Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 sie 2012, 19:17
Posty: 27
GG: 666
Samochód: Sprinter 513
Lokalizacja: CCCP

Bede kupowac sprintera i nie wiem jaki silnik wybrac a wybor w sprinterach jest spory .
Trasy beda dlugie bo polska-hiszpania , ciezar towaru nie bedzie duzy . Zastanawiam sie nad 513 lub 511 . ( mniej koni mniejsze spalanie ? nie wiem jak to dziala )
511 ma praktycznie tyle samo koni co moj Vito 111 .... i nie wiem czy to nie za malo . Natomiast 513 ma 130 koni ... a moze wybrac mocniejszy silnik ?
Moze ktos kto smigal sprinterami ( tymi nowszymi ) bedzie mial kilka spostrzezen .

Widze w necie duzo sprinterow sprowadzanych z francji i wloch . 3-4 latki , ale maja podejzanie male przebiegi ... po 100-130tys. kilometrow .... az nie wairygodne ...
czyzby liczniki poprzekrecane ? szkoda ze tego nie da sie sprawdzic bo mozna sie nadziac na niezla mine przy kupnie sprintera wartego okolo 80 tys.

_________________
FoR FuN aNd PrOFiT ...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:

Widze w necie duzo sprinterow sprowadzanych z francji i wloch . 3-4 latki , ale maja podejzanie male przebiegi ... po 100-130tys. kilometrow .... az nie wairygodne ...
czyzby liczniki poprzekrecane ? szkoda ze tego nie da sie sprawdzic bo mozna sie nadziac na niezla mine przy kupnie sprintera wartego okolo 80 tys.
Jak masz oleju w głowie to cie nie orżną przebieg cofasz w zegarach odpowiednim sprzętem da sie sprawdzić ile ma faktycznie.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 sie 2012, 19:17
Posty: 27
GG: 666
Samochód: Sprinter 513
Lokalizacja: CCCP

Cytuj:
Jak masz oleju w głowie to cie nie orżną przebieg cofasz w zegarach odpowiednim sprzętem da sie sprawdzić ile ma faktycznie.
No tak ale skad kogos takiego wykumac co zna sie na sprawdzaniu i ma odpowiedni sprzet ?
Ogledziny wzrokowe ( wymytego silnika ) nie pomoga . Praca silnika sprawdzana na ucho to tez porazka .

Bede sie sugerowal wytarciem kierownicy , gumy na pedalach i wgnieceniem siedzenia kierowcy . Widze jak moze mercedes wygladac bo na moim vito mam przejechane 150tys . i golym okiem widac zuzycie pewnych rzeczy . Czym jeszcze mozna sie sugerowac ogladajac pojazd wzrokowo ? No wiadomo ze lakier , opony szyba fronowa .

_________________
FoR FuN aNd PrOFiT ...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

jedź do aso diagnostyka kosztuje 200zł netto

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

Bierz mocniejszy, mniejsza moc nijak ma się do spalania.
Moim zdaniem to 130 koni też szału nie robi w tych sprinterach, a co dopiero w 5 tonowej wersji na podwójnym kole.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 sie 2012, 19:17
Posty: 27
GG: 666
Samochód: Sprinter 513
Lokalizacja: CCCP

Cytuj:
Bierz mocniejszy, mniejsza moc nijak ma się do spalania.
Moim zdaniem to 130 koni też szału nie robi w tych sprinterach, a co dopiero w 5 tonowej wersji na podwójnym kole.

Tu nikt nie mowi o wersji 5 tonowej . 5 na poczatku w 513 oznacza ze ma z tylu opony blizniaki . Tak samo jak 511 czy 515 itd .
To sa wersje do 3,5 tony . Tu masz przyklad :
http://otomoto.pl/mercedes-benz-sprinte ... 40529.html

Od kilku osob slyszalem ze silnik w 515 ( czyli taki sam jak w 315 ) ma jakis feler , dlatego napisalem na forum zeby ci co mieli praktyke ma sprinterach , podpowiedzieli .

_________________
FoR FuN aNd PrOFiT ...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Cytuj:
Tu nikt nie mowi o wersji 5 tonowej . 5 na poczatku w 513 oznacza ze ma z tylu opony blizniaki . Tak samo jak 511 czy 515 itd .
To sa wersje do 3,5 tony . Tu masz przyklad :
http://otomoto.pl/mercedes-benz-sprinte ... 40529.html
Niezła teoria to w actrosie 18xx oznacza dwie osie 25xx trzy, 41xx cztery, ciekawe jak atego bo 8xx i 13xx ma tą samą liczbę osi :lol: :lol:
311
3 tony DMC (dopuszczalna masa całkowita)
11 moc 110koni
515
5 ton DMC
150 koni
A ten twoj przykład jest typowo polski, rejestruje sie 6.5tonowe mascoty na B to 5 tonowe sprintery tym bardziej, vario widziałem. Dziwne że jeszcze nie było atego albo midlumek, w kraju OK niemiaszek jak zobaczy 515 w dowodzie masz problem odrazu. A bliźniaki możesz sobie zamówić do każdej wersji przy konfiguracji pojazdu. Naciągany ten twój transport, kupowanie auta, robienie kabiny sypialnej. w temacie z klimą w vito napisałeś w tytule sprinter, potem poprawiłeś na vito. Zamotany jesteś jak byś miał 12 lat i kręcone włosy :mrgreen:
Cytuj:
Od kilku osob slyszalem ze silnik w 515 ( czyli taki sam jak w 315 ) ma jakis feler , dlatego napisalem na forum zeby ci co mieli praktyke ma sprinterach , podpowiedzieli .
Wersja 3 tonowa i 5 tonowa różni sie tylko ramą i innymi pierdołami związanymi z tonażem.. Ile ty masz lat gdzie taki głupoty opowiadają w gimnazjum ?
Ja tam praktyki w sprinterach nie mam ale na mercedesie zjadłem zęby,
osobowe od w124, 126..... po w220,x164,w221.
Zawodowo też nie próżnuje... bo było i NG i actros mp3
x11,x13,x15,x16 to ten sam silnik inna jednostka sterująca dla każdej wersji silnikowej dla motoru 2.2 numery bosch xxx052,xxx053.itd

Gościu pomyśl trochę.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2008, 13:42
Posty: 20
GG: 0

Nieważne czy 513 czy 511, oba będą za słabe przez co auta będą mułowate. Można ewentualnie kupić 511tkę i zrobić w niej chipa na np 150 KM. A dlaczego w 511? Sprintery x11 mają jedną turbinę, natomiast wersję x13, x15, x16 mają 2 turbiny, przez co są droższe w naprawach.

Ja akurat trochę siedzę w Sprinterach i mogę powiedzieć, że stara 313tka (rocznik 2000-2006) jest o wiele żwawsza od tej nowej 313, pomimo, że w nowej zastosowano 6-biegową skrzynię biegów. DPFy i inne bajery powodują, że nowa 313tka jedzie tak jak stara 313tka z kartoflem w rurze wydechowej :)

Wypalony tłok lub padające biturbo to częste usterki w nowych sprinterach x13, a zwłaszcza x15.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

chip to już nie będzie to samo i zrobi się kosmiczna turbo dziura i rażąco spadnie wytrzymałość silnika
dwa turba działają w ten sposób że duża tak jakby wstępna tłoczy w małą i tam jest już dość spore ciśnienie.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lis 2010, 18:26
Posty: 1921
Samochód: Żółtek
Lokalizacja: Warszawa/Żychlin

W zasadzie Łukasz wszystko wyjaśnił. :)
Dodam tylko, że to co masz wpisane w dowodzie rejestracyjnym jako ładowność to czysta fikcja w 90% przypadków. Więc jak masz zamiar tym sprintem hulać do Niemiec to zważ auto, tak dla własnej świadomości i wiedzy.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Przez to wyjaśnienie dowiedziałem się że jestem chamem, burakiem, troluje na forum, moje posty to same bzdety no i jestem zawistnym polaczkiem, mojej Bogu ducha winnej żonie też się dostało w sposób taki że mógł by zarobić w zęby. Więc autora tematu nie traktował bym poważnie, skończą się wakacje pójdzie do szkoły przestanie kupować sprintera.

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 sie 2012, 19:17
Posty: 27
GG: 666
Samochód: Sprinter 513
Lokalizacja: CCCP

Cytuj:
Przez to wyjaśnienie dowiedziałem się że jestem chamem, burakiem, troluje na forum, moje posty to same bzdety no i jestem zawistnym polaczkiem, mojej Bogu ducha winnej żonie też się dostało w sposób taki że mógł by zarobić w zęby. Więc autora tematu nie traktował bym poważnie, skończą się wakacje pójdzie do szkoły przestanie kupować sprintera.
tak jak opisales swietnie , kupilem sprinter 513 i za 2 tygodnie wloze zdjecia po przerobieniu z kabina sypialna ...
( wtedy sie obejdzie bez twoich komenatrzy w stylu " krecone wlosy i gimnazjum "
szkoda ze tak odpowiadasz jak odpowiadasz i nie mozna z toba normalnie pogadac ... agresja i chamstwo nie jest tu potrzebne

_________________
FoR FuN aNd PrOFiT ...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: