Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 gru 2016, 12:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2016, 12:29
Posty: 28
Samochód: Man Tga

Witam od pewnego czasu mam problem z ubywającym płynem chłodniczym choć wycieków nigdzie nie widze, mało tego płyn zaczął sie robić rudy. Nie wiem gdzie szukać przyczyny, pomoże ktoś


Post Wysłano: 25 gru 2016, 19:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

przyczyn może być kilka.
1. uszkodzona tuleja - przeżarta rdzą - nie będziesz widział dopóki nie rozbierzesz silnika od spodu zdejmiesz miskę olejową)
2. uszkodzona chłodnica oleju - dym z odmy na rozgrzanym silniku
napisz jeszcze ile tego płynu ci ubywa oraz czy nie był przegrzany kiedyś silnik.
poszukaj jeszcze na forum były tematy o takim problemie

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 25 gru 2016, 22:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 maja 2010, 21:38
Posty: 182
GG: 0

Zanim zaczniesz robić cokolwiek wtłocz ciśnienie w układ chłodzenia.Jeśli wyciek na "zewnątrz" się nie pojawi , spuść olej z miski i ponownie podnieś ciśnienie w układzie chłodzenia jak coś nie tak w układzie tuleja blok pokaże się płyn.
Przerabiałem temat ubywającego płynu w swoich magnumkach robiłem jak wyżej zdaje egzamin.
Objaw płynu w oleju przy małym przecieku: w odmie galareta, na korku wlewu oleju pojawia się maź konsystencji masła,pod deklami klawiatur galareta stan oleju bez zmian i bez zmiany kolor oleju odmą niewielkie parowanie które można uznać ze jest normalne.Przy sporym przecieku odmą robi na biało jak lokomotywa , olej w kolorze kakaowym reszta objawów jak wyżej.
Możesz wierzyć lub nie ale mnie wystarczy niekiedy przy stwierdzeniu małych ubytków powąchać opary wydostające się z wlewu oleju na zapalonym silniku.Jeśli płynu nie ma czuć tylko charakterystyczny zapach spalonego oleju natomiast gdy płyn jest w oleju da się wyczuć w ustach charakterystyczny słodki posmak a takowy wytwarza właśnie płyn. Śmieszne ale prawdziwe.
Co do rudego płynu chłodniczego objaw może być spowodowany tym co pisze kolega przegniła tuleja lub rozszczelnił się silnik między blokiem a tuleją a przyczyną tego jest np. zbyt niskie ciśnienie w układzie chłodzenia,silnik niedogrzany itd.przeczytaj o zjawisku kawitacji.


Post Wysłano: 27 gru 2016, 16:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2016, 12:29
Posty: 28
Samochód: Man Tga

Zależy, czasami jeżdżę i nic nie ubywa a czasami jeden dzień i z litr muszę wlać...samochód zawsze mi trzymał temp 89 a tego lata ze 4 razy wskoczyła na 95...ale nie więcej więc raczej się nie zagrzala


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: