Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 lut 2011, 17:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 paź 2008, 20:08
Posty: 86
GG: 31115452
Samochód: SCANIA R420

Proszę o porady jak kleić plandekę żeby fajnie wyszło, jaki sprzęt polecacie do tego typu prac. Może macie jakiś filmik prezentujący klejenie plandek. Z góry dzięki za porady:D


Post Wysłano: 13 lut 2011, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

dawno już nie jeżdżę ze szmatą ale z tego co pamietam to fachowcy mieli takie narzędzia, ostry nożyk lub nożyczki,podgrzewacz wyglądający na pierwszy rzut oka jak opalarka z odpowiednią końcówką, specjany dociskacz gładki miękki z gumy ? (szer.50 mm) i rowkowany twardy z metalu?(szer.10 mm do pasków celnych) oba wyglądają jak mini wałeczki do malowania ścian, twarda gładka dykta do podłożenia (jak kleili na samochodzie),rozpuszczalnik do mycia plandeki przed klejeniem (odtłuszczający z brudu) no i oczywiście kawałki materiału do załatania dziury oraz ewentualnie pasek celny do naklejenia w miejsce łatania.
cała reszta zależy od kunsztu, "weny" i fachowości wykonawcy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 24 lut 2012, 21:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2011, 21:37
Posty: 87
GG: 0
Samochód: M 90

Mam takie pytanie nie wie ktoś na jakiej temperaturze się klei,nie mogę sobie dać rady z tym jak za mała to się odkleja a za wysoka przepala.

Zahaczyłem kiedyś górą i ponacinałem całą górę,byłem u faceta który kleji.Wszystko pokleił ale na środku centralnie na rurze ciągle kapie. Niegdyś podklejałem łatki klejem Technicoll,teraz po zimie wszystkie łatki odeszły.
Chciałbym spróbować jeszcze raz tą opalarką jak on tylko,nie wiem pod jaką temp.Czy też ma ktoś inny sposób żeby samemu temu zaradzić.
Na wymianę całej plandeki narazie mnie nie stać


Post Wysłano: 24 lut 2012, 22:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 mar 2011, 20:54
Posty: 55
GG: 0
Samochód: Volvo

A klejenie plandeki bardzo prosta sprawa, ja zazwyczaj biorę kawałek drugiej, która służy jako łatka, nakładam na rozcięcie (oczywiście podkładam coś twardego pod) biorę opalarkę i metalowym wałeczkiem jeżdżę po tym jednocześnie opalając. Jeśli zaczyna się "rozpływać" znaczy skleiło :), nie można za długo trzymać, jak za krótko to też trzymać nie będzie. Po prostu trzeba wyczuć ten moment.. zawsze opalam z dwóch stron dla pewności czyli od góry i od dołu, wtedy trzyma bardzo ładnie :).

Pozdrawiam.


Post Wysłano: 24 lut 2012, 22:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2011, 21:37
Posty: 87
GG: 0
Samochód: M 90

W tym problem ze ja ostygnie to odchodzą boki,jak próbuje podkleić to znowu na środku się odkleja


Post Wysłano: 24 lut 2012, 22:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 mar 2011, 20:54
Posty: 55
GG: 0
Samochód: Volvo

Trzeba dobrze dociskać wałkiem i lecieć po kolei, no i żeby nie podgrzewać jednej łaty ileś tam razy, bo się zrobi papka i tyle z klejenia będzie. Jeśli środek będzie odchodził to już nie ma co ruszać, jak boki dobrze zgrzejesz to łata będzie i tak CI trzymać, no nie wiem jak Ci to ładnie opisać, ale to na prawdę nie jest takie trudne, jak masz kawałek starej plandeki to możesz na niej poćwiczyć, a jak dojdziesz do perfekcji to kleić innym i dorobić parę groszy :)

Pozdrawiam.


Post Wysłano: 24 lut 2012, 22:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2011, 21:37
Posty: 87
GG: 0
Samochód: M 90

Dobra po kombinuje jutro i dam znac :wink:


Post Wysłano: 25 lut 2012, 0:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

kolega zapomniał o ważnym aspekcie ..ODTŁUSZCZENIE !

Rozpuszczalnik uniwersalny i przemywamy zarówno łatke jak i miejsce klejenia
oczyszcza to nam materiał a jednocześnie lekko rozpuszcza... dzięki czemu już zaczyna
nam się to ładnie kleić , i wałeczek nie może być zbyt szeroki max 5cm, i raczej w 2 osoby....

a prawda jest taka żeby to zrobić dobrze niestety trzeba mieć doświadczenie .

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Post Wysłano: 25 lut 2012, 0:30
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 mar 2011, 20:54
Posty: 55
GG: 0
Samochód: Volvo

Ahh to wiadomo że plandeka musi być czysta, wałek tak jak piszesz nie za szeroki, mój ma jakieś 2cmm, a co do dwóch osób, to nie koniecznie, ale jak plandeka się źle układa, marszczy to jak najbardziej pomoc się przyda :).

Pozdrawiam.


Post Wysłano: 26 lut 2012, 21:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2011, 21:37
Posty: 87
GG: 0
Samochód: M 90

Na środku musiałem zakleić jednak klejem bo już nie chce się kleić łatka(za bardzo opalona plandeka),ale na tyle opalareczką sobie połatałem :)

Dzięki za pomoc :wink:


Post Wysłano: 09 maja 2012, 11:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 maja 2012, 10:31
Posty: 2

A ja używam kleju HYSOFIX PLAN20 -trzyma jak diabli :) Lekko rozpuszcza materiał. Też trzeba odtłuścić i podłożyć jakąś deskę.


Post Wysłano: 17 maja 2012, 11:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sty 2011, 10:11
Posty: 80
GG: 0
Samochód: Man scania daf volvo iveco mercedes

Kiedys bylem u fachowca od klejenia plandek i przyuwazylem ze jak podgrzewa plandeke opalarka to jak pojawi sie dymek to wtedy walkiem ja dociska ija zaczalem tak samo robic i dosyc elegancko to idzie :) jak kolega wyzej pisze trzeba sie pouczyc troche i dojdziesz do wprawy

powodzenia:)


Post Wysłano: 27 kwie 2015, 12:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2012, 10:20
Posty: 11
GG: 0
Samochód: brrr

Właśnie też chciałem sobie połatać plandekę, ale nie wiedziałem skąd wziąć taki dodatkowy materiał, nigdzie nie mogłeś dostać takiego dużego kawałka jak potrzebowałem. W końcu kupiłam tkaninę od Plastics i teraz przymierzam się do klejenia. Podpowiecie, gdzie taki wałek do dociskania można kupić? Czy to może być jakikolwiek wałek?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 13 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: