Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 lut 2015, 14:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lip 2011, 21:29
Posty: 5
GG: 535340
Samochód: FM7

Witam.

W niedawno zakupionym star 1142 mam bardzo ostre hamulce. Przy wciskaniu hamulca auto nie hamuje płynie tylko od razu hamuje z maxymalną siłą. Coś trzeba wyregulować, może uszkodzony jest jakiś regulator ?

Dziękuję.


Post Wysłano: 02 lut 2015, 15:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Ten typ tak ma :mrgreen:

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 02 lut 2015, 15:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sty 2010, 11:59
Posty: 395
GG: 2244591
Samochód: MB Atego
Lokalizacja: Kluczbork OKL

Cytuj:
Ten typ tak ma :mrgreen:

I to mi się podoba :D

To jest ulubiona odpowiedź serwisantów :P

_________________
http://www.lechmot.pl
1.Twój problem nasze pieniądze.
2.Zawsze PIERWSI przy Tobie!.
3.Marudź ile chcesz a płać ile się należy!.


Post Wysłano: 02 lut 2015, 17:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Witam.

W niedawno zakupionym star 1142 mam bardzo ostre hamulce. Przy wciskaniu hamulca auto nie hamuje płynie tylko od razu hamuje z maxymalną siłą. Coś trzeba wyregulować, może uszkodzony jest jakiś regulator ?

Dziękuję.
Zdejmij bębny z tyłu i sprawdź stan okładzin tloczkow. U nas szczęki stały na bolcach i tez tak było. Poszły nowe okładziny ruszony cały układ i był spokój


Post Wysłano: 02 lut 2015, 17:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lip 2011, 21:29
Posty: 5
GG: 535340
Samochód: FM7

Sprawdzę w wolnej chwili bębny, auto ma przejechane 55tys więc możliwe że nikt tam jeszcze nie zaglądał.
Z całym szacunkiem, ale ten typ aż takich mocnych hamulców nie powinien mieć, przy hamowaniu na pusto bardzo łatwo o poślizg auta.
Hamuje się nim tak, jak osobowym automatem, jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony do automatu :).


Post Wysłano: 02 lut 2015, 18:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Sprawdzę w wolnej chwili bębny, auto ma przejechane 55tys więc możliwe że nikt tam jeszcze nie zaglądał.
Z całym szacunkiem, ale ten typ aż takich mocnych hamulców nie powinien mieć, przy hamowaniu na pusto bardzo łatwo o poślizg auta.
Hamuje się nim tak, jak osobowym automatem, jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony do automatu :).
Jeszcze jedno! W ramie jest zamontowany regulator siły hamowania. Cięgno od tego zamocowane jest do mostu. Może jakiś magik zamiast sprawdzić hamulce zrobił go na maksa. Ale najpewniej sprawdź co jest pod bebnami


Post Wysłano: 01 mar 2015, 12:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 mar 2013, 23:55
Posty: 7

Mój star 1142 96rok też tak ma ale da się to opanować trzeba wyczuć milimetry w naciskaniu pedału hamulca(wyjaśnię to tak że naciskasz pedał do pewnego momentu musisz go wyczuć wystarczy parę razy popróbować i trzymasz w tej pozycji star po dosłownie sekundzie zacznie zwalniać delikatnie a jeżeli naciskasz do momentu aż zacznie hamować to wtedy tak jest że aż wrzyna się w szosę trzeba wyczuć ten moment do którego naciskać i przytrzymać a on po dosłownie sekundzie zacznie delikatnie zwalniać), próbowałem też coś z tym zrobić i mi się nie udało, na boku deski rozdzielczej jest u mnie jakiś wykres siły hamowania ale nie mogłem tego zrozumieć ale nauczyłem się nim hamować tak jak jest i teraz nie mam z tym żadnego problemu.
A mam takie pytanie jest w twoim starze hamulec górski ? U mnie właśnie jest wyjęty a lubię jak wszystko jest tak jak ma być i wszystko działa i myślę nad zamontowaniem fabrycznego tak jak powinno być. Bym był też wdzięczny jak ktoś by mi powiedział czy działał dość dobrze ten hamulec jak się go włączało bo z tego co udało mi się zaobserwować na fotkach to był tam jakiś siłownik pewnie pneumatyczny. A jak ktoś by miał dokładną wyrazistą fotkę to by mi to bardzo ułatwiło zadanie.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: