Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 paź 2013, 17:25

Naczepa Kögel, rok produkcji 2007, osie SAF, tarcze, układ hamulcowy EBS Wabco. Modulator montowany nad środkową osią, do wczoraj wszystko było O.K., po przejechaniu 50 km wywaliło błąd o usterce układu ABS naczepy.
Sprawdzone czujniki (na środkowej osi) - działają poprawnie, Haldex odbija z pozycji "Regulacja wysokości zawieszenia" do pozycji "Jazda", kabel w porządku (7-PIN) - sprawdzona każda żyła "na przejście", po włączeniu zapłonu słychać test modulatora, bezpieczniki w kabinie sprawdzone (zarówno ABS jak i ABS-II) w porządku.
Pytanie teraz: czy jeszcze mogę sam coś zdiagnozować - czy na modulatorze jest jakaś kontrolka i informuje w postaci błyśnięć o kodzie błędu, czy od razu jechać z tym na diagnostykę?
Dziękuję z góry za sugestie.


Post Wysłano: 03 paź 2013, 1:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2011, 13:33
Posty: 4715
GG: 1466678
Samochód: Serwis 24h
Lokalizacja: Sochaczew

Może koronka?

_________________
TIR-SERWIS SOCHACZEW
Naprawa samochodów ciężarowych wszystkich marek
Masz problem Renault lub Volvem z którym nie radzi sobie ASO. Zapraszam!!
Mobilny serwis w całej UE|Serwis ADBLUE NAPRAWY POWYPADKOWE, PROSTOWANIE RAM!!
tel:+48 731-542-832/+48 664-622-456
https://www.facebook.com/LKWSERWIS


Post Wysłano: 03 paź 2013, 5:19

Nie, nie koronka, bo jak zakręcę kołem (lewe, prawe) to przy załączonym zapłonie Haldex wybija do pozycji jazda - znaczy, że impulsy idą.


Post Wysłano: 03 paź 2013, 13:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2013, 11:32
Posty: 74
Lokalizacja: Elbląg

To że wybija to jeszcze nie wszystko, sygnał może być nieregularny i też będzie błąd wywalać. Często koła polaryzacyjne brudem się zaklejają, lub są krzywe i w trakcie jazdy odsuwają czujnik. Może też być luz na łożysku. Dużo może być przyczyn, to takie szukanie po omacku.


Post Wysłano: 03 paź 2013, 19:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2010, 21:32
Posty: 56
GG: 4015060
Samochód: Magnum 480 DXI

Witam. Nie będę zakładał nowego tematu i zapytam odkręcania nakrętki głównej na ośce (naczepa) Właśnie jestem na etapie wymiany tarcz i jedna jest bardzo uparta . Klucz udało mi się już wykończyć ,przedłużki są w ruchu i nic . Może jakieś pomysły bo mnie już krew zalewa. Dodam że osie safa i lewa strona czyli rozumiem że raczej jest lewy gwint, no chyba że cały czas dokręcam :lol:


Post Wysłano: 25 paź 2013, 22:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 mar 2011, 22:38
Posty: 9
GG: 1
Samochód: SCHMITZ
Lokalizacja: mazowieckie

Cytuj:
Witam. Nie będę zakładał nowego tematu i zapytam odkręcania nakrętki głównej na ośce (naczepa) Właśnie jestem na etapie wymiany tarcz i jedna jest bardzo uparta . Klucz udało mi się już wykończyć ,przedłużki są w ruchu i nic . Może jakieś pomysły bo mnie już krew zalewa. Dodam że osie safa i lewa strona czyli rozumiem że raczej jest lewy gwint, no chyba że cały czas dokręcam :lol:
jaka oś??? SAF BPW Schmitz
Jeżeli nie jest to SAF Integral czy BPW to po co chcesz odkręcać nakrętkę piasty ???????????

_________________
ASO KNORR BREMSE WABCO HALDEX BPW SAF SCHMITZ
specjalizacja naczepy/przyczepy
naprawy od A do Z
diagnostyka oryginalnymi narzędziami KNORR BREMSE WABCO HALDEX, programowanie, osie podnoszone itd


Post Wysłano: 25 paź 2013, 22:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 mar 2011, 22:38
Posty: 9
GG: 1
Samochód: SCHMITZ
Lokalizacja: mazowieckie

Cytuj:
Naczepa Kögel, rok produkcji 2007, osie SAF, tarcze, układ hamulcowy EBS Wabco. Modulator montowany nad środkową osią, do wczoraj wszystko było O.K., po przejechaniu 50 km wywaliło błąd o usterce układu ABS naczepy.
Sprawdzone czujniki (na środkowej osi) - działają poprawnie, Haldex odbija z pozycji "Regulacja wysokości zawieszenia" do pozycji "Jazda", kabel w porządku (7-PIN) - sprawdzona każda żyła "na przejście", po włączeniu zapłonu słychać test modulatora, bezpieczniki w kabinie sprawdzone (zarówno ABS jak i ABS-II) w porządku.
Pytanie teraz: czy jeszcze mogę sam coś zdiagnozować - czy na modulatorze jest jakaś kontrolka i informuje w postaci błyśnięć o kodzie błędu, czy od razu jechać z tym na diagnostykę?
Dziękuję z góry za sugestie.
WABCO TEBS ma około 160 kodów błędu (możliwości usterki) ABS i EBS to nie tylko czujniki prędkości koła.... zapraszam na diagnostykę programem WABCO a nie texa multidiag i inne... 725 685 075 Pozdrawiam

_________________
ASO KNORR BREMSE WABCO HALDEX BPW SAF SCHMITZ
specjalizacja naczepy/przyczepy
naprawy od A do Z
diagnostyka oryginalnymi narzędziami KNORR BREMSE WABCO HALDEX, programowanie, osie podnoszone itd


Post Wysłano: 26 paź 2013, 19:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 lis 2007, 15:02
Posty: 466
Lokalizacja: war-maz

siema kolego miałem to samo co ty . U mnie problem był we wtyczce do podłaczania kompa do naczepe ( gdzie masz regulacje odpoduszek) gdzies robilo sie zwarcie. Jakis magik to odczepił i po problemie.

_________________
Nie rabotajesz, to i nie kuszajesz:)


Post Wysłano: 29 paź 2013, 22:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2010, 21:32
Posty: 56
GG: 4015060
Samochód: Magnum 480 DXI

Cytuj:
Cytuj:
Witam. Nie będę zakładał nowego tematu i zapytam odkręcania nakrętki głównej na ośce (naczepa) Właśnie jestem na etapie wymiany tarcz i jedna jest bardzo uparta . Klucz udało mi się już wykończyć ,przedłużki są w ruchu i nic . Może jakieś pomysły bo mnie już krew zalewa. Dodam że osie safa i lewa strona czyli rozumiem że raczej jest lewy gwint, no chyba że cały czas dokręcam :lol:
jaka oś??? SAF BPW Schmitz
Jeżeli nie jest to SAF Integral czy BPW to po co chcesz odkręcać nakrętkę piasty ???????????
Już po bólu a osie pisałem że saf tylko zapomniałem dodać że integrale , łatwo nie było zwłaszcza z tą jedna francą Pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: