Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 gru 2011, 16:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 gru 2011, 0:45
Posty: 7
GG: 2513072
Samochód: MAN TGA 18.430

Witam mam takie pytanie ? Nadchodzi zimowa pora problem dla kierowców łajb przy niskich temperaturach przymarzają do patelni ładunki i teraz pytanie producenci nie których naczep montują takie wloty do których podrowadza sie spaliny z tłumika. czy ktoś to sprawdzał czy to faktycznie sie sprawdza ?? i czy warto bawić się w to ogrzewanie czy wybrac opcje kucia naczepy ;) ??


Post Wysłano: 31 gru 2011, 17:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

W zwykłych wywrotkach podgrzewana spalinami podłoga się sprawdza, nie wiem jak to ma się do naczepy w końcu jest trochę zabawy z doprowadzeniem rury wydechowej do wlotu w naczepie. U Niemca widziałem że byli już przygotowani do sezonu i w ciągnikach mają zamontowane wyprowadzenie spalin na naczepę :wink:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 31 gru 2011, 17:10

Kiedyś bardziej spaliny podgrzewały podłogę.Niestety im wyższa norma,tym spaliny zimniejsze.


Post Wysłano: 01 sty 2012, 16:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2008, 17:08
Posty: 173
GG: 3968324

Podgrzewanie podłogi sprawdza się w miarę dobrze ale niestety niszczy naczepę. Po całej zimie na łączeniach paneli na burcie (aluminiowa mulda) zaczynają wychodzić sadze i w tych miejscach lakier zaczyna odłazić.


Post Wysłano: 18 sty 2013, 21:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 kwie 2009, 18:25
Posty: 9
GG: 3147759
Samochód: Man TGA 18.430, 2xIveco Turbo Daily

Dochodzi temat taki ze niezaizolowane sciany naczepy mocno przemarzaja i kruszywo momentalnie sztywnieje.
Np. dzisiaj przy -8 po przejechaniu ok 50 km na scianach byla juz 6 cm przemarznieta warstwa zwiru.

U mnie ogrzewanie muldy jest narazie na etapie wprowadzania i nie sa to spaliny a webasto 16,5 kW i sprawdza sie super, tylko wlasnie sciany przemarzaja a ze plandeka jest cramaro i jest suwana po gorze to tamtedy tez mrozne powietrze jest podwiewane i robi sie skorupka na wierzchu ale nie jest juz sztywna mocno.

Nastepnym elementem bedzie zaizolowanie scian muldy aluminiowej i uszczelnienie mechanizmu plandeki


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: