Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 30 wrz 2006, 18:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 wrz 2006, 13:36
Posty: 10
Lokalizacja: Wadowice

Koledzy pomóżcie .Wyjeżdzam do Anglii tam standardem jest podwieszana oś w koniu.Może ktoś wytłumaczyc jak sie ją podnosi i jakie ma zadanie?


Tytuł:
Post Wysłano: 30 wrz 2006, 19:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2005, 16:35
Posty: 829
Samochód: Ciężarowy
Lokalizacja: Wronki

Napewno podnosi się ją przyciskiem w kabinie-tam masz oznaczony, a jest ona po to, bo tam masz naczepy wyższe od naszych i zestawy o większej ładownosci :]


Tytuł:
Post Wysłano: 30 wrz 2006, 21:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Cytuj:
jakie ma zadanie?
Cytuj:
zestawy o większej ładownosci O_o
Dokładnie taka oś pozwala na zwiększenie tonażu (jeżeli nacisk na jedną oś jest na przykład 10t to na dwie 20t) osie te są skrętne z tego co wiem :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 02 paź 2006, 13:47

W W.B. naczepy są faktycznie wyższe, do 4,75m. Tylna oś, pchana, jest skrętna, zależnie od producenta "konia" i jak jest podniesiona niekiedy nie skręca się razem z przednią osią. Siodło jest dokładnie pomiędzy osią pchaną a napędową, co pozwala na zmniejszenie nacisków jednostkowych przy zwiększonej ładowności. Ośkę podnosi się przyciskiem, lub też jak w niektórych naczepach, opuszczana jest automatycznie, gdy ciśnienie w poduszkach na osi będzie wyższe od zaprogramowanego.
Ostatnio spotkałem nawet takie kombinacje, gdzie oś pchana miała mniejszą średnicę jak osie zarówno napędowa jak i kierowalna. Jednak ten drugi przypadek można zauważyć najczęściej w Holandi. Tam również jest podniesiony tonaż, z 40 000 kg (większość krajów UE) do 50 000 kg.
Jednak jeżdząc ostatnio (przeprawę zawsze miałem w Calais) nie spotkałem się z angielskimi naczepami "wysokimi" na Kontynencie. Same zaś "puscher-y" widać dość często w Holandii, Belgii, północy Francji.


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2006, 15:49

bywa jeszcze tak że oś jest samoczynnie opuszczana gdy sięma na sobie daną wagę


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: