Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 mar 2015, 13:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2015, 12:58
Posty: 2
Samochód: Volvo FH

Post Wysłano: 17 mar 2015, 22:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2010, 19:09
Posty: 274
Samochód: Volvo FH13
Lokalizacja: GPU

Jak zaczynałem robić prawko na Starze 200, to instruktor mówił to samo, tylko o tempomacie nic nie wspominał.
:mrgreen:

_________________
... Tłok w cylinder jebut ! I maszyna idut !


Post Wysłano: 18 cze 2015, 0:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

ta? też ci mówił żebyś wykorzystywał dolny zakres zielonego pola ?, albo funkcje wolnego koła... ? :)

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Post Wysłano: 18 cze 2015, 11:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 mar 2013, 10:43
Posty: 23
Lokalizacja: Szczecin

Z pewnością. Dodawał tylko ze zielone pole to trzeba sobie samemu namalować :)


Post Wysłano: 18 cze 2015, 13:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 lip 2009, 11:01
Posty: 41
GG: 0
Lokalizacja: Białystok

3:32 *uj z oponami, sefie liczy się norma :lol:


Post Wysłano: 21 lip 2015, 21:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 sty 2013, 19:06
Posty: 190
GG: 3968324
Samochód: eFHacz

W VOLVO ze skrzynią I-shift gdy stoi się np. prze 1 albo 2 min na skrzyżowaniu to powinno się przełączać na N czy cały czas na D można trzymać. Chodzi mi głównie o łożysko oporowe.


Post Wysłano: 21 lip 2015, 22:00

Gdy słyszę dwa hasła: szybki most i I-See to od razu przed oczami malują mi się 2 obrazy: mój "wykastrowany" DAF XF Euro-6 460 na szybkim moście na medze, który wcześniej czuje górę niż ja ją widzę oraz Scania z systemem Active Predictnion, gdzie pod górę (nawet tą najmniejszą) zwalnia do 75, czy też 70 km/h. To jest ta cała oszczędność (a raczej pseudo oszczędność) w transporcie, bo będziesz 15, czy też 20 minut później, ale zaoszczędzisz całe 2 litry oleju napędowego na trasie wynoszącej 2000, 3000 km.
Teraz druga kwestia. Miałem przyjemność uczestniczyć w uroczystości wręczenia tytułu "Ciężarówka roku 2015". Handlowiec (czy też ktoś już z "wyższej półki") z ramienia Renault, podczas naszej rozmowy twierdził, że kierowca międzynarodowy, używający tempomatu na przestrzeni poniżej 92% całkowitego dystansu nie nadaje się do tego zawodu.
To w takim razie ja się pytam: dlaczego instruktor Volvo wspomina o 50% dystansu (1:35 filmu), gdzie tak Volvo jak Renault mają te same jednostki napędowe? Ktoś tu chyba nie ma przekonania do tego, co mówi.
Kolejna kwestia: gdzie i dlaczego nikt nie wspomniał o właściwym wyregulowaniu spoilerów (tak dachowego jak i bocznych). Gdzie mowa o właściwym (wskazanym przez producenta samochodu, zespołu pojazdów) ciśnieniu w ogumieniu?
Dlaczego nie ma powiedziane wyraźnie, że hamowanie przy użyciu VEB+ nie tyle co oszczędza klocki hamulcowe a najnormalniej w świecie sprawia, że hamulec zasadniczy nie traci swojej skuteczności, jak podczas długotrwałego hamowania tymże właśnie hamulcem. Dlaczego nikt nie wspomina, że takie hamowanie (VEB-em) jest kosztowniejsze w odniesieniu do hamowania hamulcem zasadniczym? W jaki sposób? Ano proszę policzyć koszta poniesione z tytułu wymiany 4 opon osi napędowej (które znacznie szybciej nadają się do wymiany) a koszta klocków hamulcowych. Bilans wydaje się przemawiać na korzyść klocków, niemniej jednak drugą stroną medalu jest tu spadek skuteczności hamulców podczas długotrwałego hamowania.
Reasumując - porady owszem, jak najbardziej przydatne, niemniej jednak nie do końca się z nimi zgadzam.

[EDIT]
Cytuj:
3:32 *uj z oponami, sefie liczy się norma :lol:
No nie powiem, poszedł ładnie po krawężniku, tylko boki opon na naczepie zajęczały :P


Post Wysłano: 21 lip 2015, 23:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2009, 18:59
Posty: 4061
GG: 1
Samochód: brak
Lokalizacja: Jawor

Aż dziw że Ty takie rzeczy wypisujesz :roll:

_________________
1. forowicz Wagi Ciężkiej


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: