Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 wrz 2007, 13:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lut 2007, 11:58
Posty: 57
GG: 0
Samochód: MAN TGA 530 XXL
Lokalizacja: Lubin

Witam mam problemik tego typu, dostałem mana tga w tandemie i nie umiem go wypoziomowac. wczesniej miałem samochody co na kokpicie mi pokazywał co i jak oraz sam sie poziomował ,a tutaj nic nie pokazuje i musze samemu . Jak to mam zrobic ???? Prosze o pomoc . Pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 06 wrz 2007, 17:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 sie 2007, 19:41
Posty: 84
Lokalizacja: szczecin

Na dżojstiku, ewentualnie na desce rozdzielczej masz przyciski.

_________________
mechanika, elektryka, elektronik schematy, instrukcje i porady :)


Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 17:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2007, 22:48
Posty: 207
GG: 13717229

U mnie najpierw pokazuje się taki napis;
Obrazek
A potem naciskam ten guzik;
Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 10 wrz 2007, 19:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Naciskasz na pilocie od poduszek taki zielony guziczek i się samo poziomuje do jazdy. Tylko najpierw trzeba włonczyć pilota guzik z samochodem ten najblirzej kabla zasilającego

Włączyć, najbliżej. / Łukasz

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 11 wrz 2007, 13:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

U mnie wystarczy przekręcić kluczyk i sam się poziomuje, a jak jest mało powietrza to najpierw się dobije a puźniej sam poziomuje :wink:
Może masz kolego spalony bezpiecznik od poziomowania ja miałem i nie mogłem go wypoziomować a na desce świeciły się te 3 kątrolki.
Obrazek



pÓźniej, kONtrolki / Długas

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 11 wrz 2007, 14:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:01
Posty: 1208
Lokalizacja: Janów k.Częstochowy

Nie wiem jak w MANach TGA, ale w większości samochodów jest tak, że dopóki nie załączysz autopoziomowania to się nie będzie poziomował.


Tytuł:
Post Wysłano: 12 wrz 2007, 4:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2007, 14:19
Posty: 11
GG: 0
Samochód: audi 80
Lokalizacja: Łódź

Pod lewym fotelem masz pilota od poziomowania auta jeżeli masz zawieszenie przednie pnełmatyczne to włączasz oba przyciski (przednie i tylne poduszki) i wciskasz zielony klawisz. jak wszystko jest sprawne to wypoziomuje jeśli nie przyczyną może być bezpiecznik. Klawisz na desce jest od automatycznego poziomowania tej pozycji którą ustawisz pilotem np. przy rozładunku gdy stoisz pod sztywną rampą i po aucie jeździ wózkiem.


pneumatyczne/Długas

_________________
Lepiej jeździć na ropę bryczką niż na LPG zapalniczką.


Tytuł:
Post Wysłano: 12 wrz 2007, 21:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Prawidłowo auto po przękręceniu kluczyka powinno sie samo wypoziomować chyba, że macie przepalone bezpieczniki. Jest ich 2 jeden jest przepalony i włąśnie jak macie go przepalonego to musicie nacisnąć przycisk na desce od poziomowania dopiero potem pilotem poziomować po wyłączeniu tego klawisza pilot po prostu nie działa i swiecą sie 2 czerwone kontrolki po właczeniu tego klawisza 2 czerwone kontrolki gasną.
2 bezpiecznik jest od tego kiedy że kiedy zrobi się zwarcie to go wywala i niedziała pilot i w ogóle auto nie poziomuje nawet po włączeniu klawisza.

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 29 wrz 2007, 16:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 wrz 2007, 15:03
Posty: 8
Lokalizacja: W-aw Śl.

Nie wszystkie TGA mają przycisk poziomowania na kokpicie. Mam na stanie TGA 26.310 z 2004r i on się poziomuje samoczynnie po nabiciu butli ale jak to MAN ma wiele wad i nieraz trzeba mu pomóc pilotem (na pilocie wpierw naciśnij przycisk środkowy u samej góry potem środkowy z prawego rzędu-zielony) weź sobie w mańku poprawke gdy musisz stanąć na nierównym terenie blisko jakiegiś budunku lub czegoś wysokiego, poniważ możesz się nieprzyjemnie zdziwić po jakiejś chwili gdy TGA się wypionuje lub przechyli na poduszkach a twoja góra budy lub plandeki pokona 20 cm i się o coś oprze !
Mamy w firmie 2 TGA i 1 TG ale wszystkie mają kupe wspólnuch wad.
Przyjemnego użytkowania i pozdrowionka.


Tytuł:
Post Wysłano: 29 wrz 2007, 20:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Nie wszystkie TGA mają przycisk poziomowania na kokpicie. Mam na stanie TGA 26.310 z 2004r i on się poziomuje samoczynnie po nabiciu butli ale jak to MAN ma wiele wad
Od tego trzeba zacząć że to nie jest przełącznik od auto poziomowania tylko od załanczania układu ECAS który będzie nadzorował utrzymanie zadanej wysokości pojazdy gdy w pojeżdzie jest wyłączony silnik oraz zapłon. Czyli włanczamy klawisz ustawiamy sobie wysokość i wychodzimy z pojazdu i go zamykamy a pojazd sam nadzoruje wysokość bez włonczonego zapłonu. Gdy masz włonczony zapłon i masz opuszczony lub podniesiony pojazd i przełonczysz przełacznik zostaje skasowana zadana wysokość pojazdu i automatycznie system ECAS ustawia pojazd do jazdy

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 01 paź 2007, 23:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

No właśnie, też to zauważyłem jak auto stoi z wyłączonym przyciskiem to po jakimś czasie opdata, a gdy jest włończony przycisk to gdy auto sie troszke opuści czujnik to wykryje sam się wyrówna do tej pozycji w jakiej był. A jak miałem przepalony bezpiecznik to bez tego przycisku nie mogełem w ogóle go wypoziomować bo pilot nie działal :wink:

_________________
MAN


Tytuł:
Post Wysłano: 04 paź 2007, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2007, 20:10
Posty: 320
Lokalizacja: ??Bialystok

Aja niemoglem wypoziomowac swojego mana poniewaz zawiesil sie zawor przed zbiornikiem powietrza ten z tylu i bylo zbyt malo powietrz a w zbiorniku i niedal rady wypoziomowac


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: