Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lut 2008, 19:26
Posty: 234
GG: 7884187
Samochód: MAN 35.414MAN 27.403,MAN TGA 26.480
Lokalizacja: BSK

Witam. Mam do wymiany uszczelniacz w kolumnie kierowniczej. Moja Scania to 143E z 1994 roku, wywrotka 6x4. Czy trzeba wyjąć kolumnę, czy jest jakiś sposób na wymianę tego uszczelniacza?
Zdjęcie mojej kolumny:
Obrazek
Kolejny problem to muszę zmienić 2 osłony bębna hamulcowego. Potrzebuję podpowiedzi jak się zabrać do tego.
Pozdrawiam i dzięki :D

_________________
Roboty ziemne i drogowe, wynajem maszyn budowlanych.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2013, 10:45
Posty: 331
Samochód: 105.410

NIe wiem jak tu jest dokładnie, ale pewnie tak samo jak w volvie fh12, czyli trzeba wyjąć całą przekładnię i ją rozebrać.

Co do osłon to nie wiem, ale u nas w volvie aby nie rozbierać wszystkiego, osłony zostały rozcięte na pół założone a potem zespawane już na moście.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lut 2008, 19:26
Posty: 234
GG: 7884187
Samochód: MAN 35.414MAN 27.403,MAN TGA 26.480
Lokalizacja: BSK

Dzięki Kolego za wypowiedź :D Będę wyciągał kolumnę.
Na jednej stronie muszę wymienić wałek rozpieracza więc blachę wymienię rozbierając wszystko. Może ktoś posiada schemat zwolnicy mostu RBP831?
Na drugim moście jedną blachę spróbuję rozciąć i jakoś zamocować bez rozbierania. O ile dobrze pamiętam to w mojej Scanii blacha przykręcona jest śrubami tymi samymi co cała tarcza kotwiczna szczęk hamulcowych i wałka rozpieracza. Więc zwolnicę i resztę trzeba rozebrać do rosołu co dla mnie jest głupie.

_________________
Roboty ziemne i drogowe, wynajem maszyn budowlanych.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: