Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 17 wrz 2015, 15:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Spróbuj zamienić miejscami czujnik lub kup oryginalny używany

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 18 wrz 2015, 21:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2009, 21:55
Posty: 78
GG: 0
Samochód: MAN TGL

myślałem że sprawę tylnego lewego koła załatwiłem ustawiając czujnik szczelinomierzem, od ponad tyg. błąd tego czujnika się nie pojawiał , sporadycznie ebs 3107-00 i ABS niby działał

od wczoraj zaś choinka się robi EBS 3209-02 ; 3107-09 ; 3109-02 nic nie robiłem, nie ruszałem czujników itd. !
dziś EBS 3201-10 wyskoczył mi od razu po przekręceniu kluczyka auto stało w miejscu a tu naraz przerwa !

Obrazek

później przez chwile zaś było dobrze i w czasie jazdy 3201-10 , potem standardowo 3107
i czujnik lewego tylnego koła nie pokazywał realnej prędkości tylko wyskoczyło 255 km/h , napięcie na wszystkie czujniki 5,10 V

teraz mam takie błedy - autocom

Obrazek

dziwne że raz jest w miarę dobrze niby abs działa , jakoś to funkcjonuje a na raz się jakby sypie i wyskakują błedy

kiedyś przy wymianie resorów grzałem strzemiona ,spaliłem trochę izolacji przewodu z orginalnego czujnika , zaizolowałem go , wywalał bład , robił zwarcie czujnika i zapałał się abs tylko gdy było bardzo mokro,coś się tam zwierało,było przebicie na kablach z tego czujnika , może zawór EBS się zepsuł z tego powodu i teraz głupieje ??
czujnik jest już wymieniony ale ogólnie 3 w zamienniku teraz - uniwersalne jakieś może to też nie pasuje, nie ma ujednoliconych odczytów

korci mnie aby j/w pisał kolega kupić oryginalne czujniki ale nie są tanie ,używki nie wiem czy dostanę akurat takie, czy da się jakoś sprawdzić moduł, zawór ebs czy działa poprawnie ?


Post Wysłano: 20 wrz 2015, 10:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2007, 12:36
Posty: 917
GG: 0
Lokalizacja: kurpie

Zamień czujniki przy modulatorze lewy na prawy i zobaczysz czy pojawi się usterka z lewego czy z prawego czujnika .


Post Wysłano: 20 wrz 2015, 12:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2009, 21:55
Posty: 78
GG: 0
Samochód: MAN TGL

wtyczek nie da sie podmienic miejscami w modulatorze , maja wyżłobienia przyporządkowane do gniazda , ewentualnie musialbym przeciac kable i pozamieniac wtyczki
ale to chyba najlepszy sposob aby zdiagnozowac czy to czujniki mieszaja w abs czy modulator


Post Wysłano: 24 wrz 2015, 21:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2009, 21:55
Posty: 78
GG: 0
Samochód: MAN TGL

zamieniłem przednie czujniki tzn . lewy ,ktory wywalal bład dalem na prawa strone a prawy przy wyciaganiu mial byc na lewa ale sie rozsypał i jest nowy wabco na lewej stronie
zas na lewy tył zamiast zamiennika kupiłem orginał uzywke z calym kablem ,wtyczka

jesli chodzi o przod bledy sie na razie nie pojawiaja ,
tył bez zmian po przekreceniu kluczyka od razu zaswieca sie abs 3519 i
3201-07 zwarcie , jak odepne czujnik 3201-10 przerwa , czy oryginal czy zamiennik jest tak samo !!

czujniki nie maja zwarcia do masy , autocom pokazuje predkosc lewego tylnego kola 256 lub 512 km/h ,reszta kół ok

czy to moduł,zawór ebs może być do wymiany po wczesniejszym zawarciu ktore robil czujnik ze stopiona izolacja cos mu sie pochrzanilo i robi zwarcie ??


Post Wysłano: 16 paź 2015, 9:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2009, 21:55
Posty: 78
GG: 0
Samochód: MAN TGL

Uzywany oryginal ktory kupilem na tyl tez byl walniety,przejscie bylo ,zwarcia na mase nie bylo,ale oporu zadnego nie dawal, wiec robilo sie zwarcie

Zmienilem 2 czujniki z tanich zamiennikow na okazuje sie lepszej jakosci zamiennniki ( wabco ) i to był cały powód tego zamieszania, ustawianie kilkakrotnie szczelin, rozbieranie piast czyszczenie bieżni itd. nic nie dawało bo czujniki były kiepskie i działały jak chciały, niby dedykowane z wtyczkami ! w WABCO musiałem przelutowac wtyczki ,ale ..

Od ponad 2 tyg cieszę się jazdą bez żadnych błedów , bicia pedału hamulca itd. abs sie juz nie zaswieca !!
Mam nadzieje ze dalej tak bedzie dzialac,

Dzieki wszystkim za dobre porady , oddalbym mechanikowi , grzebal by w kablach ,rozpruł instalacje nie potrzebnie, moze narobil wiekszych szkod i jeszcze kase wyciagnał


Post Wysłano: 16 paź 2015, 21:10
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Czujniki Wabco to to samo co ori czujniki tylko nie dostałeś z wtyczkami do mana

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 16 paź 2015, 22:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2009, 21:55
Posty: 78
GG: 0
Samochód: MAN TGL

oo to nie wiedzialem , kupiłem w intercars , no różnica w cenie masakra, niby oryginały z wtyczką ponad 500 zł ,700 zależy od strony w intercars , w serwisie to szczęka mi opadła o jakiś tysiącach mówił , gość tylko się zaśmiał jak zobaczył moją reakcje !
ja zapłaciłem odpowiednio za prosty -tył 115 zł a za kątowy przód 105 zł , tylko krótkie przewody były jakieś 0,5 m !


Post Wysłano: 17 paź 2015, 2:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Bo oni sprzedają te czujniki jako uniwersalne do wszystkiego aby tylko wymiarem pasowało

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: