Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 kwie 2011, 16:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 mar 2008, 20:33
Posty: 109
Samochód: MAN TGA 26.460 6x4 2003r.
Lokalizacja: Wołomin

Mam następujący problem:
W aucie przestało działać wspomaganie kierownicy ,wymien olej z filtrem we wspomaganiu ,pompa sprawdzona jest ok, przez dwa tygodnie było wporzadku natomiast teraz problem znowu sie pojawił kierownica ciezko chodzi .
Z tego co wiem to nie ma mozliwosci przesmarowania zwrotnic gdyz man tego nie przewiduje
Jak sie domyslm pozostaje mi regenarcja ukladu kierowniczego.
z jakimi kosztami trzeba sie liczyć chcac naprawić układ ?
ewentualnie czy jest inna mozliwosc naprawy ukl kierowniczego zeby wspomaganie chodziło

Z góry będę wdzięczny za pomoc

pozdrawiam

stoldom@vp.pl


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 cze 2010, 21:11
Posty: 171
GG: 0
Samochód: man

Cytuj:
Mam następujący problem:
W aucie przestało działać wspomaganie kierownicy ,wymien olej z filtrem we wspomaganiu ,pompa sprawdzona jest ok, przez dwa tygodnie było wporzadku natomiast teraz problem znowu sie pojawił kierownica ciezko chodzi .
Z tego co wiem to nie ma mozliwosci przesmarowania zwrotnic gdyz man tego nie przewiduje
Jak sie domyslm pozostaje mi regenarcja ukladu kierowniczego.
z jakimi kosztami trzeba sie liczyć chcac naprawić układ ?
ewentualnie czy jest inna mozliwosc naprawy ukl kierowniczego zeby wspomaganie chodziło

Z góry będę wdzięczny za pomoc

pozdrawiam

stoldom@vp.pl
-może nie ten olej zastosowałeś ,bo coś tu jest nie tak,-ja ostatnio zalewałem ,wymieniałem na hipol już nie pamiętam o jakich parametrach ,ale każdy sprzedawca powinien ci doradzić ,.u mnie jest ok.
ew,może coś jest nie tak z kompresorem ,.kompresor robi ciśnienie jesli sie nie myle ok.250 atmosfer ???


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jak wlałeś hipol to radzę wymienić na ATF czy DEXTRON bo zimą hipol jest za gęsty i prawdo podobnie pujdzie uszczelniacz na pompie wspomagania.

I tu się kolego zdziwisz fabryka może nie przewiduje smarować zwrotnic, ekologia itp
Ale jak się postarasz i ściągniesz dekielek na zwrotnicy u góry i na dole zobaczysz kalamitki i za pomocą tych kalamitek przesmaruj zwrotnice.
Zwłaszcza w tym przypadku jak kierownica sama nie wraca na wprost po puszczeniu kierownicy podczas wyjazdu z zakrętu

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 cze 2010, 21:11
Posty: 171
GG: 0
Samochód: man

Cytuj:
Jak wlałeś hipol to radzę wymienić na ATF czy DEXTRON bo zimą hipol jest za gęsty i prawdo podobnie pujdzie uszczelniacz na pompie wspomagania.

I tu się kolego zdziwisz fabryka może nie przewiduje smarować zwrotnic, ekologia itp
Ale jak się postarasz i ściągniesz dekielek na zwrotnicy u góry i na dole zobaczysz kalamitki i za pomocą tych kalamitek przesmaruj zwrotnice.
Zwłaszcza w tym przypadku jak kierownica sama nie wraca na wprost po puszczeniu kierownicy podczas wyjazdu z zakrętu
-poprawka ,hipol na bazie ATF (cóż związane z automatem).


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

ATF IID

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: