Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Sprzegla 395mm
Post Wysłano: 26 paź 2016, 9:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2016, 15:41
Posty: 1

Witam,

Interesuję się sprzęgłami, mam takie pytanko dotyczące ich trwałości. Skupmy się na sprzęgłach 395mm. Ciężarówki do których trafiają takie sprzęgła mają silniki 950-1400Nm, masy całkowite 15-35ton, dzielą się na 3 kategorie:
- ciężarówka poruszająca się pomiędzy miastami (20-35t), robiąca około 120 tyś km rocznie,
- ciężarówka rozwożąca produkty lokalnie i po mieście (15-19t), robiąca około 50 tyś km rocznie,
- i pojazd specjalny, pracujący na budowie, kopalni (19-26t), 40 tyś km rocznie.

Jak często wymienia się sprzęgło w takich pojazdach? Co 4-5 lat? Wiem, że to zależy od kierowcy, warunków pracy, ale ciekawi mnie Wasze doświadczenie. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Pozdrowienia
Lukasz


Post Wysłano: 26 paź 2016, 21:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 maja 2010, 21:38
Posty: 182
GG: 0

Po części sam sobie odpowiedziałeś.
Wpływ na żywotność na pewno ma producent tarczy lepszy gorszy przełożenia skrzyni mostów rozmiar opon.
Nie da się tego określić na lata raczej na kilometry jedno auto w 5 lat zrobi milion inne tylko pół miliona.
Największy wpływ według mnie ma właściwy dobór przełożeń oraz rozmiarów opon do prac jakie wykonuje auto producent części a następnie kierowca który jeździ tym autem.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: