Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 kwie 2012, 18:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2012, 0:15
Posty: 9
GG: 2478343
Samochód: Scania 4

Witam, koledzy mam problem z hamulcami w SC4, jak zaciagne ręczny i go spuszcze to kola na wywrotce się odblokowują a na przyczepie nie. Problem ten nie zawsze występuje raz jest dobrze a raz nie. Podczas hamowania zwykłym hamulcem wszystko jest ok. Dziś wymieniłem ten główny zawór od hamulca od przyczepy bo myślałem ze to będzie tym ale to nic nie pomogło i już sam nie wiem co to może być. Może być jeszcze opcja przy tym zaworze bo jak kupiłem auto to były przewody poucinane bo uciekało z niego powietrze później jak przywiozłem przyczepę to to popodpinałem, myślę że to jest dobrze ale na stówę nie jestem pewien. Zawór jest firmy knorr bremse o numerach AC597A jak by ktoś wiedział dokładnie jak ma on być podpięty to był bym wdzięczny dodam jeszcze że wchodzą do niego z jednej strony 4 przewody a z drugiej 2. Proszę was o pilna pomoc bo od wtorku do roboty muszę jechać i w poniedziałek pasuje mi jakoś to rozwiązać. Z góry dziękuje za pomoc.


Post Wysłano: 14 kwie 2012, 19:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2007, 12:36
Posty: 917
GG: 0
Lokalizacja: kurpie

1 zasilanie
12 czerwona słuchawka
22 żółta
41 sterowanie z zaw ham. przedniego obw.
42 sterowanie z zaw. ham.tylnego obw.
43 sterowanie z zaw. ręcznego .


Post Wysłano: 15 kwie 2012, 15:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2012, 0:15
Posty: 9
GG: 2478343
Samochód: Scania 4

patrzyłem na ten zawór i jest tak podpięty jak kolega Dominik napisał, najprawdopodobniej chyba będzie to wina przyczepy tylko nie wiem na co przy niej patrzyć?


Post Wysłano: 15 kwie 2012, 22:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 sty 2011, 10:11
Posty: 80
GG: 0
Samochód: Man scania daf volvo iveco mercedes

Jesli to sa hamulce tarczowe a raczej juz sa sprawdz takie rzeczy jak silownik czy ten bolec w srodku nie stoi bokiem czy wychodzi pozniej jeslli tam bedzie wporzadku sprawdz zaciski chyba ze to juz robiles a nie pali ci sie bad absu przyczepy??


Post Wysłano: 15 kwie 2012, 22:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2012, 0:15
Posty: 9
GG: 2478343
Samochód: Scania 4

hamulce są bębnowe, dziś jeszcze nad tym myślałem i raczej dupa to musi być coś przy aucie bo jak zaciągnę ręczny i go spuszczę i hamulce się zablokują (nie zawsze) odepne "kłudke" żółtą na spuszczonym ręcznym i z powrotem ją zapne to przyczepa się odblokowuje... wie ktoś może czy hamulcami przyczepy steruje tylko ten główny zawór co pisałem o nim wczesniej czy powietrze przepływa przez jeszcze jakis inny??


Post Wysłano: 15 kwie 2012, 23:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Cytuj:
hamulce są bębnowe, dziś jeszcze nad tym myślałem i raczej dupa to musi być
jestem zaaaaa po kilku piwaCH :mrgreen:

_________________
MAN


Post Wysłano: 16 kwie 2012, 12:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 mar 2011, 21:01
Posty: 277
GG: 0

Kolego spróbuj odpinać i zapinać żółtą wtyczkę na zaciągniętym ręcznym -auto + naczepa- spróbuj kilkanaście razy - jak za każdym odpięciem żółtej przyczepa odhamuje wina po stronie auta.Zawór europa albo czworak nie puszcza dobrze na czerwoną wtyczkę powietrza.


Post Wysłano: 16 kwie 2012, 20:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 mar 2012, 0:15
Posty: 9
GG: 2478343
Samochód: Scania 4

Problem rozwiązany:), żółta "kłódka" była felerna ta z zaworkiem. Jak kupiłem przyczepe to wymieniłem ino te przy aucie czerwona i żółtą a tych przy przyczepie nie wymieniałem bo wyglądały na dobre, nie były zgrane ze sobą to znaczy zaworek w tej żółtej praktycznie w ogóle się nie otwierał i przez to blokowało ręczny. Wystarczyło podgiąć troche te zapięcia przy "kłodkach" i teraz wszystko działa tak jak trzeba. Dzięki wszystkim za pomoc:), a tyle sie u kombinowałem:D


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: