Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: komunikat ABS
Post Wysłano: 29 lis 2012, 11:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2007, 19:30
Posty: 95
Lokalizacja: Białystok

Witam wszystkich .Mam problem z Abs-em. Wyglada to tak ze od pewnego czasu w ciągniku ( daf 95 xf 2003r.) wyswietla sie komunikat Abs-u naczepy ( Bodex 2008 rok na Haldexie). Zaraz po ruszeniu i gwaltownym hamowaniu zapala sie komunikat. Auto i naczepa byla "podpinana" pod komputer i nic wielkiego nie pokazalo. Co dziwne jak przepne ciągnik z inna naczepa i odwrotnie to wszedzie wszystko dziala . Nic nie swieci i abs dziala. Jesli ktos ma pomysl co by tu jeszcze zrobic prosze o porade za co z gory dziekuje:)


Post Wysłano: 02 gru 2012, 21:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 mar 2009, 11:50
Posty: 20
GG: 0
Samochód: daf

podobijaj czujniki abs-u,zobacz jak wygladaja pierscienie,kabel ciągnik-naczepa,czym podpinałeś naczepke?

_________________
mechanik DAF


Post Wysłano: 03 gru 2012, 12:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 sty 2011, 14:24
Posty: 352
GG: 4128224
Samochód: Peugeot 508/MAZDA 2
Lokalizacja: CARLISLE GB/Blatyre SC/Aberdeen SC

sprawdz mase na gniazdku i we wtyczce i czy nie ma rdzy na pinach naczepy oraz zaraz za gniazdkiem oraz wewnatrz lamp szczegolnie na masie i zasilaniu stopu

_________________
I ZYCIE SIE TOCZY DALEJ ...


Post Wysłano: 08 gru 2012, 13:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2007, 19:30
Posty: 95
Lokalizacja: Białystok

Witam .Dziekuje za pomoc. Sprawdze jeszcze luz miedzy czujnikiem a pierscieniem. Sprawdzałem i rozkrecałem wtyczke przy naczepie i w ciągniku bylo ok. Natrafiłem na uszkodzoną wtyczke przedłużki ( przy modulatorze łaczaca czujnik abs-u ) wymieniłem
i dalej cos jest nie tak. Zwłaszcza jest to widoczne jak uruchamiam auto i na poczatku jazdy. Jak go zgasze pare razy to bład juz pozniej nie wyskakuje podczas jazdy az do ponownego postoju. Co mnie jeszcze dziwi to jak na postoju zaciagne hamulec reczny to potrafi blad znowu wyskoczyc.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: