Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 mar 2017, 23:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2009, 0:08
Posty: 47
GG: 0

Witam serdecznie. Panowie, mam problem z moim manikiem. Jest to wywrotka 4 osiowa 8x6 z 2001r.
Mianowicie :
Od czasu do czasu manikowi coś odbije i pojawia się błąd EDC. Nieraz błąd pojawi się podczas jazdy i wtedy jak jest na pełno to czuć że jest słabszy. Nieraz błąd edc pojawi się na postoju na biegu jałowym. I właśnie w tym momencie dodaje sam gazu do ok 1700 obrotów i za sekundę obrotu spadają tak jakie powinny być. Błąd znika sam. Raz po 3 minutach raz po 20 minutach. Nie ma reguły. Jak zgszę silnik na błędzie to przy ponownym zapalaniu kręci dłużej. Jak zgasze bez błędu do zapala normalnie.
I uwaga najlepsze. Wczoraj byłem w serwisie Mana na odczytanie błędu.... A tam brak jakichkolwiek błędów :evil: . Serwisant zdziwiony że auto w takim wieku tak zachowane. Sprawdzał turbo, hamulec górski itd i twierdzi że wszystko w porządku.
Czy nie jest tak ze błąd powinien zostać w pamięci?
Co to może być z tym edc? Boję się że kiedyś na biegu jałowym wskoczy na full obrotów i nie będę mógł nic zrobić :|


Post Wysłano: 05 mar 2017, 2:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
Witam serdecznie. Panowie, mam problem z moim manikiem. Jest to wywrotka 4 osiowa 8x6 z 2001r.
Mianowicie :
Od czasu do czasu manikowi coś odbije i pojawia się błąd EDC. Nieraz błąd pojawi się podczas jazdy i wtedy jak jest na pełno to czuć że jest słabszy. Nieraz błąd edc pojawi się na postoju na biegu jałowym. I właśnie w tym momencie dodaje sam gazu do ok 1700 obrotów i za sekundę obrotu spadają tak jakie powinny być. Błąd znika sam. Raz po 3 minutach raz po 20 minutach. Nie ma reguły. Jak zgszę silnik na błędzie to przy ponownym zapalaniu kręci dłużej. Jak zgasze bez błędu do zapala normalnie.
I uwaga najlepsze. Wczoraj byłem w serwisie Mana na odczytanie błędu.... A tam brak jakichkolwiek błędów :evil: . Serwisant zdziwiony że auto w takim wieku tak zachowane. Sprawdzał turbo, hamulec górski itd i twierdzi że wszystko w porządku.
Czy nie jest tak ze błąd powinien zostać w pamięci?
Co to może być z tym edc? Boję się że kiedyś na biegu jałowym wskoczy na full obrotów i nie będę mógł nic zrobić :|
Chyba na serrwisie U Heńka. W MAN CATS Wszystko wyjdzie ;) A rozbiegający silnik w manualu jaki problem zdusić ? T siniki chodziły i chodziły i będą chodzić ale trzeba dbać i jak coś się dzieje reagować a nie zaj***ć do końca...

_________________
MAN


Post Wysłano: 05 mar 2017, 20:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2009, 0:08
Posty: 47
GG: 0

Wow. Super. Dzięki. Jestem pod wrażeniem twojego profesjonalizmu i wiedzy nt mechaniki. Dzięki Tobie już wiem że trzeba dbać żeby samochód jeździł. Zdusić to możesz w sobie złość.
Czekałem na bardziej konstruktywną odpowiedź.
Byłem w serwisie Mana w Sadach k. Poznania. Nie wierzysz to zadzwoń tam i się zapytaj.
P.s
Nie wiem jak miał na imię serwisant - może Heniek
Pozdrawiam


Post Wysłano: 05 mar 2017, 22:42
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Nie unoś się bo nie ma po co....
Akurat Seba miał tu rację w większości, tyle że uniósł się też nie potrzebnie!!!

Bez znalezienia błędu można wróżyć z fusów...
MAN zapamiętuje błędy, nawet ten stary, więc sprawdzający dał ciała, nie każdy super serwis jest super, nie które, a nawet przeważająca większość jest do pewnej, siedzącej części ciała...

Zobaczył Heniek starego Mana, co będzie grzebał...
Pamiętam, że ktoś kiedyś, podobny problem rozwiązał zmianą pedału gazu, bród, syf, wiek wytarł potencjometr i wychodziły chocki - klocki....
Było to nawet chyba na forum, próbował go rozbierać coś takiego, coś mi świta i też to było w Manie "4"....

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 07 mar 2017, 21:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Sam sobie odczytaj kody błędów Edc, wystarczy zworka i odczytać kody migowe z kontrolki edc na pulpicie

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 08 mar 2017, 22:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
Sam sobie odczytaj kody błędów Edc, wystarczy zworka i odczytać kody migowe z kontrolki edc na pulpicie
Podeślij linka Kornel :wink:

_________________
MAN


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: