Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sie 2015, 10:28
Posty: 3
Samochód: Scania 94, Steyr 19S

Witam serdecznie. Posiadam Scanię 94 260km 6x4 z przednim napędem i mam dziwny problem. Podczas jazdy na 6 i 7 biegu są dziwne drgania, trzepie całym autem ( 6 bieg ) natomiast na 7 są mniejsze. Wrzucając 8 bieg jest taki dziwny szum idący sam nie wiem z pod kabiny ale czy ze skrzyni? Ciekawe rzeczy dzieją się podczas redukowania biegu z 8 na 7 - 6 - 5 wtedy są już okropne drgania tak jakby wał był krzywy czycoś w ten deseń. Problemu nie ma na biegach 2,3,4 i 5 ale zaczynają się tak jak pisałem wyżej. Ciężko mi to opisać bo się nie spotkałem z takim przypadkiem. Może ktoś coś miał podobnego? Wyprzedzając pytania auto zostało z takim problemem zakupione. Pozdrawiam.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

A sprawdzony jest olej w skrzyni?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sie 2015, 10:28
Posty: 3
Samochód: Scania 94, Steyr 19S

Niestety nie, sprzedawca zarzekał się , że został wymieniony na nowy. Zastanawialiśmy się nad wałem że nie jest wyważony lub coś. Olej sprawdzę dziś lub jutro. Możliwe , że skrzynia by się sypała? Biegi wchodzą przyzwoicie, nie wyskakują a auto jak na tą moc to pod obciążeniem zbiera się bardzo dobrze tylko te drgania sprawiają problem bo na dłuższą metę to można oszaleć jeżdząc nim.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Obstawiam łożyska w skrzyni biegów. Tak czy inaczej skrzynie trzeba zrzucić. Sprzęgło jak by było uszkodzone to na każdym biegu by szarpało z wałem jest tak samo. Masz retarder w niej?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 sie 2015, 10:28
Posty: 3
Samochód: Scania 94, Steyr 19S

Tak jest retarder. Olej sprawdzony , brak opiłkow. Sprzęgło jest założone nowe. Czy aby to na pewno były łożyska?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: