Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 sty 2007, 3:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2007, 0:42
Posty: 11
Lokalizacja: woj. pomorskie

Czy możecie mi pomóc, poszukuję wiadomości o firmach (najlepiej z północnej części Polski), które specjalizują sie w zakładaniu podwieszanych osi pneumatycznych, a dokładnie do samochodu cieżarowego ''solówki'' Mam auto które stworzone jest wręcz do zamontowania drugiej osi. Nawiązałem kontakt z niektórymi firmami które zakładają takie osie ale montują je tylko do naczep! Liczę na waszą pomoc bo jest to dla mnie bardzo ważne! pozdrawiam... :)


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sty 2007, 1:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 paź 2006, 16:04
Posty: 123
Lokalizacja: MIELEC

A po co ci ta trzecia oś :?: :roll:

_________________
Boże chroń nas przed diabłami,oznaczonymi zielonymi mundurami!


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sty 2007, 12:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2007, 0:42
Posty: 11
Lokalizacja: woj. pomorskie

Ponieważ chcę zwiększyć ładowność auta, moja chłodnia jest na 19 euro palet, 8 metrów długa solidna konstrukcja mocny silnik a ma zaledwie 5300 ładowności.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sty 2007, 15:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lis 2006, 17:52
Posty: 161
Lokalizacja: Knyszyn->(Podlasie)<-Poland

no nie wiem czy można tak se zmieniać konfiguracje osi :roll: według mnie to kosztowna robota :wink: i jak póżniej z papierami np: dowodem rejestracyjnym :?: :roll:

_________________
Obiekt mego pożądania -Renault Magnum Vega!!!


"Zamiast szukać winnych jak najdalej od siebie wystarczy spojrzeć w lustro i zacząć poprawę od najtrudniejszej osoby: samego siebie."-Cyryl


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sty 2007, 23:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2007, 0:42
Posty: 11
Lokalizacja: woj. pomorskie

Wydaje mi się że można, przykładowo jest to coś na zasadzie założenia gazu w osobówce - robi to firma która wystawia świadectwo jakości, homologacje itd. a następnie jest wbijany ten gaz w dowód. Przecież fabrycznie te auto nie jeździ na gazie a jednak można zrobić przeróbke!
Dlatego myślę że jeżeli jakaś firma (mam nadzieję że się w końcu dowiem się jaka) założy dodatkową trzecią oś z potrzebnymi papierami to automatycznie zwiększy się ładowność (po dodatkowych badaniach technicznych) o jeszcze raz tyle co mam aktualnie. Dla mnie to logiczne! mam nadzieję że mam rację...
:D


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sty 2007, 23:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2006, 20:52
Posty: 196
GG: 90800
Samochód: Romet V8 4.3 TDI
Lokalizacja: POS

Kiedyś mój znajomy kombinował z trzecią osią w iveco daily ale nic z tego nie wyszło. Producent nie produkował nigdy tego auta w takiej konfiguracji i okazało się, że koszty homologacji były by kolosalne. Dlatego radzę aby najpierw sprawdzić czy to auto które chcesz przerabiać było w takiej konfiguracji produkowane. A jak dołożyć oś? Najlepiej chyba kupić gdzieś całą oś. Nie koniecznie musi być tej samej marki co pozostałe.

_________________
Tiry na tory, lokomotywy w pokrzywy
Jeśli nie chcesz wiedzieć jak rozpocząć inwestowanie w trakcie studiów i zapewnić sobie finanse na całe życie to nie klikaj....
Tutaj też nie klikaj :)


Tytuł:
Post Wysłano: 07 sty 2007, 10:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Kolego nie kąbinuj jeżeli auto zostało tak wyprodukowane to nic w nim nie zmienisz, a później tylko kłopotów z papierami i z ITD, a jeżeli już chcesz tak zrobić to może jac na jakiś szrot tam znajdziesz osie :wink:


Ortografia kuleje/ Mayday

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sty 2007, 15:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2007, 0:42
Posty: 11
Lokalizacja: woj. pomorskie

Ok! tylko sam jej sobie nie założę.
JEST KTOŚ W POLSCE KTO SPECJALIZUJE SIĘ W ZAKŁADANIU OSI (PODWIESZANYCH) :?: :roll: :?:


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sty 2007, 18:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Pozostaje ci znaleść na szrocie trzy osiówkę tej samej marki i przełorzyć do swojego

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 08 sty 2007, 19:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2007, 0:42
Posty: 11
Lokalizacja: woj. pomorskie

...i tak zamierzam zrobić, dziękuję wam za zainteresowanie się tematem :lol: :lol:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: