Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 28 mar 2009, 20:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2009, 21:24
Posty: 9
GG: 0
Samochód: volvo fl7

nie działa mi hamulec górski,sterowanie ciśnieniem działa bo słychać psykniecie nie jest to hamulec klapkowy jak w starszych modelach za turbiną jest siłownik z określonym dociskiem spreżyny mębramy na wylot spalin podobno wieksz skuteczność.Czy ktoś to rozbierał co tam się zaciera ,czy trzeba kupić nowe ,fl10 f10 podobno to samo.


Post Wysłano: 05 kwie 2009, 17:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2009, 21:24
Posty: 9
GG: 0
Samochód: volvo fl7

Znalazłem przyczynę ktoś zaślepił przewód zasilający siłownik,ale po co? czy komuś kto z was używał ten hamulec zrobił szkodę w postaci wydmuchania uszczelki? bo mnie się zdaje że to nie prawda.Nawiasem pisząc to fajna żecz,bo przy zaciągniętym hamulcu postojowym i zimnym silniku to spaliny są blokowane by silnik szybko się nagżał.


Post Wysłano: 05 kwie 2009, 20:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
Znalazłem przyczynę ktoś zaślepił przewód zasilający siłownik,ale po co? czy komuś kto z was używał ten hamulec zrobił szkodę w postaci wydmuchania uszczelki? bo mnie się zdaje że to nie prawda.Nawiasem pisząc to fajna żecz,bo przy zaciągniętym hamulcu postojowym i zimnym silniku to spaliny są blokowane by silnik szybko się nagżał.
Nie wiem czemu, ale u mnie w dwóch Volvach FH12 odkąd je kupiliśmy też te przewody są zaślepione, na pewno nikt tego bez powodu nie zrobił dlatego nadal jeżdżą zaślepione. :wink:


Post Wysłano: 05 kwie 2009, 21:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

A może zacina się tak jak w jednym moim manie i dletgo ktoś tak porobił żeby przez przypadek nie wcisnąć :wink:

_________________
MAN


Post Wysłano: 06 kwie 2009, 20:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2009, 21:24
Posty: 9
GG: 0
Samochód: volvo fl7

Może temu zaślepili by szybciej ruszać po uruchomieniu zimnego silnika bo przy zaciągniętym ręcznym i małym cisnieniu powietrza klapka hamulca jest zaciągnięta i silnik musi wolniej pracować.A mój Volviszon był z Włoch i być może uznali że w ciepłym klimacie nie potrzebuje szybszego nagrzania,ale to tylko moje domniemanie.Do tej pory hamulec działa.


Post Wysłano: 15 kwie 2009, 22:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

:roll: hmmm ja własnie też mam zaślepione w moim FH 12
dodam ze mam hamulec VEB który działa a ten na siłownik na turbine nie działa..
nie wiem czy to ze tak powiem reaktywować czy nie ...?

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Post Wysłano: 05 mar 2017, 19:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2017, 19:41
Posty: 1
Samochód: Volvo FL 7

Witam mam problem z hamulcem górskim.
W trakcie jazdy włącza się hamulec górski, silnik traci moc i zaczyna "kopcić". Po chwili wyłącza się i znowu jest dobrze. Czasami zdarza się to kilka razy dziennie.

Co może być przyczyną tego problemu?


Post Wysłano: 12 mar 2017, 0:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2007, 0:22
Posty: 398
Samochód: VO FH 440
Lokalizacja: NS

o jakim silniku mówimy ? może dochodzi do zwarcia w instalacji i włącza górski mimo wolnie...

_________________
Rozliczenie i ewidencja czasu pracy kierowców - delegacje, noclegi, wynagrodzenie.
Odczyt kart kierowcy i tachografów cyfrowych

Nowy Sącz i okolice - Zapraszam :)
DPTacho.pl


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: