Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 15 wrz 2014, 14:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sie 2014, 19:15
Posty: 7

Witam interesuje sie zakupem volvo fh13 2006r 440km chłodnia. tylko niestety naczytałem sie na forach ze jest problem ze spalaniem niektórzy pisali, ze dochodzi do 50l/100km jak jest pusty i jak załadowany. A jeszcze jedna rzecz jest to, ze wadliwa elektronika i teraz nie wiem co mam o tym myśleć, czy kupować taki statek, czy może lepiej poszukać czegoś innego.


Post Wysłano: 15 wrz 2014, 16:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Od pół roku jeżdżę 440 konnym FH D13 z 2006 roku, ale ciągnikiem z I-Shiftem. Spalanie kształtuje się w granicach 30-35 litrów przy robocie w koło komina i stosunkowo lekkich ładunkach. Na trasie spokojnie można osiągnąć mniejszy wynik. Co do elektroniki, to do tej pory padły tylko czujniki zużycia klocków na przodzie i modulator od ABSu. Większych problemów odpukać na razie nie ma. Nawet kropli oleju jeszcze nie dolewałem, gdzie nasze Dafy czy Iveca życzą sobie przynajmniej kilka litrów miesięcznie.


Post Wysłano: 17 wrz 2014, 18:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

50 litrow na setke to pali 40 tonowy zestaw na trasie Krakow-Zakopane...solowka to musialaby tyle brac na trasie Kasprowy-Gubalowka :mrgreen:
Niema mozliwosci na takie spalanie przy normalnej jezdzie sprawnym samochodem.


Post Wysłano: 05 paź 2014, 16:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2012, 12:57
Posty: 164
Samochód: volvo fh16, renault magnum

Nie wiem kto Ci takich głupot nagadał że chińczyk ma lipną elektrykę, sam zacząłem używać chińczyka z 660konnym silnikiem który po pierwsze pali ok 25l/100km jak chodzi solo.
Po drugie był serwisowany do czasu gdy go kupiłem i miał robiony tylko modulator abs-u i czujnik zużycia klocków hamulcowych, a taki 13 litrowy motor 440konny nie spali więcej na trasie z ładunkiem jak 27l/100km i tym bardziej będziesz miał pewność że silnik Cię nigdy nie zawiedzie, bo jest to Volvo, sam użytkuję volvo FH z 1995r które zakupiłem w początkiem 2000r i dziś ma już ponad 2'000'000km silnik nawet nie miał robionej pompy wtryskowej, są oryginalne plomby a co lepsze nie bierze oleju. więc jeśli chcesz kupić Merca bądź dafa śmiało szukaj kupuj, ale te auta nigdy nie dorównają volvo, samo zalecenie producenta że dopiero po milionie kilometrów podkłada się nowe panewki coś znaczy, kiedy scania zaleca już po 600'000km, daje to chyba do myślenia??.

Więc cóż wybór należy do Ciebie jakie auto kupisz, pamiętaj że w każdym aucie elektronika jest słaba, ale podzespoły takie jak silnik czy skrzynia w volvie nie sypią się przy prawidłowym użytkowaniu sprzętu, wiem bo mam volva kiedyś Ojciec miał mercedesy i nie chcę ich nawet na oczy widzieć.....

_________________
VOLVO Bogiem, FH16 Nałogiem, Duński wypas zniewala, a D16E Powala :)

Moje VOLVO FH16: viewtopic.php?f=44&t=36215


Post Wysłano: 05 paź 2014, 17:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
więc jeśli chcesz kupić Merca bądź dafa śmiało szukaj kupuj, ale te auta nigdy nie dorównają volvo
Miałem Volvo (jeździłem ponad rok FH440 E5), mam Scanie i Actrosa - cóż, to raczej Volvo nie jest tak dobre jak Mercedes (choć jest bardzo dobrym samochodem).


Post Wysłano: 05 paź 2014, 19:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 lip 2012, 12:57
Posty: 164
Samochód: volvo fh16, renault magnum

Cytuj:
Miałem Volvo (jeździłem ponad rok FH440 E5), mam Scanie i Actrosa - cóż, to raczej Volvo nie jest tak dobre jak Mercedes (choć jest bardzo dobrym samochodem).
Mihu niewiem na jaki egzemplarz volva trafiłeś ale może to był jakiś feler, Ojciec jak bawił się wcześniej z wujem w transport miał mercy, i uwierz że żaden bez remontu nie dojechał miliona, dwa razy w jedym aucie robili silnik V6 w którym najpierw strzeliła tuleja a potem wał, więc naprawdę nie wiem jak twoje volvo się zachowywało :) czasami jest tak że trafi sie na feler poprostu :) ale o mercedesie dużo się słyszy, że mulasty, słaby i dużo pali a tym bardziej elektronika która się sypie na potęgę......

_________________
VOLVO Bogiem, FH16 Nałogiem, Duński wypas zniewala, a D16E Powala :)

Moje VOLVO FH16: viewtopic.php?f=44&t=36215


Post Wysłano: 05 paź 2014, 19:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2011, 20:10
Posty: 654
Lokalizacja: Poznan

Ja jeszcze nie dawno miałem mp3 1844 i fh 460 i fh500 i jeśli miał bym porównywać to kabina na korzyść merca, płaska podłoga robi robotę, w fh straszna ciasnota po przejściu z merca, silnik skrzynia zawieszenie moim zdaniem na korzyść volva, w actrosie wszystko działa tak powoli jak niektórzy mówią dostojnie :lol: to co podobało mi się w mercedesie to dźwięk v6, na prawdę ładnie pracował. Dynamika silnika no nie oszukujmy się mercedes to straszny muł. Co do przebiegów to mp3 i fh 460 sprzedawałem z przebiegiem bliskim miliona, większych problemów nie odnotowałem. Jak bym miał kupować to albo merc albo volvo moim zdaniem, są to bardzo dobre pojazdy, ale nie oszukujmy się nikt nie kupuje ich by robić z 6 tyś na miesiąc, jak auto swoje przejedzie to coś musi wyjść.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=7ryGYWs ... r_embedded


Post Wysłano: 12 paź 2014, 9:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Cytuj:
Miałem Volvo (jeździłem ponad rok FH440 E5), mam Scanie i Actrosa - cóż, to raczej Volvo nie jest tak dobre jak Mercedes (choć jest bardzo dobrym samochodem).
Mihu niewiem na jaki egzemplarz volva trafiłeś ale może to był jakiś feler, Ojciec jak bawił się wcześniej z wujem w transport miał mercy, i uwierz że żaden bez remontu nie dojechał miliona, dwa razy w jedym aucie robili silnik V6 w którym najpierw strzeliła tuleja a potem wał, więc naprawdę nie wiem jak twoje volvo się zachowywało :) czasami jest tak że trafi sie na feler poprostu :) ale o mercedesie dużo się słyszy, że mulasty, słaby i dużo pali a tym bardziej elektronika która się sypie na potęgę......
A czy ja napisałem gdzieś, że trafiłem na wadliwy egzemplarz FH? Nie, wręcz przeciwnie- auto było bardzo bezproblemowe (poza wypalonym przy 600tkm tłokiem), żwawe i oszczędne, ale Mercedes pali jeszcze mniej, ma dużą lepszą kabinę, jest o wiele mniej skomplikowany konstrukcyjnie, równie bezproblemowy i trwały, a do tego tańszy w naprawach i obsłudze. To tak z moich doświadczeń.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: