Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2017, 19:34
Posty: 6
Samochód: Scania114

Witam wszystkich.
Posiadam Scanie 114 380 ze skrzynia opticruise. Problem polega na tym, ze po przejechaniu ok 100 km tacho zaczyna wariowac przy niskich predkosciach to zanczy ponizej 30km/h. Jadac wolna wskaznik od tacha potrafi pokazac nawet 90 km/h by znow potem opasc na zero i tak co i rusz podskakuje sobie i opada pokazaujac inna predkosc niż rzeczywistej. Jadac rowniez z wieksza predkoscia tzn powyzej 30 km/h przy kazdej zmianie biegu wskazowka drga nieznacznie w gore by za chwile powrocic do predkosci rzeczywistej. Skótkiem tych anomali zachowania tachografu jest blad skrzyni i niemoznac zmiany biegow. Bledy zczytane z sterownika to e028 i e088 wskazuja na uszkodzenie tachografu. Po wizycie w serwisie tachografow powiedziano mi ze jest to najprawdopodobneje wina odpowietrznika skrzyni biegow, badz impulstatora.

Moje pytania:
1. Czy tok myslenia Panow z serwisu tacha jest odpowiedni, byc moze ktorys z forumowiczow ma inne sugestie.
2. Gdzie jest ow odpowietrznik i jak moge go wyczyscic, usprawnic?


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja bym skupił sie na flanszy, jej ułożyskowaniu, bieżni impulsatora, i sam impulsatorze.
W tej kolejności.

Wg mnie odpowietrzenie skrzyni nijak sie ma do sygnału z impulsatora.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

ja by skłonił się ku impulsatorowi który się po prostu 'kończy" - pewne go pięknego dnia wskazówka opadnie na "zero" i sie nie podniesie.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2017, 19:34
Posty: 6
Samochód: Scania114

wymieniłem impulsator i jak narazie jest wszystko ok


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: