Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 lut 2008, 9:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2008, 8:54
Posty: 2
GG: 0

Witam wszystkich ponieważ jestem tu nowy.
Mam prawdopodobnie błachy problem. Tzn przy wymianie klocków po spuszczeniu ciśnienia w żaden sposób nie byłem w stanie cofnąć tłoczka w zacisku :( . Czy potrzebuje do tego specjalnego rozpieraka czy też jest na to inny sposób :roll: . Z góry dziękuję za wszelką pomoc. pozdrawiam.


Post Wysłano: 11 lut 2008, 10:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Polecałbym "nabić" powietrza. :]
Problem znika.


Post Wysłano: 11 lut 2008, 20:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2007, 23:58
Posty: 101

Witam. Domyślam się że chcesz wymienić klocki i nie możesz cofnąć tłoczków :?:
Więc z tyłu na zacisku powinna być gumowa zaślepka którą ściągasz i pod nią będzie sześciokąt na klucz nr 10 musisz poprostu odkręcać wtedy tłoczki będą się cofać następnie po zamontowaniu nowych klocków zpowrotem dokręcasz śrubę aż poczujesz lekki opór następnie cofasz o dwa pśtryknięcia i sprawdzasz czy piasta obraca się swobodnie reszte zrobi samoregulator.


Post Wysłano: 11 lut 2008, 22:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 mar 2006, 19:23
Posty: 50
GG: 0
Lokalizacja: LJA

Witam
Filip85 ma dużą wiedzę na temat samochodów ciężarowych i dobrze doradza. Ja tez w swoim Atego wymieniałem klocki i też nie miałem pojęcia jak cofnąć tłoczki dopóki nie odkryłem tej magicznej śrubki z tyłu zacisku która cofa tłoczki. z tym że ja po założeniu nowych klocków nie ustawiałem tłoczków tą śrubką tylko normalnie pedałem hamulca. Tłoczki wysunęły się ile dały radę i ustawiły tak że nie blokowały piasty po spuszczeniu hamulca. Jeżdżę bez problemu i koło się nie grzeje.
Pozdrawiam


Post Wysłano: 14 lut 2008, 0:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lut 2008, 8:54
Posty: 2
GG: 0

witam ponownie.
mały imbus z tyły zacisku odnaleziony i klocki wymienione. Dziękuje bardzo za podpowiedź. przy okazji wymieniona została także piasta w jednym kole. Stara piasta stawiała troszkę oporów przy wyciągnięciu z tarczy :evil: ale po odpowiednio długich namowach młotka postanowiła ustąpić :lol: . Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: