Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2011, 7:47
Posty: 15
GG: 0
Samochód: Renault

witam,
mam problem z renault magnum dxi 480, silnik 12l. Podczas jazdy raz lub 2 razy dziennie wyświetla się komunikat Niskie ciśnienie oleju i STOP. Za każdym razem pomaga zatrzymanie się i wyłączenie zapłonu. Pomaga to na około 1 dzień. W chwili wyświetlenia komunikatu o niskim ciśnieniu na wskaźniku, na desce, ciśnienie jest normalne. Około połowy skali. Dzieje się tak od 4 dni.
Będę wdzięczny za sugestie co do przyczyny


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 maja 2010, 21:38
Posty: 182
GG: 0

Ile masz najechane na oleju w moich autach miałem podobnie do 20 tyś ok potem komunikaty.Wymiana oleju pomagała ale do powtarzalnego przebiegu.Olej półsyntetyk, nie pamiętam cz eksperymentowałem z mineralnym.
Nie doszedłem w czym problem.Ktoś kiedyś powiedział mi że ponoć przyczyną tego są rurki natryskujące olej na tłoki.Ponoć była akcja serwisowa aby wyeliminować owy problem.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2011, 7:47
Posty: 15
GG: 0
Samochód: Renault

Cytuj:
Ile masz najechane na oleju w moich autach miałem podobnie do 20 tyś ok potem komunikaty.Wymiana oleju pomagała ale do powtarzalnego przebiegu.Olej półsyntetyk, nie pamiętam cz eksperymentowałem z mineralnym.
Nie doszedłem w czym problem.Ktoś kiedyś powiedział mi że ponoć przyczyną tego są rurki natryskujące olej na tłoki.Ponoć była akcja serwisowa aby wyeliminować owy problem.
Około 20 tys. Auto jeździ na oleju mineralnym Platinium CG4, 15W40. Wymiana co około 30 tys. Zobaczę co się będzie działo w tym tygodniu. Na razie wymieniłem czujnik ciśnienia.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: