Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lip 2008, 19:09
Posty: 6
GG: 0

hej
jestem swiezym posiadaczem tego auta i mam pytanie:
Podczas jazdy bez towaru os podnoszona niechce sie podnosic do gory i musze caly czas na opuszczonej jezdzic. moze mi ktos wytłymaczyc jak sie podnosi tą oś
Drugie zapytanie to czy przy zaladowanym kontenerze 12t trzeba jakos samochod podniesc czy mozna odrazu ruszac po napompowaniu sie hamulcy??
Za odp DZIĘKI :U


Post Wysłano: 27 lip 2008, 20:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 sty 2008, 23:41
Posty: 163
GG: 0

Jeśli załadujesz auto a wcześniej nic nie przestawiałeś na pilocie od poduszek , to po napompowaniu powietrza auto ci się samo wypoziomuje . Zaraz po włączeniu zapłonu pojawi ci się na obrotomierzu symbol nienaturalnego położenia poduszek i jak napompujesz auto to on zgaśnie. Jeśli używałeś pilota tzn. podnosiłeś lub opuszczałeś auto to naciskasz guzior na pilocie od samopoziomowania lub jest też taki sam przełącznik na konsoli obok radia . Co do podnoszonej ośki to nie wiem czy jest ona automatyczna ale powinno być jej sterowanie z pilota tego samego co od poduszek.
P.s pilot od poduszek jest u podstawy fotela kierowcy to co jest na kablu i widać go centralnie przed sobą jak wsiadasz do auta.


Post Wysłano: 05 kwie 2009, 9:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2009, 15:10
Posty: 53
Lokalizacja: Piaski

Drugie zapytanie to czy przy zaladowanym kontenerze 12t trzeba jakos samochod podniesc czy mozna odrazu ruszac po napompowaniu sie hamulcy??

nie wiem czy ruszysz po napompowaniu hamulcy 8) prędzej ruszysz po napompowaniu hamulców ;)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 kwie 2008, 17:01
Posty: 56
GG: 0

co do podnoszenia osi to raczej ona powinna sie automatycznie sterować w zależności od stanu obciązenia pojazdu, pytanie podstawowe czy nie świecą się jakieś kontrolki od zawieszenia na czerwono :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Z podobnym problemem borykam się w manach zimowa poro gdy zacinaja się zawór od podnoszenia osi a problem jest taki, że w poduszkach zostaje powietrze przez co koła nie podnoszą się po jakimś czasie oczywiście podnoszą się. Teraz gdy już jest ciepło os podnosi się bezproblemowo :wink:
Przy ładunku 12Ton oś raczej nie podniesie się więc albo nawet nie drgnie albo zaswiecą się kontrolki albo cała dupa opadnie nie ziemie. A jezeli chcesz bardzo podnieś oś przy załadowanym aucie w celu wjechanianp: wąski zakręt naciskasz na przycisk od odciążana 3 osi wtedy oś minimalnie odrywa się od dogi lub nawet nie odrywa się ale koła na niej nie dostają tak w dupe. :wink:
Drugie pytanie jezeli masz załadowane auto i mało powietrza w układzie to moga się swiecić kontrolki czerwone od poziomowania jezeli ruszysz ale raczej automartycznie zawieszenie powinno się wypoziomować jeżeli bedzie miało za ciężko, żeby sie wypoziomować to zapali się czerwona kontrolka i wtedy nie wypoziomuje się :wink:

_________________
MAN


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2008, 18:44
Posty: 224
GG: 3958206

Kolego nasuwa sie pytanie czy to os wogole ma sie podnosic?? moze masz trzecia os ktora sluzy tylko do odciazenia lub dociazenia osi napedowaj tzn moze masz tylko system trakcji!!!! podjedz na servis najlepiej i ci wszytko powiedza!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: