Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2010, 20:44
Posty: 4
GG: 0
Samochód: iveco eurotrakker 6x6

Witam. Mam problem z oponami osi przedniej. A mianowicie bardzo szybko zuzywa mi sie zewneczna strona opony prawej i podczas hamowania tez jest cos nie tak bo sciaga mi wywrotke w prawa strone. Najprawdopodobniej bedzie to problem zwiazany ze zbieznoscia. Rozbierałem cała prawa strone, zwolnice oraz zwrotnice razem ze swozniami i tam luzu nie ma wiec przypuszczenia ze to przez luzy odpadaja, tylko zbieznosc zostaje do ustawiena. Moze ktos wie jak powinny byc ustawione koła czy rozbieżne czy zbieżne a może na 0?? To jest wywrotka Eurotrakker 6x6!! Dziekuje za odp.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2010, 16:10
Posty: 80
GG: 0
Samochód: volvo fh12

Jesli przy chamowaniu sciąga w prawo, to pewnie prawe kolo hamuje zdecydowanie mocniej niz lewe. Jedz na rolki i wszystko bedzie jasne. Moze wystarczy regulacja i bedzie ok.

Jesli chcesz ustawiac zbieznosc, to jesli os kierowana jest napedzana kola powinny byc rozbieznie ustawione, bo kiedy ciagną maja tendencje schodzic sie do srodka. Tylko jak czesto jedziesz z zalaczonym przednim nepedem?


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 gru 2014, 21:48
Posty: 531
Samochód: Man tgs6x6 Daf xf 95
Lokalizacja: Olsztyn

Cytuj:
Witam. Mam problem z oponami osi przedniej. A mianowicie bardzo szybko zuzywa mi sie zewneczna strona opony prawej i podczas hamowania tez jest cos nie tak bo sciaga mi wywrotke w prawa strone. Najprawdopodobniej bedzie to problem zwiazany ze zbieznoscia. Rozbierałem cała prawa strone, zwolnice oraz zwrotnice razem ze swozniami i tam luzu nie ma wiec przypuszczenia ze to przez luzy odpadaja, tylko zbieznosc zostaje do ustawiena. Moze ktos wie jak powinny byc ustawione koła czy rozbieżne czy zbieżne a może na 0?? To jest wywrotka Eurotrakker 6x6!! Dziekuje za odp.


A ja mam to samo nowe kormorany i zdziera sie mocno zewnętrzna strona prawej opony.Ale maniek prowadzi się równo i hamuje dobrze nigdzie nie ściąga.Czy może być to problem zbieżności? dodam że jakiś czas temu naprawiane były zwrotnice.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: