Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 mar 2008, 11:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2006, 19:23
Posty: 50
GG: 0
Lokalizacja: LJA

Witam
Potrzebuje pomocy w sprawie fotela pneumatycznego w moim Atego 1215 z 2000 roku. Ostatnio jak wróciłem z trasy okazało sie że nie można opuścić siedzenia. Przestały reagować przyciski do podnoszenia/opuszczania i wyłączania/włączania siedzenia. Wczoraj przejrzałem bezpieczniki i wszystko jest ok. Sprawdziłem też że do tego włącznika dochodzi prąd i że do siedzenia dochodzi powietrze.
Obawiam się że zepsuła sie taka czerwona puszka pod siedziskiem do której podłączane są kable.
Jeżeli ktoś miał już do czynienia z taką awaria to prosiłbym o wypowiedzenie sie na ten temat. Może to coś innego padło??
Za wszystkie wskazówki będę ogromnie wdzięczny. Nie uśmiecha mi się jeździć jak na wozie żelaznym bez pneumatyki w fotelu:)
Pozdrawiam


Post Wysłano: 23 mar 2008, 11:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 mar 2008, 10:40
Posty: 40
GG: 0
Lokalizacja: białystok

bardzo trudny temat npoczatku przejzyj okablowanie i czyzaworki sie odzywają


Post Wysłano: 23 mar 2008, 11:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2006, 19:23
Posty: 50
GG: 0
Lokalizacja: LJA

Kolego grisz14 pod siedziskiem znajdują się dwie puszki jedna taka czerwona większa do której dochodzi duża kostka z kablami a druga mniejsza czarna do której dochodzi mała kostka z kablami i od spodu przewody z powietrzem. Jak się ruszy tą mniejszą kostkę do góry to wysuwają sie z niej przewody powietrzne od spodu i ucieka powietrze. Z tego powodu sądzę że powietrze jest ok.
Jeszcze jedno zaobserwowałem że tak od dwóch tygodni pojawiał mi sie błąd INS chyba 03216 ale dawało go sie wykasować tak aby w czasie jazdy nie pokazywał się. A ostatnio jak wracałem z trasy to ten błąd nie wyskakiwał- może to było coś od fotela.


Post Wysłano: 03 kwie 2008, 21:57
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2008, 22:04
Posty: 14
GG: 0

Cytuj:
Kolego grisz14 pod siedziskiem znajdują się dwie puszki jedna taka czerwona większa do której dochodzi duża kostka z kablami a druga mniejsza czarna do której dochodzi mała kostka z kablami i od spodu przewody z powietrzem. Jak się ruszy tą mniejszą kostkę do góry to wysuwają sie z niej przewody powietrzne od spodu i ucieka powietrze. Z tego powodu sądzę że powietrze jest ok.
Jeszcze jedno zaobserwowałem że tak od dwóch tygodni pojawiał mi sie błąd INS chyba 03216 ale dawało go sie wykasować tak aby w czasie jazdy nie pokazywał się. A ostatnio jak wracałem z trasy to ten błąd nie wyskakiwał- może to było coś od fotela.

A co się dzieje z fotelem po wyłączeniu stacyjki ? Opada na zero czy stale jest na jednym poziomie bez względu na to czy jest włączony kluczyk czy nie? Na jakim poziomie jest fotel? CHodzi mi o to czy ustawił się na maxa do góry czy po prostu zastygł w jednym poziomie?
Jakie masz sterowanie do innych ustawień fotela (przechylanie całego i samego oparcia) elektryczne czy mechaniczne?


Post Wysłano: 05 kwie 2008, 21:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2006, 19:23
Posty: 50
GG: 0
Lokalizacja: LJA

Kolego Driver z tym siedzeniem to było tak że jak wróciłem z trasy to siedzenie przestało reagować w ogóle tylko było w pozycji takiej jak ma zapamiętane. Wyłączenie i włączenie stacyjki nic nie pomagało było cały czas na tym samym poziomie, oczywiście jak z niego zsiadłem to się podniosło bo nie było należytego obciążenia. Samochód postał kilka dni i powietrze z siłownika zeszło i teraz siedzenie jest cały czas opuszczone na maxa. Pozostałe regulacje fotela są mechaniczne.


Post Wysłano: 06 kwie 2008, 21:14

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2006, 18:42
Posty: 227
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

Miałem podobny przypadek i to nie była wina pneumatyki czy guzików sterowania,był zamontowany telefon stacjonarny i jeden z kabelków sie odczepił okazało sie ze to "masa" od fotela była podpieta, poprawiłem i fotel działa na nowo. Więc radze posprawdzać jakieś połączenia elektryczne,jeśli nic nie znajdziesz to możesz odciąć przewód zasilania powietrzem i go zacisnąć wtedy będziesz mógł jechać ale nie zbyt to wygodne.
powodzenia

_________________
Mój uśmiech jest bezcenny za wszystkie inne zapłacisz kartą VISA :):)
>>>>V8POWER<<<<
MOC JEST BOGIEM PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM QUATTRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWĄ


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: