Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 cze 2015, 12:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 cze 2015, 11:19
Posty: 1

Witam

Jak w temacie wspomniane chodzi o szarpanie podczas hamowania w MAN'ie TGM 13.280. Jest to pojazd pożarniczy więc czasem ma trochę "wstawiane". Pomimo tego, że wóz jest uterenowiony w większości porusza się po asfalcie. Na obydwu osiach posiada hamulce bębnowe. Podczas hamowania czuć szarpanie, można powiedzieć, że nawet bicie prawdopodobnie z przedniej osi chyba z lewego koła jednak niemam co do tego pewności. Problem nie występuje jak hamulce są zimne, dopiero jak chwilę pojeździ i się rozgrzeje. Niedawno wrócił z serwisu gdzie stwierdzili pęknięcie tylnego resora co też uznali za powód bicia, jednak po naprawach problem nadal występuje. Bicie jest na tyle silne, że wyczuwalne jest w 6-cio osobowej kabinie gdzie efekt jest taki, jak by latała na boki. Czasami czuć to mocniej a czasami słabiej. W jednostce państwowej mają identyczny problem, jednak tam mają na przedniej osi hamulce tarczowe. Ma ktoś podobny problem lub wie jak go rozwiązać?

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie naszego drugiego pojazdu MAN'a TGM 13.240. Problem tyczy sie pneumatyki, konkretnie ze zbiorników schodzi powietrze na tyle intensywnie, że po ok 10h zbiorniki są całkowicie puste, a co za tym idzie, hamulce trzymają. Wydłuża to niestety nasz czas wyjazdu a to auto ma kluczowe znaczenie ponieważ wyjeżdża równierz do zdarzeń drogowych. Przy gwałtowniejszym hamowaniu wyskakuje błąd EDC O3850-01. Gdzieś znalazłem, że chodzi tu o zawór recyrkulacji spalin. Wyczytałem, że ktoś miał podobny problem (przez zawór uciekało powietrze). Zawór naprawił i pojawił mu się właśnie ten błąd EDC. Czy nieszczelność zaworu może powodować pojawianie się tego błędu? Jeśli nie jaka może być tego przyczyna i jak to naprawić? Po wyskoczeniu błędu zdaje sie, że silnik przechodzi w tryb awaryjny ( kontrolki zapalaja sie na czerwono) i raz czy dwa zdarzylo sie, że zblokowala sie na kilka sekund skrzynia biegow (nie szlo wrzucic biegu).

Sorki za układ tekstu, pisałem z telefonu.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: