Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 09 gru 2012, 14:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2012, 14:40
Posty: 2
Samochód: volvo fh12 95

Jestem porzątkującym trucker'em i mam parę pytań do użytkownika Volvo FH12 380km 95 (kwadratowe lampy). Mam okrągły bak standardowy z jednej strony i nie mogę się dowiedzieć jaką ma pojemność, wskaźniki nie działają a na patyku to takie na 2 babcia wróżyła. Tankowałem już do niego 350 litrów a coś tam jeszcze było ale nie wiem ile. Wydaje mi się że gdzies koło 400 ale pewności nie mam a nie chce stanąć na drodzę.
A drugie pytanie to jak uruchomić Webasto w tym modelu, na tym panelu koło łóżka się go uruchamia czy gdzieś indziej, ewentualnie jaka kombinacja klawiszy.

Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam


Post Wysłano: 09 gru 2012, 15:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2010, 3:34
Posty: 625
Samochód: Żubr XF 105
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

Zależy jaki masz typ webasta, w jednych masz gałkę od ciepła, to wystarczy ją przekręcić i ustalić jak ma być ciepło, w innych masz dwie strzałki jedna w dół, druga w górę, musisz je przycisnąć na raz i trzymać dopóki webasto nie zaskoczy. Co do zbiornika najlepiej oblicz sobie ze wzoru, bo w volvo ojca mały ma 305 litrów, a ty piszesz ze zalałeś do swojego 350, więc widocznie każdy jest inny.

_________________
Zapraszam na kanał


Post Wysłano: 09 gru 2012, 15:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2012, 10:48
Posty: 281

A wzor na pojemnosc to
wysokosc x dlugosc x szerokosc ( jesli wymiary w cm to dzielisz wynik przez 1000 )

_________________
Rozm z WITD dotyczaca kilku 24h odpoczynkow tygodniowych z rzedu

Raportuj posty jeśli łamia regulamin


Post Wysłano: 09 gru 2012, 15:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
A wzor na pojemnosc to
wysokosc x dlugosc x szerokosc ( jesli wymiary w cm to dzielisz wynik przez 1000 )
Na 100% policzysz z tego wzoru pojemność okrągłego zbiornika, jestem po prostu pewny.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 09 gru 2012, 15:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Powinieneś mieć wybite dane dotyczące zbiornika niedaleko przewodów wchodzących do niego.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 09 gru 2012, 15:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 gru 2012, 10:48
Posty: 281

Nie wiem dlaczego przeczytalem ze ma kwadratowy. chyba te lampy mi sie wtracily.
Mea Culpa
Wzor na pojemnosc okraglego zbiornika to oczywiscie :
Pi er kwadrat x dlugosc
Cytuj:
Cytuj:
A wzor na pojemnosc to
wysokosc x dlugosc x szerokosc ( jesli wymiary w cm to dzielisz wynik przez 1000 )
Na 100% policzysz z tego wzoru pojemność okrągłego zbiornika, jestem po prostu pewny.
Nie moge sie otrzasnac jak modek tutaj dziala.Zamiast poprawic blad, wazniejsze jest szydzenie z bledu. Brawo

_________________
Rozm z WITD dotyczaca kilku 24h odpoczynkow tygodniowych z rzedu

Raportuj posty jeśli łamia regulamin


Post Wysłano: 09 gru 2012, 15:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2012, 14:40
Posty: 2
Samochód: volvo fh12 95

Kapsiu chyba problem rozwiązany, Webasto mam takie: http://allegro.pl/ogrzewanie-postojowe- ... 48231.html
Teraz mnie oświeciło jak powiedziałeś pisze on, off na strzałkach ale nie wiedziałem o co to chodzi a tu po prostu strzałki obie nacisnąć. Spróbuje ;)

Zbiornik obejdę i pooglądam, tylko że jeźdze z wanną po wysypisku i tam jest takie bagno że cieżko znaleźć chociażby kawałek ramy który nie byłby zabłocony xd
Ze zbiornikiem kwadratowym czy prostokątnym to też nie ma problemu żeby sprawdzić stan bo idzie sobie wyobrazić ( sprawdzając patykiem) że np jest 1/3. A tu jest 1/4 a na dole prawie jest mniejszy i szybciej ubywa...


Post Wysłano: 09 gru 2012, 18:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Okrągły to chyba 600l ma, ale nie jestem pewien. Okrągłe kotły były bardzo popularne na rynku Francuskim czy też u nas. Nie wiem czym to było spowodowane.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 09 gru 2012, 18:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Nie wiem dlaczego przeczytalem ze ma kwadratowy. chyba te lampy mi sie wtracily.
Mea Culpa
Wzor na pojemnosc okraglego zbiornika to oczywiscie :
Pi er kwadrat x dlugosc
Cytuj:
Cytuj:
A wzor na pojemnosc to
wysokosc x dlugosc x szerokosc ( jesli wymiary w cm to dzielisz wynik przez 1000 )
Na 100% policzysz z tego wzoru pojemność okrągłego zbiornika, jestem po prostu pewny.
Nie moge sie otrzasnac jak modek tutaj dziala.Zamiast poprawic blad, wazniejsze jest szydzenie z bledu. Brawo
Dostosowuje ton wypowiedzi do użytkownika - ja nie udaje wszechwiedzącego we wszystkim pisząc po 100 postów na godzine i nie skracam swojej wypowiedzi do jednego zdania bez żadnych argumentów.
Pozdrawiam serdecznie :)


PS. Dzięki za tego pięknego raporta.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: