Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 lut 2009, 18:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2009, 18:09
Posty: 5
GG: 3548416
Samochód: FM12 420HP, FL10 360HP, Man FE 460
Lokalizacja: Kielce

Na początku jako nowicjusz na forum chciałbym sie przywitać: a więc witam :)

Mam problem z ABS w Volvo FM którym jeżdzę: ABS nie działa, na desce świeci sie pomarańczowa kontrolka "ABS na ciągniku" przez cały czas. Na komputerze pokładowym Jest błąd w dziale BRAKES "MID (136) Not responding" i nie ma żadnych dodatkowych informacji, błędu nie można skasować - po wybraniu opcji Reset All wyskakuje "operation filed". Dodatkowo co Ciekawe podczas jazdy po naciśnięciu na hamulec (nie za każdym razem) na pełnym ekranie wyświetla sie komunikat graficzny z przekreślonym symbolem ABS i narysowaną przyczepą (?????) Ale przyczepa nie jest przecież podpięta!!!!!

Po podpięciu przyczepy na desce zapalają sie obydwie kontrolki od ABS (ciągnik + przyczepa) i nadal wyskakuje komunikat graficzny.

Dodatkowo w dziale Non Spec System jest błąd "MID (127) Not responding" i także nie można go skasować.

Jest ktoś w stanie podpowiedzieć co zrobić aby spróbować naprawić tą usterkę????

pojazd to: Volvo FM-12 420KM 6x4 wywrotka + przyczepa tandem 2 osiowa wywrotka


Post Wysłano: 06 lut 2009, 0:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2007, 12:36
Posty: 917
GG: 0
Lokalizacja: kurpie

zacznij od sprawdzenia bezpieczników bo nie ma komunikacji ze sterownikiem hamulców


Post Wysłano: 06 lut 2009, 20:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2009, 18:09
Posty: 5
GG: 3548416
Samochód: FM12 420HP, FL10 360HP, Man FE 460
Lokalizacja: Kielce

sprawdzałem już nie raz i wszystkie bezpieczniki są ok. :(


Post Wysłano: 08 lut 2009, 20:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2008, 15:19
Posty: 353
GG: 3745303
Samochód: VOLVO FH12, 420.

Nie odkryje tu ameryki, ale najpredzej to jedz do Volva do Radomia i podepnij to pod komputer. Wg mnie moze to byc jeden z 4 czujnikow predkosci (czujnikow ABS) lub przerwa w obwodzie. Kontrolka od ABS bedzie sie swiecic przy nawet najdrobniejszej usterce ABS.
Mozesz zrobic taki maly test: jedz gdzies na lod lub snieg i przy malej 20-30km/h predkosci zachamuj i niech ktos z boku patrzy ktore kolo blokuje. Jesli ktorekolwiek blokuje to na 100% czujnik na tym kole. Jesli blokuja wszystkie to nie moge Ci pomoc.


Post Wysłano: 08 lut 2009, 20:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2007, 12:36
Posty: 917
GG: 0
Lokalizacja: kurpie

abs not responding wcześniej działał abs ? nie ma komunikacji z abs


Post Wysłano: 10 lut 2009, 17:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 lut 2009, 18:09
Posty: 5
GG: 3548416
Samochód: FM12 420HP, FL10 360HP, Man FE 460
Lokalizacja: Kielce

abs nie działa od samego początku jak jeżdzę tym autem i z tego co wiem to nie działał od chwili zakupienia go przez tego właściciela. A co do patrzenia które koło blokuje to blokują sie wszystkie czyli tak jakby w ogóle nie było abs'u. NOT RESPONDING oznacza brak komunikacji czyli tak jakby coś było nie tak ze sterownikiem od abs'u, czujniki narazie trzeba zostawić w spokoju. A wiecie może gdzie w FM jest moduł/komputer od ABS??? Jeśli bym go wyciągnął to może uda mi sie podmienić i sprawdzić w innym aucie? Znajomy ma sporo FH'czów więc myślę że coś by pokombinował ale raczej bez diagnostyki na kompie sie nie obejdzie :(


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: