Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Mercedes 814
Post Wysłano: 09 kwie 2007, 14:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2007, 1:33
Posty: 14
Lokalizacja: Olsztyn

Witam panowie. Mam mały problem z mercedesem 814. Po pierwsze to cos nie tak jest z hamulcem, kiedy sie go wciska to początkowo wogole nie łapie a jak juz zacznie to tak gwaltownie ze mozna sobie rozbić głowe o szybe :? co zrobic zeby móc hamowac stopniowo?? I drugi problem z nim to bardzo krótki gaz, wiem ze sporo osob miala stycznosc z tym samochodem, moze wiecie czy on juz ma taki krotki gaz bo zeby go rozpedzic to trzeba czekac az wkreci sie na jako takie obroty.

_________________
Jak ktoś chce transporcik samochodem, ktory jest w profilu to pisac :D Solo+Przyczepa gg. 2682344


Tytuł:
Post Wysłano: 09 kwie 2007, 14:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
I drugi problem z nim to bardzo krótki gaz, wiem ze sporo osob miala stycznosc z tym samochodem, moze wiecie czy on juz ma taki krotki gaz bo zeby go rozpedzic to trzeba czekac az wkreci sie na jako takie obroty.
Podejrzewam że wystarczy wyregułować linkę gazu na pompie lub na samym pancerzu linki gazu

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 09 kwie 2007, 15:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

więc Mercedes 814 nie ma linki gazu tylko cięgna.
przyczyny moga być nastepujące:
1. nadmierny luz na teflonowych łożyskach dzwigienki tej tuz pod maską kolo podszybia, dodatkowo pompa wtryskowa jest po prawej stronie silnika, więc te cięgna sa po lewej i przekazują moment na taką dziwiginkę z tyłu silnika mocowanej do wałka o średnicy chyba 8mm przebiegającego przez cały korpus silnika na druga stronę.
trzeba przede wszyskim wyciągnąć chodniczek i spod pedału wyciągniąc wszyskie syfy jakie tam sie zebrały. potem WD40 popiskać w elementy przegubów. można je rozłączyć, ale pamiętaj tam sa takie maleńkie zapinki, aby ich nie pogubić. jak będziesz miał rozłączone wszystkie przeguby zobaczysz w którym fragmencie to ciężko chodzi.
2. 814 ma ogranicznik na pompie, ale też zabezpieczenie pod pedałem gazu (taka wypukłość blaszaną) i jeżeli masz wolny most więcej niż 75km/h się nim nie pojedzie, może 80.
natomiast co do hamulca, wydaje mi się, że pierwszy raz jeździsz autem z hamulcami pneumatycznymi, jeżeli mylę się napisz wtedy będę zastanawiać się nad innymi przyczynami.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 20 kwie 2007, 23:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 lut 2007, 1:33
Posty: 14
Lokalizacja: Olsztyn

Sorki ze tak dlugo nie odpisywalem. Dzieki za odpowiedz Cyryl ale co do tego hamulca to niestety tak jest ze na poczatku jest taka luka. A jesli chodzi o Twoje pytanie czy to pierwszy raz jezdze z takimi hamulcami to nie 8) Wczesniej jezdzilem juz innymi i bylo ok a tu wlasnie jest jakos dziwnie...

_________________
Jak ktoś chce transporcik samochodem, ktory jest w profilu to pisac :D Solo+Przyczepa gg. 2682344


Tytuł:
Post Wysłano: 21 kwie 2007, 6:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 mar 2007, 18:56
Posty: 99
Lokalizacja: Szczytno

Kolego przyjedz do mnie do szczytna to sprubujemy coś poradzić `na te hamulce i całą reszte mój numer tel 665399127 lub 500045451 dzwoń i zapraszam

_________________
Bo dory Bóg zrobił co mógł,a teraz trzeba fachowca!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: