Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Witam

Jak w temacie , nie wiedziałem jak to określić , ale chodzi mi o to : który zawór ewentualnie czujnik odpowiada za to żeby np. jadąc na dolnej trójce przebijam na górną skrzynię i bieg powinien wejść dopiero po wysprzęgleniu na luz . U mnie jak już pisałem w garażu przebijało i przebija nawet na włączonym biegu , co było przyczyną uszkodzenia skrzyni . Sam zdjąłem reduktor i okazało się że jest tylko uwalona zębatka od dużej skrzyni , tak więc ją wymieniłem i wszystko jest elegancko , wszystkie biegi wchodzą lepiej niż wcześniej , pozatym że potrafi przebić na górną dolną skrzynię na włączonym biegu , a nie na luzie tak jak powninno być ... na reduktorze u góry jest czujnik na dwa piny i podejżewam jego , ale wolę się upewnić zanim zacznę tańczyć ze wszystkimi czujnikami na skrzyni :)

Pozdro

_________________
https://t.me/pump_upp


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Nie ma czegoś takiego jak zawór bezpieczeństwa.
To prosty układ są dwa elektromagnesy (Takie same) od górnej dolnej i od połówek. Ten od zmiany zakresu działa wtedy gdy lewarek znajduje się w pozycji neutralnej. Pilnuje tego czujnik na 2 piny to ten na wybieraku na samej górze. Bynajmniej jeśli nie było by tego czujnika to zwyczajnie nie przebiłbyś na górną skrzynię. Chyba, że ktoś go zmostkował albo jest też możliwość, że to przeróbka z opticruise i takie poczarowane masz. Jeszcze jest jedno zabezpieczenie przekaźnik w kabinie który uniemożliwia wbicie dolnej skrzyni przy prędkości chyba powyżej 30km/h.
Cytuj:
na reduktorze
Wierz mi na słowo nie masz w tym samochodzie nigdzie reduktora. Podejrzewam, że chodzi Ci o wybierak skrzyni biegów.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jemu chodzi o reduktor/przekładnia planetarna górna/dolna skrzynia

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

A to cudeńko działa poprawnie?
Obrazek
Sprawdź czy nie uchodzi gdzieś powietrze z przewodu, ew. wymień jeśli jest uwalony to można przebijać zakresy bez wrzucania na luz, przerabiałem ten temat.

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lip 2012, 14:22
Posty: 69
GG: 8819481
Lokalizacja: LUBELSKIE BEŁŻYCE

Dokładnie to co na zdjęciu wyżej, do wymiany.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 maja 2011, 12:13
Posty: 398
GG: 8230849
Samochód: R420 X3 + 114L + 124L
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Cytuj:
A to cudeńko działa poprawnie?
Obrazek
Sprawdź czy nie uchodzi gdzieś powietrze z przewodu, ew. wymień jeśli jest uwalony to można przebijać zakresy bez wrzucania na luz, przerabiałem ten temat.

Dokładnie o to się rozchodziło :) Podejżewałem że ten zawór odpowiada za podawanie powietrza na tłoki od górnej , dolnej ale coś mi nie grało bo miałem założony nowy zawór nie dawał znaku życia ... Kupiłem następny i co się okazało to samo ... Przyczyna była taka że jak miałem rozebraną skrzynie i leżała w częściach musiałem go źle odłożyć i następstwem było to że przykręciłem go odwrotnie - na zasilanie dostał wąż od powrotu , a na powrót od zasilania ... :) Dał bym sobie obydwie łapy poucinać że miałem wszystko dobrze złożone i stąd ta walka ... Po poprawieniu mojego błędu skrzynia lata jak ta lala i wszystko zachowuję się tak jak powinno :)Dzięki za pomoc pozdro

_________________
https://t.me/pump_upp


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Dokładnie, ów zaworek wygląda z obu stron identycznie, również przy pierwszym montażu założyłem odwrotnie, ale dzięki radzie specjalisty od skrzyń szybki test zweryfikował błąd. Oby słuzyła :wink:

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 maja 2011, 16:44
Posty: 45
GG: 0
Samochód: scania

oprócz zaworka na wybieraku masz jeszcze czujnik w planetarce znajduje się obok impulsatora.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: