Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 04 paź 2015, 8:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 paź 2015, 7:32
Posty: 20
Samochód: premium dci

witam!
poszukuje informacji od posiadaczy premium dci czy u was pedał hamulca jest twardy?
niby na postoju wydaje się ok a w czasie jazdy mam wrazenie jak by pod spodem była poduszka powietrzna i trzeba sie z nim siłować...dodam że ebs pokazuje błąd 00108707127


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 paź 2015, 7:32
Posty: 20
Samochód: premium dci

czy naprawdę nikomu nic nie przychodzi do głowy?w sieci jest kilka podobnych tematów ale dotyczą magnum....


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 maja 2010, 21:38
Posty: 182
GG: 0

witam
nie miałem do czynienia z dci ale zakładam ze układ hamulcowy to to samo co magnum czyli zakładam że podejdą błędy ebs .Z błędu wynika ze masz nie wystarczające ciśnienie powietrza wg instrukcji • Napełnić zbiorniki powietrza
•Sprawdzić szczelność układu zasilania powietrzem
Zapewne pojawia się kiedy zejdzie powietrze z układu po jakimś czasie potem znika.
Twardy pedał hamulca z mojej wiedzy i praktyki z którą się spotkałem był wynikiem awarii elektryki w układzie ebs.Wówczas hamulce działają mechanicznie bez wspomagania układem elektronicznym przez co musisz gnieść na pedał który jest twardy i trzeba się z nim mocować ponieważ uruchamia on układ hamulcowy mechanicznie a nie wraz z impulsem elektrycznym.Jak naciśniesz na hamulec na postoju mając odłączoną pneumatykę naczepy zaobserwuj czy słychać zawory abs i cz świeci się stop ? Jeśli nie sprawdź jeszcze raz błędy jakie wywala na desce. Spotkałem się ze przyczyną były nie łączące wtyczki w kasecie itd.Ale to teoria w praktyce może być zupełnie coś innego.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 paź 2015, 7:32
Posty: 20
Samochód: premium dci

ciśnienie w zbiornikach jest a błąd jest widoczny cały czas.stop działa, niby jak nacisnę hamulec to słychać że modulatory pracują a jak robię test autocomem to co do nich nie zgłasza problemu.ktoś kiedyś miał problem z magnum i winny był czujnik z zaworze sześciodrożnym pod kabiną a premium ma czterodrożny przy aku...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 paź 2015, 7:32
Posty: 20
Samochód: premium dci

ze wskazówek jeśli to ma znaczenie czasami jak spuszczam ręczny na wciśniętym sprzęgle podnosi mi na chwile pedał, druga sytuacja przy hamowaniu zdarza sie jak by brakowało wspomagania sprzęgła pedał twardy przy pierwszym wciśnięciu...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: