Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 cze 2017, 12:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 11:27
Posty: 4

Witam, mam taki problem z Renault Magnum jak się jedzie po płaskim terenie to temperatura jest w normie natomiast jak się zacznie chociaż mała górka temperatura wzrasta pod czerwone pole słychać jak załącza się wiskoza i po chwili temperatura wędruje na dół. W aucie został wymieniony termostat, czujnik temperatury płynu, zostały wyciągnięte i umyte chłodnice oraz została wymieniona pompa cieczy wszystkie te zabiegi nie pomogły. Może macie jakieś pomysły co można jeszcze z tym zrobić ?


Post Wysłano: 21 cze 2017, 13:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

chłodnice myłeś tylko z zewnątrz?
nie masz jak zajrzec do środka ale może na korku od zbiornika wyrównawczego gromadzi sie osad i tki sam jest w chłodnicy.
moja z zewnątrz była czyściutka a w środku chyba tylko ze 3 kanały były drożna na 100% reszta była przypchana.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 22 cze 2017, 14:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lip 2007, 11:27
Posty: 4

no zgadza się chłodnice myte z zewnątrz ale chłodnica robi się gorąca cała po tym jak termostat się otworzy. Natomiast jak jest chłodnica zabita to wydaje mi się że tylko tam gdzie jest drożna robi się gorąca a reszta zostaje zimna.


Post Wysłano: 22 cze 2017, 21:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

moja tez była z zewnątrz gorąca na górze, chłodna na dole i "było prawidłowo" jak pogadał z nią spec od chłodnic zaczęła działać jak należy.
koszt 400 złotych nie majątek, a przy okazji jeszcze naprawiłem intercoler bo był dziurawy jak rzeszoto tu było troszkę drożej bo kosztowało 1000 zł (cały rdzeń nowy).

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: