Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 sie 2017, 15:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 lip 2008, 12:06
Posty: 19
GG: 10079729
Samochód: scania 94d 300 6x2
Lokalizacja: Irlandia Sligo

Witam.ludzie pomozcie poniewaz juz mi sie wiedza skonczyła!! i serwisowi ASO tez!!!.kupilem Ategoz przebiegiem 400tys i wszystko było ok ale po przejechaniu 50tys km zaczelo mu odwalac a mianowicie samochod jezdzi stala trase z tymi samymi ladunkami i z poczatku zaladowany 4t podjezdrzal na gore Św.Anny na 8 bieg - poczatek 90kmh a na wierzchołku max 88kmh na 8 biegu - bylo ok.od pewnego czasu co jakis czas mial zawiechy ze trzeba bylo redukowac na 6bieg i konczył na 65 a ostatnion 52kmh!!.Diagnozowalem samochód StarDiagnoza i zero bledów w FR i MR. Ad blue tez ok.pomyslalem ze sztanga na turbinie sie przyciela.Wyjąłem turbo i dalem do sprawdzenia - stan turbo jak nowe.Załozylem i test drive z podpieta SD.Doładowanie pokazalo na koncu 2,5-2,6bar tak iwec turbo ok a w zakresie zielonych obrotow samochod nadal bez mocy.Czujnik doladowania ktory jest na kolektorze dolotowym rowniez nie wskazuje jakis odchylen odnosnie temp zasysanego powietrza.Zrobilem test mocy NM i tu pojawia sie zagadka!Mam 2 parametry - 1.Maksymalny aktualny moment silnika (1120Nm) 2.Rzeczywisty moment silnika.Zaczynam rozpedzac pojazd w stylu do dechy i w pkt1 pokazuje mi sie 1120Nm po czym kiedy obroty wchodza na zielone pole ucina na od 850Nm-950Nm a w tym samym czasie Parametry w pkt 2 (rzeczywisty moment to odpowiednio 650-700nm i po odcieciu z 1150 w parametrze pierwszym nie roznica min 100Nm.nie wiem juz gdzie szukac pomocy.samochod pali tyle samo ile palil no moze z 1,5/2l wiecej jest reg serwisowany co 50tys km - wymiana wszystkich filtrow i oleju 5w30 w aso.Moze ktos mial podobny przypadek??

_________________
skakanka the best?...to sie okaże:)


Post Wysłano: 06 sie 2017, 15:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 kwie 2006, 15:36
Posty: 3135
GG: 997
Samochód: 1948
Lokalizacja: CG

może lejesz mazut i ciężko mu przerobić...

_________________
Wodociągi Kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie, w sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej, a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: