Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2012, 21:14
Posty: 28
Samochód: Renault Premium 270 dci
Lokalizacja: opoczno

Jak w temacie nie mozna wciagnac 7 biegu. Jest to sytuacja, ktora powtarza sie 1/10. Skrzynia 9s109 . Ojej w skrzyni jest. Wybierak po regeneracji rok temu po tym jak zostawal 2 bieg. Sprezynki cale oraz to cos pod sprezynkami w ksztalcie litery M rowniez wymienione na nowe oryginalne i do teraz nic nie wytarte. Mechanik ktory regenerowal wybierak podejrzewa synchronizator ale nie daje glowy ze z wybierakiem jest wszystko ok . Drazek zmiany biegow jest w pozycji "luz" a auto ciagnie na biegu 7 i anie w lewo ani w prawo. Jedyna metoda jaka znam to odkrecic dekiel na wybieraku i wypchnac bieg recznie. Jakie jest wasze zdanie na ten temat i gdzie szukac przyczyny problemu?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja nie wiem co jest przyczyną, ale wiem że koniecznie musisz zmienić fachowca, bo ten do dupa nie fachowiec.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2012, 21:14
Posty: 28
Samochód: Renault Premium 270 dci
Lokalizacja: opoczno

Cytuj:
Ja nie wiem co jest przyczyną, ale wiem że koniecznie musisz zmienić fachowca, bo ten do dupa nie fachowiec.
czyli twierdzisz ze to nie synchronizator czy raczej zle zregenerowany wybierak?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Nie wiem co jest przyczyną, zgadywać mogę, ale nie o to chodzi. Po to zaprowadziłeś wóz do fachowca, że to on ma wiedzieć, za to bierze kasę.
Jeśli nie wie, zmień fachowca.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2007, 17:41
Posty: 441
Lokalizacja: Gąsewo ( i tak nie wiesz gdzie to)

Jeśli masz lewarek na luzie a bieg nadal jest włączony to ewidentnie coś nie tak z wybierakiem.Jeśli bieg możesz bez problemu wyłączyć przez dekiel i nie ma zgrzytów przy włączaniu w czasie jazdy to synchronizator jest w porządku.Najprawdopodobniej masz wyrobiony zabierak który przesuwa wodziki ,jego osadzenie w pokrywie lub wycięcia w wodzikach a najprawdopodobniej wszystko po trochu.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2012, 21:14
Posty: 28
Samochód: Renault Premium 270 dci
Lokalizacja: opoczno

Cytuj:
Jeśli masz lewarek na luzie a bieg nadal jest włączony to ewidentnie coś nie tak z wybierakiem.Jeśli bieg możesz bez problemu wyłączyć przez dekiel i nie ma zgrzytów przy włączaniu w czasie jazdy to synchronizator jest w porządku.Najprawdopodobniej masz wyrobiony zabierak który przesuwa wodziki ,jego osadzenie w pokrywie lub wycięcia w wodzikach a najprawdopodobniej wszystko po trochu.
Kolego lewarek na luzie a bieg zostaje. Bieg moge wyciagnac tylko i wylacznie poprzez odkrecenie dekla na wybieraku i przestawienie trybu na srodek. Zgrzytow jako takich nie ma ktore by bardzo utrudnialy przelaczanie biegow. Jutro wyciagam wybierak i daje na nowo do goscia zeby go regenerowal. Daje go do tego samego fachowca bo ma to zrobic za darmo a sam zabieg jest w miare drogi.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Sam dokładnie obejrzyj wybierak. Poruszaj wszystkim, sprawdź czy nie ma luzów, czy sie nie kosi, czy kamienie sterujące przesuwkami są całe.
To sam zrób po naprawie.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2012, 21:14
Posty: 28
Samochód: Renault Premium 270 dci
Lokalizacja: opoczno

Cytuj:
Sam dokładnie obejrzyj wybierak. Poruszaj wszystkim, sprawdź czy nie ma luzów, czy sie nie kosi, czy kamienie sterujące przesuwkami są całe.
To sam zrób po naprawie.
Jutro wyciagne wybierak i zobacze co jest grane , moze bedzie cos ewidentnego widac.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: