Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 22 mar 2015, 12:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2013, 21:49
Posty: 59
Samochód: Renault Magnum/MAN TGA

Witam
Od pewnego czasu borykam się z problemem wycinania jednego klocka, a mianowicie co jakiś czas wycina mi zewnętrzny klocek hamulcowy do zera a od wewnątrz pozostaje nie zużyty. Wymieniałem już zaciski na nowe i regenerowane i problem pojawia się dalej, dodam że jest on na wszystkich 3 osiach tylko po stronie lewej. ma ktoś jakiś pomysł?


Post Wysłano: 22 mar 2015, 15:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 maja 2010, 21:38
Posty: 182
GG: 0

witam
Skoro zacisk wymieniony na 1oo-tu procentowo sprawny to może pękła sprężyna w siłowniku samohamownym o ile takowy jest powodując tym samym blokowanie się siłownika i niecałkowite zluzowywanie zacisku.Chyba że sam siłownik jest w sobie uwalony i powietrze przedostaje się na membranę.Lub założyłeś siłownik z większą membraną niż inne ale wtedy powinny raczej zużywać się oba wewnętrzny i zewnętrzny.


Post Wysłano: 22 mar 2015, 20:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Dobrze mowisz, dzialanie silownika zawsze dociska dwie strony gdyz zacisk jest plywajacy. Mi sie tak dzialo kiedy wlasnie zacisk nie plywal z powodu skorodowanych tulejek...


Post Wysłano: 22 mar 2015, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2011, 21:01
Posty: 277
GG: 0

Jak zewnętrzny to zacina się zacisk na prowadnicach, niby może lekko chodzić ale siłownik jest ciężki i zacisk się klinuje. Regeneracja do d.....y.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: