Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 wrz 2015, 16:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2013, 21:49
Posty: 59
Samochód: Renault Magnum/MAN TGA

Witam
Od jakiegoś czasu usiłuje naprawić układ hamulcowy bębnowy na osiach saf i mam problem z uciekającym powietrzem , a mianowicie po zaciągnięciu hamulca postojowego po około minucie zaczyna na modulatorze uciekać dość intensywnie powietrze( od dołu byłe taka membrana przykręcana na śrubke to wyrwało ją razem z gwintem). Do tej pory wymieniłem już zawór główny naczepowy, modulator ABS oraz korektor sił hamowania i nic to nie pomogło. Ma może ktoś jakiś pomys gdzie szukać jeszcze przyczyny tej nieszczelności?


Post Wysłano: 27 wrz 2015, 22:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 maja 2006, 0:27
Posty: 53

Witam

po tej stronie co wieje sprawdź siłowniki hamulcowe pewnie przewiewają


Post Wysłano: 29 wrz 2015, 9:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2013, 21:49
Posty: 59
Samochód: Renault Magnum/MAN TGA

Sprawdzałem, odkręcałem wszystkie przewody od ręcznego z siłowników i powietrze szło z przewodu a nie z siłownika


Post Wysłano: 08 paź 2015, 13:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2013, 21:49
Posty: 59
Samochód: Renault Magnum/MAN TGA

Problem cały czas sie ciągnie, do tego stopnia ze został mi zatrrzymany dowód rej. Ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem dalej robić, wymieniłem już wszystkie siłowniki, zawory i po zaciągnieciu recznego dalej na modulatorze abs ucieka powietrze, przy wcisnieciu hamulca zasadniczego wszystko jest wpożadku.


Post Wysłano: 08 paź 2015, 19:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2007, 12:36
Posty: 917
GG: 0
Lokalizacja: kurpie

Jak wciśniesz nożny i trzymasz długo to nie leci ?
Jeśli tak to trochę dziwne bo dla naczepy nie ma różnicy czy ręczny czy nożny uruchamiasz w ciągniku.


Post Wysłano: 08 paź 2015, 20:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2011, 21:01
Posty: 277
GG: 0

Uszkodzona jedna z dwóch membran w siłowniku. Dorobić zaślepki do przewodów, zaślepiać po kolei i czekać. Powietrze przedmuchiwane jest z jednego w drugi obwód i ucieka modulatorem. Częsty przypadek acz niekoniecznie u Ciebie.


Post Wysłano: 10 gru 2015, 10:29

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2013, 21:49
Posty: 59
Samochód: Renault Magnum/MAN TGA

I problem rozwiązany, okazało sie że brakowała jakiegoś zaworu odhamowującego czy jakoś taki i całe powietrze z układu wracało na modulator. Po małej przeróbce zaworów problem został rozwiązany.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: