Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

Od jakiegoś czasu w busiku jadąc po nierównej drodze wyraźnie czuje, że w przednich kołach coś puka. W ogóle zesztywniał jakby, że w kabinie się wysiedzień nie da, przy każdym najechaniu na dół/wybój słychać jedno wielkie bum, jakby młotem pięciokilowym w blache walnął :/

Ostatnio położyłem się pod niego i zobaczyłem, że resor przedni (mocowany wzdłuż osi) jest rozwarstwiony (jest to resor węglowy) i zastanawiam się czy może mieć to jakiś wpływ na zawieszenie (chodzi o te wstrząsy). Idąc dalszym tropem zdjąłem prawe koło i przy pomocy długiego kawałka stali i drugiej osoby, zacząłem poruszać piastą w góre i w dół, i wtedy wyrźnie dało się czuć i słychać pukanie, a do tego gdy spojrzałem na sworzeń, to ma luz mnie więcej 3-4mm. I niech mi teraz ktoś powie, czy ten sworzeń kwalifikuje się do wymiany i czy coś jeszcze może być uszkodzone? Dodam, że "na oko" wahacz luzów nie ma, ale nie mogłem dokładniej tego sprawdzić. A i te rozwarstwienie tego resora jest tylko po jednej stronie, ale na niemal całej długości!


A dla ciekawostki, to już 2 razy byłem na stacji diagnostycznej i żadnych luzów i innych takich mi nie wykazali, jedynie to delikatny luz na kolumnie keirowniczej, ale to inna bajka, o któej akurat wiedziałem.

Z góry dzięki za pomoc.

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 30 kwie 2008, 6:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Napisz o jaki sworzeń ci chodzi czy od wachacza czy od ucha resoru w obu przypadkach zaden luz nie jest dopuszczalny. Co do rozwarstwienia resoru czy mógłbyś zrobić jego zdjęcie

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 30 kwie 2008, 13:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 gru 2007, 0:23
Posty: 109
GG: 10480858
Samochód: 440 dxi
Lokalizacja: Pniewy

Cytuj:
Napisz o jaki sworzeń ci chodzi czy od wachacza czy od ucha resoru w obu przypadkach zaden luz nie jest dopuszczalny. Co do rozwarstwienia resoru czy mógłbyś zrobić jego zdjęcie
Jeśli to od wahacza to wymieniaj to jak najprędzej!!! Jak sie sworzeń urwie przy 100 km/h nie będzie juz tak miło! Zresztą od resoru jest tak samo. Wymień to jak najprędzej....

_________________
Uczeń Technikum Logistycznego ;)


Post Wysłano: 30 kwie 2008, 21:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 wrz 2007, 0:35
Posty: 693
GG: 0
Samochód: wrotki
Lokalizacja: NSZ

tak, to ten sworzeń od wahacza. Kolego MAN szybko teraz tego zdjęcia nie zrobie.

WYgląda to mniej więcej tak: jak położe się pod busa to resor mam nad głową i jest on szeroki na około 10cm, to pierwsze 2cm od czoła pojazdu tak jakby napuchły (jak płyta pilśnowa gdy jest wilgotna) i zaczęły się odrywać od niego jakieś strzępy. Dodam, ze jest to włókno węglowe. I teraz jedni mi mówią, że wymieniać a kto inny z kolei powiedział, że jeździć, aż będzie całkowicie poszarpany i jak auto zacznie siadać pod cieżarem zbyt mocno (bo złamac go raczej ciężko jest, to nie stal). Także chciałem zasiegnąć waszej opinii na ten temat

_________________
NIE-POMPIARZ


Post Wysłano: 01 maja 2008, 7:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jeśli to resor z włókna węglowego i się rozwarstwił i przy tym odczówasz jak dobija zawieszenie na dziurach poniewarz resor stacił swoją sztywność i przestał przenosić obciarzenie. Na twoim miejscu jak wozisz durze ciężary bym nie zwlekał z wymianą jego. W najmniej spodziewanym momencie moze cię zaskoczyć jak sięzłamie do końca

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: