Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2006, 9:49
Posty: 66
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Witam, mam magnumkę 1995r. (AE) 420ti. Problem jest taki, że zawieszenie (tył) jest podniesione maksymalnie w górę, i tak stoi już od półtora miesiąca. Dodam że auto przez ten czas stało pod domem. Sterownik poduszek nie działa, nie reaguje na nic. Bezpieczniki wszystkie sprawne, chyba że są jeszcze inne niż pod kierownicą...
Problem drugi: za małe ciśnienie powietrza w układzie... Dochodzi do 5bar i stoi. Fotel się nie podnosi, trąby "piszczą", nie wiem co jest grane. Słychać lekki syk spod kabiny, od strony kierowcy: wygląda to z zewnątrz jakby przepuszczała poduszka kabiny. Ale nawet na zapalonym aucie tego powietrza jest po prostu za mało. Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale może te poduchy nie chcą współpracować ze względu właśnie na niskie ciśnienie w układzie? Panowie doradźcie, bo to pierwsze nasze auto zachodnie, a niestety nie można nim pojechać na serwis, no bo jak...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2008, 17:08
Posty: 173
GG: 3968324

Jeśli jest niskie ciśnienie to może być to wina zaworu przy osuszaczu powietrza może być zepsuty lub poprostu żle wyrególowany albo zepsuta sprężarka powietrza pęknięta głowiczka albo coś.
Co do tych poduszek to prawdopodobnie zepsuty jest taki niewielki zawór powinien być obok jednej z tylnej poduszki.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Najpierw wysusz dokładnie zawory od regulacji zawieszenie znajdujące się na ramie, zaraz za kołami. Jeśli to nie pomoże to zapewne będą to cewki (takie kwadratowe kostki z powpinanymi przewodami, znajdują się zaraz za ostatnią poprzeczką ramy) więc pewnie będzie trzeba je wymienić.

Co do reszty to nie mam pojęcia, ale u mnie podczas "nabijania wiatru" w pewnym momencie trąby też zaczynają wydawać dźwięk, ale na ok. 10 sekund. :wink:


Post Wysłano: 05 gru 2008, 9:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lis 2008, 21:58
Posty: 4
GG: 2177764
Samochód: magnum

witam ja tez bym stawiał na te zawory z tyłu na ramie bo tak juz pare razy mialem w swojch samochodach . mozesz te elektomagnesy pozamieniadz zeby upewnidz sie ktory jest uszkodzony oze sie tylko zawiesił dobrze by bylo wyczyscic te tłoczki w srodku tam sa taki tulejeczki z zaworkami jak dlugo stało to auto to moze sie posklejały ja bym najpierw zaczol od tego zawolru . a co do kabiny to dobrze by było ja podnies i zobaczydz skad syczy .Na poduszke pod kabina raczej bym nie stawiał prendzej na rozdielacz tamm jest taka membrama gumowa . mój nr tel 511230674 Pozdro


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2006, 9:49
Posty: 66
GG: 0
Lokalizacja: Gliwice

Dzięki za odpowiedzi, jak to zrobię, napiszę co było przyczyną.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: