Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 paź 2013, 14:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2011, 18:32
Posty: 5
GG: 0

Witam
Panowie mam problem z retarderem w Scanii 124 420. Podczas używania poci się na górze przy odpowietrzniku. Stan oleju jest ok a odpowietrznik wymieniony i dalej to samo.
Co może być przyczyną?


Post Wysłano: 08 paź 2013, 21:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 kwie 2008, 18:44
Posty: 224
GG: 3958206

kolego, obstawiam ze uszczelniacz ci poszedl i powietrze dostaje sie do wnetrza skrzyni dlatego wyrzuca ci olej odpowietrznikiem, a nie slyszysz ze ci uchodzi powietrze odpowietrznikiem kiedy skrzynia jest na wysokiej skrzyni? mielem taki przypadek ze walilo powietrze odpowietrznikiem i uszczelniacz na wysokiej niskiej poszedl co uszczelnia walek. pozdro


Post Wysłano: 12 paź 2013, 23:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2011, 18:32
Posty: 5
GG: 0

Tego uchodzącego powietrze nie słyszałem, podczas jazdy ciężko usłyszeć bo rozumiem, że powinienem słyszeć gdy jadę na wysokiej skrzyni?

Jeszcze jedna sprawa, dzisiaj postanowiłem sprawdzić olej w retarderze i ku mojemu zdziwieniu zaczął się wylewać tak jakby było go sporo za dużo... Dziwna sprawa bo kilka miesięcy temu sprawdzałem poziom oleju i był 1cm poniżej stanu i wtedy ani później oleju do retardera nie dolewałem.

Sprawdziłem tez olej w skrzyni żeby sprawdzić czy ten nadmiar oleju w retarderze nie jest ze skrzyni ale w skrzyni oleju nie ubyło.

Czy ten olej mógł być wyganiany korkiem poziomu oleju kiedy go odkręciłem przez ciśnienie powietrza? Wtedy może byłoby słychać syknięcie a nic takiego nie było...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: