Strona 16 z 20 [ Posty: 396 ] Przejdź na stronę Poprzednia 114 15 16 17 1820 Następna
Autor
Wiadomość
Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 20 wrz 2012, 20:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2012, 12:06
Posty: 3
GG: 32709579
Samochód: DAF XT

Stare VOLVO FH12 420

Obrazek

Zdjęcie zrobione przez Antique


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 26 wrz 2012, 11:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 wrz 2012, 10:19
Posty: 1
Samochód: Volvo

Właśnie myślę o kupnie takiego volvo fh12 - tu są używane i o takim myślę. Jakie roczniki są najlepsze, szukam czegoś co nadaję się jeszcze do dłuższej eksploatacji. Na co należy zwrócić uwagę kupując fh12 ?


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 06 paź 2012, 17:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

http://www.youtube.com/watch?v=AXj6TpC- ... re=related

A my narzekamy na to co jest obecnie... :>

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 07 paź 2012, 1:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
http://www.youtube.com/watch?v=AXj6TpC- ... re=related

A my narzekamy na to co jest obecnie... :>
Akurat to Volvo FH pierwszej generacji było autem na tyle dobrym, że świetnie daje sobie radę nawet dzisiaj i gdyby wsadzić tam nowoczesne silniki i nieznacznie zmienić układ elektroniczny to nadal byłoby poważną konkurencją dla obecnie produkowanych DAFów czy MANów. Takie jest moje zdanie.

A 1:10 w tym filmiku to chyba ta sama droga, na której odbyła się przedpremiera najnowszego FH?

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 08 paź 2012, 0:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2011, 0:15
Posty: 53
GG: 0

Cytuj:
A 1:10 w tym filmiku to chyba ta sama droga, na której odbyła się przedpremiera najnowszego FH?
Nie, trasa z filmu o nowym FH jest jeszcze w budowie i znajduje się w okolicach Riwiery Makarskiej e Chorwacji - więc nie jest możliwe, żeby od 93/94 roku jeszcze ją budowali ;)


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 08 paź 2012, 0:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Estakade w Gdyni zaczeli budować za Gierka a oddali kilka lat temu :D


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 08 paź 2012, 10:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2011, 0:15
Posty: 53
GG: 0

W Polsce jest wszystko możliwe :wink: Byłem w Chorwacji dwa lata temu właśnie w tamtych okolicach i z góry Św. Jure była świetna panorama z jednej strony na Adriatyk a z drugiej strony na budowaną autostradę... Wtedy budowa się dopiero rozkręcała bo były wykonywane roboty ziemne i powoli było widać zarys trasy i węzłów... Teraz na filmie było widać, że trasa była na ukończeniu - a film był wykonywany rok temu.. Więc chyba jednej w Chorwacji mają lepsze tempo niż u nas :lol: Ale my też się rozkręcamy - przybywa powoli kolejnych kilka odcinków dróg klasy S i A... :wink:


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 20 paź 2012, 16:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lip 2010, 8:23
Posty: 37
GG: 0
Samochód: eFHacz
Lokalizacja: Rybnik

Mam takie jedno pytanko: chodzi o FH12 z 1995 roku. Od pewnego czasu w samochodzie ciągle mruga kontrolka "check engine". Pokazuje jedno długie i jedno krótkie mignięcie. Gdzieś tutaj na forum znalazłem opis tych kodów, z którego wyczytałem, że kod "11" oznacza "czujnik pedału gazu". Niby wszystko fajnie, tylko co tak właściwie kryje się pod tym określeniem? Jak pozbyć się usterki? Dodam, że od pewnego czasu samochód strasznie muli, chociaż nie wiem, czy powinienem wiązać ze sobą te dwie sprawy...


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 16 gru 2012, 20:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2008, 23:12
Posty: 29
GG: 3608399
Samochód: Volvo & Scania & Mercedes
Lokalizacja: Biała [DLE]

Witam zacnych towarzyszy ;) Znalazłem się tutaj szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie dotyczące FH pierwszej generacji (tzn. rocznik 2001, D12C). Mamy w firmie jedno takie cudeńko w kabinie Globetrotter z silnikiem 420 i jesteśmy z niego tak zadowoleni, że aktualnie szukamy kolejnego takiego samochodu. Mieliśmy MAN'a, mamy Scanię, Mercedesy, ale żadna z tych marek nam tak do gustu nie przypadła, chyba jednogłośnie ;) Niestety przyznać trzeba, że dostać taką perełkę w stanie dobrym jest ciężko, a nowych niestety nie produkują... Tak więc powracając do pytania - chodzi mi dokładnie o wyposażenie wnętrza, kolorystykę itd. To które mamy ma bardzo przyjemne wnętrze, jak na zdjęciach:
Obrazek Obrazek
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale generalnie to Volvo jest dość dobrze wyposażone, ma jakieś dodatkowe funkcje stabilizowania toru jazdy czy coś podobnie brzmiącego, nie miałem okazji przetestować (raczej na szczęście), ale szczerze to nie spotkałem tego w żadnym innym, łącznie z chińczykami. Jeśli o tę funkcję chodzi to w ramie za mostem ma dodatkową puszkę elektryczną połączoną z czujnikami ABS i hamulcami.
Powracając do kabiny - czy wie ktoś coś na temat wersji wyposażenia/kabiny itd. jakie wychodziły? Czy ma to związek z innymi funkcjonalnościami?

_________________
GoldenTeam
http://www.goldenteam.home.pl/ngl/index.php


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 16 gru 2012, 21:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale generalnie to Volvo jest dość dobrze wyposażone, ma jakieś dodatkowe funkcje stabilizowania toru jazdy czy coś podobnie brzmiącego, nie miałem okazji przetestować (raczej na szczęście), ale szczerze to nie spotkałem tego w żadnym innym, łącznie z chińczykami. Jeśli o tę funkcję chodzi to w ramie za mostem ma dodatkową puszkę elektryczną połączoną z czujnikami ABS i hamulcami.
Pierwsze słyszę o tym, żeby FH z tego rocznika miało "ESP" lub coś podobnego... Może to rozdzielacz siły hamowania?
Cytuj:
Powracając do kabiny - czy wie ktoś coś na temat wersji wyposażenia/kabiny itd. jakie wychodziły? Czy ma to związek z innymi funkcjonalnościami?
Kabiny wychodziły w wersjach: niska krótka, niska sypialna, globetrotter oraz globetrotter XL.
Co do wyposażenia to były standardowe (wzbogacane ewentualnie o opcje z listy) - tapicerka początkowo szara (D12A), później zielona (D12C) - oraz Royal Class - granatowo - bordowe wykończenie, skóra lub półskóra na fotelach i karpina na desce rozdzielczej - taka też jest Wasza wersja wyposażenia (tyle tylko, że nie ma oryginalnego materaca i obić ściany tylnej - powinny być granatowe - takie jak boczki drzwi.
Oprócz tego były wersje specjalne XL70, Silver Cab oraz Ocean Race. Dodatkowo wychodziły wersje specjalne na poszczególne rynki, np. norweski Royal odnoszący się do F12 Royal, który był dostępny na tym samym rynku.


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 16 gru 2012, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2008, 23:12
Posty: 29
GG: 3608399
Samochód: Volvo & Scania & Mercedes
Lokalizacja: Biała [DLE]

Cytuj:
Pierwsze słyszę o tym, żeby FH z tego rocznika miało "ESP" lub coś podobnego... Może to rozdzielacz siły hamowania?
Jeśli nie zapomnę zrobię zdjęcie tego zaworu jak zjedzie na bazę, przypuszczalnie w środę/czwartek. Tyle wiem, ile powiedział mi gość, kiedy kupowaliśmy samochód, że pierwszy raz się z tą puszką spotyka. Ale dzięki za wyjaśnienie opcji kolorystyki kabiny, osobiście uważam iż z zieloną opcją odwalili kiszkę, ale... tym się jeździ ;)

_________________
GoldenTeam
http://www.goldenteam.home.pl/ngl/index.php


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 16 gru 2012, 21:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Pierwsze słyszę o tym, żeby FH z tego rocznika miało "ESP" lub coś podobnego... Może to rozdzielacz siły hamowania?
Mihu jeśli dobrze pamiętam to właśnie na przełomie 00/01 testowano w pierwszych generacjach układy ESP, które potem odziedziczył chińczyk. Muszę sprawdzić tą informację bo chyba nawet w rocznikach 01 był on montowany.

Mali141 macie najlepszą rewizję silnika dwunastolitrowego, D12C to bardzo trwały i ekonomiczny motor a co do samego auta, poezja-kocham to wnętrze.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 16 gru 2012, 22:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Cytuj:
Pierwsze słyszę o tym, żeby FH z tego rocznika miało "ESP" lub coś podobnego... Może to rozdzielacz siły hamowania?
Mihu jeśli dobrze pamiętam to właśnie na przełomie 00/01 testowano w pierwszych generacjach układy ESP, które potem odziedziczył chińczyk. Muszę sprawdzić tą informację bo chyba nawet w rocznikach 01 był on montowany.

Mali141 macie najlepszą rewizję silnika dwunastolitrowego, D12C to bardzo trwały i ekonomiczny motor a co do samego auta, poezja-kocham to wnętrze.
Bardzo możliwe, że wraz z wprowadzeniem hamulców tarczowych układ hamulcowy dodatkowo wzbogacono o system stabilizacji, ja jednak z takowym się nie spotkałem :wink:

Co do samego wnętrza Royal Class to zdecydowanie jedno z najładniejszych dostępnych w fh... Szkoda tylko, że nie jest kompletne :(


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 16 gru 2012, 22:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Bardzo możliwe, że wraz z wprowadzeniem hamulców tarczowych układ hamulcowy dodatkowo wzbogacono o system stabilizacji, ja jednak z takowym się nie spotkałem :wink:
Właśnie świta to mi z tym wydarzeniem i jak pamiętam były to modele 2001.
Cytuj:
Co do samego wnętrza Royal Class to zdecydowanie jedno z najładniejszych dostępnych w fh... Szkoda tylko, że nie jest kompletne :(
Wnętrze ma swój klimat i z wiekiem jest tylko lepsze. Sam pamiętam jak dosiadaliśmy piękną dwunastkę, D12A 420ps Glob XL, skóra, pikowana tapicerka i inne gadgety, sprowadzone z Danii. Te auto raz, że wyglądało i przyciągało wzrok to jeszcze wnętrze, poezja. Tej całej otoczki niestety już nie uświadczę w żadnym innym aucie.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 16 gru 2012, 22:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2008, 23:12
Posty: 29
GG: 3608399
Samochód: Volvo & Scania & Mercedes
Lokalizacja: Biała [DLE]

Cytuj:
Co do samego wnętrza Royal Class to zdecydowanie jedno z najładniejszych dostępnych w fh... Szkoda tylko, że nie jest kompletne :(
Właśnie dlatego tak trudno jest mi znaleźć drugi taki okaz, mam wysoko postawioną poprzeczkę, oglądałem ich trochę, ale żadne mi się nie podoba ani wizualnie ani mechanicznie. Wiadomo dlaczego ;) Tylna ścianka jest granatowa, tylko widocznie materac był zmieniony. Mamy to Volvo jakieś dwa lata i chodzi jak pszczółka ;)

_________________
GoldenTeam
http://www.goldenteam.home.pl/ngl/index.php


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 16 gru 2012, 22:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Mali141 wrzucaj fotki auta do tematu. Łezka się w oku kręci jak wspominam się modele :D My mieliśmy właśnie Royala, ciekawie też wygląda Silver Cab z którym obcowałem.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 16 gru 2012, 22:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Cytuj:
Co do samego wnętrza Royal Class to zdecydowanie jedno z najładniejszych dostępnych w fh... Szkoda tylko, że nie jest kompletne :(
Właśnie dlatego tak trudno jest mi znaleźć drugi taki okaz, mam wysoko postawioną poprzeczkę, oglądałem ich trochę, ale żadne mi się nie podoba ani wizualnie ani mechanicznie. Wiadomo dlaczego ;) Tylna ścianka jest granatowa, tylko widocznie materac był zmieniony. Mamy to Volvo jakieś dwa lata i chodzi jak pszczółka ;)
Coś o tym wiem, sam szukałęm takiego pojazdu. Royal Class albo XL70, ale jest naprawdę trudno, niestety - łatwiej, z racji uciekającego czasu, też już nie będzie...

No to specjalnie dla Was - foty Royal Class z moich zbiorów:

ObrazekObrazek

I na dokładkę - Silver:

Obrazek


Ostatnio zmieniony 16 gru 2012, 22:32 przez Mihu, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 16 gru 2012, 22:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Ahhhh wspomnień czar. Mieliśmy identyczne wnętrze plus pikowana skóra na tunelu oraz bocznych ścianach kabiny. Dzisiaj przez Was nie zasnę :D . Swoją drogą bardzo dobrze to wnętrze było wykonane, nic nie skrzypiało, trzeszczało gdzie np. w chińczykach trzeba podkładać papier pod szuflady, blachę chroniącą webasto bo wszystko trzeszczy.........

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 16 gru 2012, 22:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2010, 3:34
Posty: 625
Samochód: Żubr XF 105
Lokalizacja: Częstochowa SCZ

Tata kilka lat temu jeździł Royal Class(D12A 380ps) , to było coś, jedyną różnicą, jaką mieliśmy z tego co opisywaliście to górne łóżko też było obite welurem, i był po prawej komputer, a nie wskaźniki jak u Ciebie ;)

_________________
Zapraszam na kanał


Tytuł: Re: Volvo FH12
Post Wysłano: 16 gru 2012, 22:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Tata kilka lat temu jeździł Royal Class(D12A 380ps) , to było coś, jedyną różnicą, jaką mieliśmy z tego co opisywaliście to górne łóżko też było obite welurem, i był po prawej komputer, a nie wskaźniki jak u Ciebie ;)
Po prawej był komputer, bo był to D12A, w D12C zmieniono układ zegarów, a komputer (zupełnie inny) sterowany z przełącznika kierunkowskazów trafił na lewą stronę tablicy przyrządów i stał się wyposażeniem standardowym.

Proszę:

Obrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 16 z 20 [ Posty: 396 ] Przejdź na stronę Poprzednia 114 15 16 17 1820 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: