Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 mar 2010, 1:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 kwie 2009, 23:43
Posty: 107
GG: 2684463
Samochód: Pogotowie Techniczne/Warsztat

Witam Panowie

Mam problem z tym samochodem. Hulał bez zarzutu, następnie postój na tydzień i wyssał aku do końca, założone nowe akumulatory i nagle błędy poziomu adblue i nie działają poduszki, nie mogę się z nimi połączyć, (wszystkie inne sys diagnozują się bez problemu) brak zasilania na bezpieczniku i na pilocie, po podaniu zasilania pilot się zaświeca ale nic to nie zmienia, bezpieczniki i przekaźniki sprawdzone, pilot w innym samochodzie działa, kable sterownik<=> pilot sa ok.

Ma ktoś może jakiś schemat do tego systemu interesuje mnie co załącza zasilanie na bezpiecznik od poduszek,

Pozdrawiam

_________________
Serwis "OnRoad" Diagnostyka, elektronika, elektryka, ciężarowe, osobowe, dojazd na miejsce.
Naprawa ECU, VECU, FFR, LCM, ECAS, EBS, liczniki, immo, chiptuning,


Post Wysłano: 20 mar 2010, 10:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2008, 18:44
Posty: 224
GG: 3958206

witam tzn komp z DAF-a z serwisu si enie laczy z poduchami?? czym diagnozujesz?? Ja moge sprawdzic schemat ale w srode dopiero bo teraz na urlopie jestem!! A nie byl czasem odpalany z rozruchy lub z innego samochodu na kable?? a na desce co swieci?? jakie usterki?? masz moze kody bledow jakbys mial to moge pomoc!!


Post Wysłano: 26 mar 2010, 10:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2008, 17:01
Posty: 56
GG: 0

zostalo sprawdzic czy zasilanie jest na sterowniku ECAS :)


Post Wysłano: 05 kwie 2010, 15:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 kwie 2010, 14:23
Posty: 48
GG: 0
Samochód: Jelon

u mnie na warsztacie zjeżdżały się dafy serii 45 (dostawczaki kontener+winda) brak reakcji poduszek = uszkodzony sterownik. lokalizacja za tapicerką okolice fotela kierowcy


Post Wysłano: 06 kwie 2010, 18:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 kwie 2009, 23:43
Posty: 107
GG: 2684463
Samochód: Pogotowie Techniczne/Warsztat

Witam Panowie.

Problem rozwiązany, uszkodzeniu uległ sterownik ecas i przy tym samym padł komputer adblue po 30 s pokazuje że zbiornik adblue pusty. Dopiero gdy powiedziałem właścicielowi co się stało ze sterownikiem ecas przyznał mi sie że używał rozruchu do odpalenia samochodu.

Udało się uratować ecas, z adblue walka trwa.

Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam:)

_________________
Serwis "OnRoad" Diagnostyka, elektronika, elektryka, ciężarowe, osobowe, dojazd na miejsce.
Naprawa ECU, VECU, FFR, LCM, ECAS, EBS, liczniki, immo, chiptuning,


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: