Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 kwie 2014, 13:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2014, 13:22
Posty: 11
Samochód: MAN TGA 410/430/440/460
Lokalizacja: Poznań

Szanowni koledzy, mam od jakiegoś czasu problem z hamulcami w MANie tga i mam nadzieję, że uda mi się otrzymać jakieś pomocne rady.

AUTO: MAN TGA 18.440 2006r.

Jak wygląda problem - auto jezdzi z wanną, generalnie z masą asfaltową. W zeszłym roku podczas kiprowania nagle zapaliła się kontrolka abs oraz czerwona kontrolka hamulca, jak się okazało z danych komputera zniknął również stan okładzin tylnej osi no i niestety znacznie pogorszyła się jakoś hamowania.

Do tej pory auto było w rękach 3 elektryków, każdy po podłączeniu komputera zgodnie stwierdzał iż uszkodzony jest modulator siły hamowania, czyli tylni zawór EBSu. Jednak jak się okazało po wymianie tego elementu auto w dalszym ciągu nie hamuje tak jak powinno. Mówiąc krótko hamowanie tym autem wygląda jak hamowanie jelczem im mocniej dusisz hamulec tym bardziej czujesz, że hamulce zaczynają "brać".
Mało tego po każdym podłączeniu komputera przez dzień, czasami dwa auto hamuje normalnie, a na dokładkę powiem, iż ostatnio byłem na przeglądzie z naczepą i po zjechaniu z rolek hamulce również działały poprawnie przez kilka dni.

Czy ktoś ma jakiś pomysł w co można tam zajrzeć? bo niestety elektrycy opierają się tylko na diagnozie komputera i rozkładają ręce nie wiedząc co z tym zrobić.


Post Wysłano: 14 kwie 2014, 13:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

wiązka.

Zapraszam do nas.

Wysłane z mojego SM- N9005 za pomocą Tapatalk 2

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 14 kwie 2014, 14:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 kwie 2014, 13:22
Posty: 11
Samochód: MAN TGA 410/430/440/460
Lokalizacja: Poznań

szkoda, że tak daleko z Poznania;)


Post Wysłano: 14 kwie 2014, 17:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 sie 2010, 1:15
Posty: 660
GG: 0
Lokalizacja: Reykjavik

Procedura wydaje sie byc standardowa ... wyczytac bledy z EBS . Pomierzyc przewody do wadliwego modulatora .Jak bledy wskaza znowu na tylny modulator to puscic 4-zylowy kabel od kabony do zaworu .


Post Wysłano: 23 kwie 2014, 20:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 kwie 2014, 20:40
Posty: 1
Samochód: MAN

kolego mam ten sam problem wymieniłem główny zawór hamulca nożnego i nic lipa a w serwisie stwierdzili ze to jest przyczyna daj znac jak poradzisz sobie z tym problemem


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: