Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 26 lis 2007, 23:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 cze 2007, 18:19
Posty: 24

Wnisokujac z tego co jest przedstawione na zdjeciach to nowe Volvo ma dosyc wyskoki tunel silnika , a liczbe gornych schowkow ograniczono do dwoch :/ . Mogli by zostawic te schowki nad lozkiem.

PS.Przepraszam ze nie pisze polskich znakow ale mam angielska klawiature :evil: .


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 0:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Volvo ujawnia pierwsze informacje o nowych Volvo FH i Volvo FH16

Latem 2008 r. Volvo Trucks zaprezentuje w Europie nową generację samochodów ciężarowych o dużej ładowności. Daleko idące udoskonalenia są obecnie wprowadzane zarówno w Volvo FH, najlepiej sprzedającym się modelu Volvo w segmencie pojazdów długodystansowych, jak i we flagowym Volvo FH16. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na jesień 2008 r. Jednak zamówienia na nowe pojazdy klienci mogą składać już od grudnia br.


Galeria zdjeć- Obecnie istnieje bardzo duży popyt na nasze samochody ciężarowe, co powoduje wyjątkowe wydłużenie terminów dostaw - mówi Claes Nilsson, Prezes Europe Division w Volvo Trucks. - Dlatego chcemy dać naszym klientom możliwość wcześniejszego składania zamówień na nową gamę produktów, które będą dostępne od jesieni przyszłego roku.

Komfort, funkcjonalność i bezpieczeństwo
Co więc Volvo proponuje klientom? Na tym etapie firma nie może oczywiście ujawnić wszystkich szczegółów. Jednak na pewno zakres zmian obejmie całkowicie przeprojektowane wnętrze kabiny. Główny kierunek działań projektantów polega na wzmocnieniu tych cech, które są najbardziej cenione przez klientów w obecnej gamie pojazdów, czyli komfortu, funkcjonalności i bezpieczeństwa.

Przestrzeń, światło i pomysłowe schowki
– Zaprojektowaliśmy wnętrze, które oferuje kierowcy więcej przestrzeni i światła, a także znacznie większe możliwości przechowywania bagażu i przedmiotów osobistych – mówi Christer Pehrsson, Business Area Manager ds. sektora transportu długodystansowego w Volvo Trucks. – Nowy projekt powstał w oparciu o wyniki szczegółowych analiz wszystkich potrzeb, jakie kierowca może mieć, zarówno w trakcie jazdy, jak i podczas postoju. Kierowca musi mieć możliwość efektywnej pracy i wygodnego wypoczynku.

Więcej przestrzeni na stanowisku kierowcy
Przeprojektowane schowki znajdujące się nad przednią szybą zapewniają poczucie większej przestronności i ułatwiają poruszanie się w kabinie w pozycji stojącej. Otwieranie i zamykanie schowków ułatwiają żaluzjowe pokrywy. Deska rozdzielcza również otrzymała nowy kształt, dzięki czemu zajmuje mniej cennego miejsca. Z tego samego powodu dźwignie wybieraków skrzyń biegów I-Shift i Powertronic zostały nieco odsunięte od fotela kierowcy.

Schowki pod leżanką
Dzięki zmianie lokalizacji niektórych schowków i zwiększeniu liczby schowków pod leżanką, wzrosła ich łączna pojemność, mimo że jednocześnie wnętrze kabiny wydaje się bardziej przestronne. Co więcej, nowe rozwiązania zapewniają większą elastyczność aranżacji wnętrza, tak aby sprostać zróżnicowanym potrzebom klientów.

Większe możliwości relaksu
Nowa kabina oferuje znacznie wyższy poziom komfortu, szczególnie w zakresie możliwości relaksu i wypoczynku. Jednym z nowych elementów jest szersza leżanka z regulowanym podgłówkiem. Ponadto, leżanka jest umieszczona wyżej, dzięki czemu siedzi się na niej wygodniej. Kolejnym elementem jest fotel pasażera, który można obrócić o 90 stopni i odchylić o 15 stopni. W kabinie zainstalowano również system audio dużej mocy, pozwalający za pośrednictwem gniazd USB i AUX na podłączanie urządzeń, takich jak odtwarzacz MP3 i odbiornik telewizyjny.

Wyjątkowa, niespotykana gdzie indziej jakość oświetlenia
– Dużo wysiłku włożyliśmy również w zapewnienie odpowiedniego oświetlenia we wnętrzu kabiny – mówi Christer Pehrsson. – W wyniku przemyślanego rozmieszczenia 17 punktów świetlnych i zastosowania rozbudowanego układu sterowania oświetleniem, obejmującego m.in. ściemniacz, istnieje możliwość wyboru strefy i natężenia światła dokładnie do potrzeb. Do dyspozycji jest także czerwone podświetlenie nocne. Nasz system oświetleniowy należy do najdoskonalszych na rynku.

Czujnik deszczu
Jednym z najważniejszych kierunków działań Volvo na rzecz bezpieczeństwa jest poprawa widoczności we wszystkich warunkach. Dlatego oferujemy czujniki deszczu sterujące pracą wycieraczek przedniej szyby. Czujniki te monitorują występowanie opadów i ich natężenie, a następnie uruchamiają wycieraczki i dostosowują tempo ich pracy do panujących warunków. W Volvo FH po raz pierwszy zastosowano dodatkowe reflektory doświetlające, zapewniające lepszą widoczność podczas skrętu lub pokonywania zakrętów. Więcej nowych elementów bezpieczeństwa zostanie pokazanych latem przyszłego roku, podczas oficjalnej premiery nowych pojazdów.

Volvo FH16 – najbardziej ekskluzywny pojazd w rodziny
Większość innowacji wprowadzonych w Volvo FH będzie można znaleźć także w Volvo FH16. Jednak oczywiste jest, że tak prestiżowy pojazd jak FH16 ma również wiele wyjątkowych, indywidualnych cech. – Volvo FH16 wybierają klienci, którzy poszukują czegoś naprawdę wyjątkowego. I otrzymują to – wyjaśnia Christer Pehrsson.
Komfort w nowym Volvo FH16 jest na najwyższym poziomie. Poczucie wyjątkowości podkreśla zwłaszcza kolorystyka wnętrza z fioletowo-niebieskimi i brązowymi akcentami na materiałach obiciowych, tapicerce i kole kierownicy. Brązowe wstawki znajdują się również na desce rozdzielczej. Nawet zestaw wskaźników ma inny kształt. Ponadto, na wielu elementach w kabinie znajduje się emblemat FH16. Na przykład jest on wyhaftowany na poszyciu drzwi.

Atrakcyjne wnętrze kabiny przyciąga najlepszych kierowców
– Volvo FH i Volvo FH16 zostały zaprojektowane z myślą o ciężkim transporcie długodystansowym, w którym kładzie się duży nacisk na wydajność – mówi Claes Nilsson. – Poprawiając warunki pracy kierowcy przyczyniamy się również do poprawy rentowności naszych klientów. Co więcej, dzięki temu klienci mogą łatwiej przyciągać najlepszych kierowców.

Szereg nowych cech jednocześnie
Nowe pojazdy Volvo FH i Volvo FH16, będzie można zamawiać na rynku europejskim począwszy od połowy grudnia 2007 r. Poniżej przedstawiamy kilka spośród nowych cech pojazdów.

Większy komfort jazdy
- Koło kierownicy i podłokietniki pokryte skórą.
- Czytelny i logicznie uporządkowany zestaw wskaźników, wraz ze wskaźnikiem poziomu AdBlue.
- Deska rozdzielcza w nowym kształcie, zapewniająca kierowcy więcej miejsca.
- Nowa dźwignia wybieraka skrzyni biegów I-Shift i Powertronic, charakteryzująca się lepszym chwytem i umieszczona w wygodniejszym miejscu.

Pomysłowe schowki o większej pojemności
- Przeprojektowane schowki nad przednią szybą zapewniające więcej przestrzeni w kabinie. Otwieranie i zamykanie schowków ułatwiają żaluzjowe zasłony.
- Siatkowa kieszeń z boku środkowego panelu deski rozdzielczej.
- Łatwo dostępne schowki, np. pod leżanką, o większej pojemności i większej elastyczności aranżacji niż dotychczas.

Komfort ułatwia życie w kabinie
- System audio dużej mocy z gniazdami USB i AUX umożliwiającymi podłączanie urządzeń, takich jak np. odtwarzacz MP3.
- Wygodniejsza dolna leżanka z szerszym materacem i regulowanym podgłówkiem.
- Duży wybór wysokiej jakości materiałów wykończeniowych wnętrza.
- Fotel pasażera obracany o 90 stopni.
- Oświetlenie wewnętrzne o regulowanym natężeniu.
- Fabryczne przygotowanie do instalacji odbiornika telewizyjnego z płaskim ekranem, z możliwością jego podłączenia do systemu audio.

Nowe elementy bezpieczeństwa zapewniające lepszą widoczność
- Dodatkowe reflektory doświetlające, zapewniające lepszą widoczność podczas skrętu lub pokonywania zakrętów.
- Wycieraczki szyby przedniej z czujnikami deszczu.

(C) http://www.volvo.com

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 18:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

To samo jest w temacie wyżej? :twisted:


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 19:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:24
Posty: 76

New Volvo FH :wink:

Obrazek

Gr. Dino :!:

_________________
Wenn du dein Leben so liebst, wie ich meinen LKW
..., dann laß die Finger von diesem LKW


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 19:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sty 2006, 23:44
Posty: 153
GG: 4622331
Lokalizacja: WPR

THX DINO 8)

Jeżeli to jest prawdziwe foto nowego FH, to widać od boku, że zmiany zewnętrzne również zagoszczą w nowej serii. I to całkiem spore. pzdr

_________________
A,B,C - są. E-jeszcze w tym roku.

Marzenie, pasja, to nas w jedność połączyło.
Naturalna segregacja, to nas wyłoniło.!


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 20:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 cze 2007, 12:28
Posty: 261
Lokalizacja: Głogów

No zmian jest dużo całkiem inny glob bardzo podobny do mercedesa.Ale mi się bardzo podoba widać że będziesz dużo więcej miejsca niż dotychczas daje z wyglądu 9/10


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 20:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 cze 2007, 0:17
Posty: 19
Lokalizacja: Wrocław

Szykują się chyba duże zmiany, przynajmniej wewnątrz:

http://www.motoleasing.pl/index.php?goto=2&news=473

Pozdr. BakiM


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 20:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 lis 2007, 21:16
Posty: 96
GG: 2073976
Lokalizacja: Koszalin

To oznacza że będzie lepsze i wygodniejsze miejsce pracy mam nadzieje. :D

_________________
elo elo


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 21:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 lis 2007, 21:33
Posty: 5
GG: 10883806
Lokalizacja: WWY

Wreszcie jakaś nowość :D w sumie dużych zmian nie ma ale chińczyki już ładnych parę lat śmigają i mogły sie ponudzić


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 21:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:24
Posty: 76

Cytuj:
THX DINO 8)
No problem :wink:

_________________
Wenn du dein Leben so liebst, wie ich meinen LKW
..., dann laß die Finger von diesem LKW


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 23:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 kwie 2006, 12:28
Posty: 106
GG: 12479927
Samochód: MAN TGL 12.240 LX
Lokalizacja: Trzcianka

Czyżby Volvo chciało mieć największą kabinę z pośród aut wielkiej siódemki? Widzę że inżynierzy Volvo poszli po rozum do głowy i "wyprostowali" ścianę czołową, owszem może to było ekonomiczne, ale na pewno nie ergonomiczne. Zapowiada się ciekawie :)


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 23:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Teraz kabina z boku wygląda bardziej jak Actrosa, mam również nadzieję ze popracują jeszcze nad lustrami ;) ogółem ciekawie ;)


Tytuł:
Post Wysłano: 27 lis 2007, 23:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Nie jest to wersja finalna i zapewne "coś" się jeszcze zmieni. "Bubla" nie wypuszczą, byłbym spokojny.


Tytuł:
Post Wysłano: 30 lis 2007, 11:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

No wreszcie jakieś nowinki o nowych produktach VOLVO.Każdy na to czeka bo w gruncie rzeczy kabina gabarytami trochę odstaje już od rywali i konstrukcja powoli robi się ''starawa'',ale widzę że nadal będziemy mogli nowe modele nazywać ''chińczykami'',bo pozostają charakterystyczne reflektory przednie.A co do tego zamaskowanego zdjęcia powyżej to jeśli to jest rzeczywiście nowe VOLVO,to widać dużo powiększoną kabinę,ten spoiler za kabiną bardzo przypomina MB Actrosa i obrysówki górne ''uciekły'' z blendy przeciwsłonecznej na nią...Pożyjemy zobaczymy,ale ja czekam już z niecierpliwością

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Tytuł:
Post Wysłano: 30 lis 2007, 13:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 cze 2007, 0:09
Posty: 344
GG: 0
Samochód: Nyska V8 Tandem
Lokalizacja: Gdzieś przy DK12 :)

mi tam sie podoba tradycyjne volvo...człowiekowi jak się skończą pomysły na wystrój to już zaczyna tak wymyślać przeróżne kształty i wyglądy że czasem aż do przesady...


Tytuł:
Post Wysłano: 30 lis 2007, 20:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Maga Wypas
Dobrze, że założyłem ten temat.Widzę, że nowe FH nareszcie będzie miało powiększoną i to mocno kabinę. Bardzo dobrze, że nowe schowki nad przednią szybą będą miały rolety.Ciekawi mnie ich pojemność. :D ale widać, że dużo zmieszczą. Jeśli Volvo zachowa linie chińczyka to będzie naprawdę bdb bo piękno nie umrze. Deska rozdzielcza też przypadła mi do gustu widać, zę nowy Globetrotter teraz będzie miał sporooo miejsca i bardzo dobrze, a te składane łózko?? konkurencja tego nie potrafi.
Czyli coś w tej produkcji kabiny zostało przejęte od Renault-obracany fotel.
Czekam na kolejne informacje i doliczam czas do premiery.

Cytuj:
Wnisokujac z tego co jest przedstawione na zdjeciach to nowe Volvo ma dosyc wyskoki tunel silnika , a liczbe gornych schowkow ograniczono do dwoch :/ . Mogli by zostawic te schowki nad lozkiem.

PS.Przepraszam ze nie pisze polskich znakow ale mam angielska klawiature :evil: .
Ja wiem czy wysoki? na pewno nie większy niż w obecnej generacji czyli 17cm. Ważne, że kabina urosła i to sporo.[/quote]

Obrazek
Zdaje mi się czy szuflada pod łóżkiem kierowcy urosła(parę cm w górę??). Na tej fotce tak to wygląda.Tak schowki pod łóżkiem będą wyższe- kto wiem, może będzie w nich postawić butelkę w pionie jak w XF105?.

Co do silników to jestem ciekaw jak to będzie wyglądać.Norma E6 to pewne. Myślę, że nowe motory będą dbd bo wątpię, żeby Volvo to zepsuło.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Tytuł:
Post Wysłano: 08 gru 2007, 19:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 17:55
Posty: 22
Lokalizacja: Space Cab

Obrazek
Ta fotka przedstawia Actrosa w nowej kabinie a nie Volvo FH!!!.Przeglądając foty mogę zauważyć, że w nowym FH kabina znowu przejdzie zmiany stylistyczne, nie urośnie ani centymetra niestety. Przypuszczam, że większe będą schowki, natomiast wymiary wnętrza będą takie same jak obecnie czyli słabe w porównaniu do SSC czy XXL. :oops:


Tytuł:
Post Wysłano: 08 gru 2007, 21:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Nie wiesz, to się nie wypowiadaj. W Actrosie MP3 zasadniczo budowa kabiny się nie zmieni, więc odpada teza że jest to MP3. Po prostu tak będzie wyglądać nowe Volvo FH, a że całe pozakrywane jest foliami to tak wygląda.

PS: Czy tylko mi rzeźba kabiny przypomina Skode Xene?


Tytuł:
Post Wysłano: 08 gru 2007, 21:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 sie 2005, 15:04
Posty: 2873

Po światłach widać, że to FH. A kolega zasugerował się pewnie tym lusterkiem w narożniku z przodu, bo jest takie samo jak w nowych Mercedesach. Dobrze, że zmienili, bo w porównaniu np. z MP2 to nic w nim nie widać.


Tytuł:
Post Wysłano: 08 gru 2007, 22:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 17:55
Posty: 22
Lokalizacja: Space Cab

Cytuj:
Nie wiesz, to się nie wypowiadaj. W Actrosie MP3 zasadniczo budowa kabiny się nie zmieni, więc odpada teza że jest to MP3. Po prostu tak będzie wyglądać nowe Volvo FH, a że całe pozakrywane jest foliami to tak wygląda.

PS: Czy tylko mi rzeźba kabiny przypomina Skode Xene?
Dokładnie wiem jak wygląda MPIII i kto wie czy przypadkiem to nie jest nowa kabina Mercedesa która na forach nazywają Max Cab. Ponoć coś takiego ma się w Actrosie pojawić i ta bryła mi to wszystko przypomina.Ponadto jest gdzieś tekst o nowym Actrosie(oczywiście po holendersku) i jest dokładnie ta sama fotka!!. Coś mi to podejrzanie wygląda.Jest kilka detali, które nie pasują do Actrosa MPIII

Trochę przypomina faktycznie Xene, ale mi bardziej po globie kojarzy się z DAFEM XF105 SSC bez kocich oczu.

_________________
DAF XF 105 SSC


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: