Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: przyczepa
Post Wysłano: 21 lis 2011, 1:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2010, 23:49
Posty: 5
GG: 0
Samochód: MAN

Witam
Mam takie pytanie do kierowców jeżdzących z przyczepami na poduszkach,otóż czy po przypięciu do ciągnika rolniczego można taką przyczepą jechać tzn bez podłanczania przewodów.Mam teraz ciągać taką przyczepe i nie wiem czy jak bym pojechał gdzieś do rolnika to czy moge odpiąć przyczepe i podłączyć do ciągnika rolniczego aby pojechać po polu czy jakimś gorszym terenie?Robiłem tak jak mialem przyczepe na resorze a nie bardzo wiem jak to jest z poduszkami?dzięki za odpowiedz.może to głupie pytanie ale nie mam w tej kwestii doświadczenia.pozdrawiam :wink: :?:


Tytuł: Re: przyczepa
Post Wysłano: 21 lis 2011, 1:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Bez powietrza lipa.Po odpięciu węży blokuje koła.Jeżeli w zbiornikach będzie powietrze,to możesz zwolnić hamulce "grzybkiem".Bez powietrza dupa.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Tytuł: Re: przyczepa
Post Wysłano: 21 lis 2011, 1:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2010, 23:49
Posty: 5
GG: 0
Samochód: MAN

Hamulce to raczej można odblokować tylko chodzi mi o zawieszenie ,czy rama nie opadnie na poduszkach ?


Tytuł: Re: przyczepa
Post Wysłano: 21 lis 2011, 2:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

A gdzie chcesz tą naczepą jechać po betonówce Olszyna-Krzywa?Nic się nie stanie.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Tytuł: Re: przyczepa
Post Wysłano: 21 lis 2011, 2:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sie 2008, 23:32
Posty: 366
Samochód: zielony TGA
Lokalizacja: mazowsze

Cytuj:
czy po przypięciu do ciągnika rolniczego można taką przyczepą jechać tzn bez podłanczania przewodów
W niektórych przyczepach przy małym ciśnieniu powietrza w układzie blokuje koła, w innych nie blokuje.

Odnośnie jazdy w gorszym terenie, jeżeli zejdzie powietrze z poduszek upewnij się, że koło przyczepy nie dotyka zabudowy i powoli można podróżować.


Tytuł: Re: przyczepa
Post Wysłano: 21 lis 2011, 6:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 sie 2011, 17:46
Posty: 602
Samochód: cerwone eFHa
Lokalizacja: Wieś Blisko Radomia

Pojechać się da, trzeba tylko uważnie obserwować co się z przyczepą dzieje i nie zapomnieć o odbezpieczeniu hamulców, ja musiałam raz z rozładunku wracać z podpiętym tylko przewodem elektrycznym, nic jej się nie stało i dotarła w takim stanie w jakim wyjechała ;)

_________________
"Uwielbiam swój zawód. A kto swojego nie lubi, ten sam sobie winien."
http://kierowniczka.blogspot.com/ - Blog Dziewczyny w Ciężarówce :)


Tytuł: Re: przyczepa
Post Wysłano: 21 lis 2011, 7:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

przyczepa/naczepa jest podpięta dwoma przewodami pneumatycznymi:
1. czerwony - w nim jest zawsze ciśnienie i on daje powietrze na zawieszenie oraz odblokowuje hamulec kół przyczepy.
2. żółty - pusty, w którym powietrze pojawia się w momencie gdy naciśniesz nogą na pedał hamulca, on steruje hamulcami przyczepy podczas jazdy.

teraz jak nie podepniesz przewodów (zakładam, że przyczepa jest sprawna), to nie ruszysz. możesz odblokować hamulce kluczem 24 (chyba) wkręcając w siłowniki dwustronnego działania, ale nie będziesz miał powietrza w zawiszeniu. podczas dłuższej jazdy możesz zniszczyć poduszki i ich mocowanie.

musisz pamiętać jeszcze o jednej rzeczy, że hamować będzie tylko pojazd ciągnący, więc jeżeli przyczepa będzie załadowana, może wypchnąć Cię z drogi.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł: Re: przyczepa
Post Wysłano: 21 lis 2011, 9:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

A czemu nie możesz podłączyć przewodów do ciągnika jak to nowszy ciągnik to zapewne ma on hamulce 2 obwodowe więc bez problemu się podłączy :wink:
Jeżeli nie jest to daleko a pneumatyka przyczepy jest szczelna to podłącz czerwony przewód niech nabije się powietrza i podnieść na poduszkach później go odłącz. Hamulce będzie można odblokować gdy w tym czerwonym będzie cały czas powietrze a gdy powietrze ucieknie zablokuje Ci tylną oś :wink:

_________________
MAN


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: