Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 lis 2012, 14:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2011, 7:47
Posty: 15
GG: 0
Samochód: Renault

witam, w czasie jazdy samym ciągnikiem hamulec jest bardzo słaby i do tego żeby zahamować trzeba użyć dużej siły, w dodatku pedał hamulca jest twardy w porównaniu z innymi renówkami. Czy mógłby ktoś coś podpowiedzieć.........., dziękuje


Post Wysłano: 03 lis 2012, 18:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2012, 16:51
Posty: 5
GG: 44580660
Lokalizacja: Gdynia, Pucka 87

Zacząłbym od sprawdzenia zaworu wieloobwodowego ( to pierwszy zawór za zaworem osuszacza). To najczesciej psujacy sie zawór w Magnumkach a odpowiedzialny jest za rozdzielenie powietrza na poszczególne obwody.Jak bedziesz potrzebowal to podam jakie cisnienia powinny byc na poszczególnych wyjsciach.

_________________
AFT KRENCO-profesjonalna regeneracja pneumatyki do pojazdów ciężarowych.


Post Wysłano: 05 lis 2012, 20:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 cze 2009, 21:14
Posty: 429
GG: 8174728
Samochód: B8
Lokalizacja: ŁÓDŻ-SULEJÓW

A coś Ci się świeci na komputerze?

_________________
SPEC.RENAULT TRUCK, VOLVO..DĄBROWA NAD CZARNĄ WOJ ŁÓDZKIE DK74
TEL. 509-036-498
-WYJAZDY NA AWARIE ELEKTRYKI I ELEKTRONIKI RENAULT I VOLVO- ADBLUE, APM, DEFEKT 200,DEFEKT WTRYSKU,DEFEKT IMMOBILIZERA,WYŁ.IMMOBILIZERA, ITP.). zapraszamy do grupy:
https://www.facebook.com/groups/235395747040110/


Post Wysłano: 31 sie 2013, 18:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2011, 7:47
Posty: 15
GG: 0
Samochód: Renault

witam, dziękuje za odpowiedzi. Poczyściłem tzw. słoneczka przy czujnikach ABS, pedał wrócił do normy, jest miękki, ale jest następny problem. Przy hamowaniu, szczególnie z pustą naczepą, kabina ,, nurkuje". Tak jakby brały najpierw przednie koła ciągnika. Klocki hamulcowe z przodu wytrzymują pół roku i są do wymiany. Z inną naczepą są takie same objawy. Dodam że poziomowanie poduszek jest tylko z pilota. Czy to może ma jakiś wpływ ?


Post Wysłano: 31 sie 2013, 18:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2011, 7:47
Posty: 15
GG: 0
Samochód: Renault

dodam że na komputerze nie wyświetlają sie błędy


Post Wysłano: 31 sie 2013, 18:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

W każdej manumce kabina przy hamowaniu nurkuje, ten typ tak ma.

Jeździsz tym na przeglądy, czy tylko zawozisz dowód? Bo wiesz, na diagnostyce mają takie rolki gdzie sprawdzają z jaką siłą hamują poszczególne koła.
Myślę, że takie info pomoże Ci w rozwiązaniu twojego problemu.

Jeśli koła hamują równo, to może problem leży w kierowcy, albo w najtańszych klockach z Sudera.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 31 sie 2013, 19:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 lip 2011, 7:47
Posty: 15
GG: 0
Samochód: Renault

witam Kierowniku, wyobraź sobie że na przeglądy jeżdże. Tym autem w zeszłym roku byłem osobiście z ,, twardym pedałem" , siła hamowania była ok. Jeżdze na klockach Textarach, nie kupuje ich od Sudera. Kierowca jest doświadczony. Prosze o bardziej konkretne odpowiedzi


Post Wysłano: 31 sie 2013, 19:29

Kąt wyprzedzenia hamulców sprawdzałeś? Może jest na zaworze przestawione, i wcześniej hamuje ciągnik i pierwsza oś, jak naczepa?


Post Wysłano: 31 sie 2013, 20:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Jedź załadowanym 24t zestawem na rolki. Wtedy siła hamowania na każdym kole powinna być taka sama.

Takie same klocki masz na przodzie i tyle? Ile wytrzymują z tyłu?

Może modulatory puszczają tzw szczątkowe ciśnienia na siłowniki z przodu. Może siłowniki nie odbijają? Ale to by się tarcze grzały...

Mój ostatni doświadczony kierowca, co to "na grubość lakieru w metrowym śniegu przechodził lewym, a wszyscy już tam dwa 2 dni stali", po namyśle stwierdziłem, że u mnie chyba pierwszy raz wsiadł do c.s. z naczepą. Na pusto ruszanie z pierwszego biegu, but do odcięcia, dwa do odcięcia, trzy do odcięcia itd... Myślę, że po jego jeździe klocki wymieniał bym co 3 miesiące.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: