Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lip 2018, 19:58
Posty: 9
Samochód: Daf

Witam szanownych kolegów!

Mam zapytanie, czy mogę podłączyć kablem 15/7/7 PIN w następującej konfiguracji:
15 pin - naczepa,
7/7 pin ciągnik.

Nigdy nie stosowalem tego przewodu, a chciałbym ten kabel wykorzystać.


Tak, możesz - sam takie rozwiązanie stosowałem. Było to wprawdzie z naczepą Kogel, ale wyprowadzenia w naczepach/ciągnikach są znormalizowane. Co więcej, szykowałem się do przeróbki 7-7 na 15 w ciągniku, żeby poprowadzić wszystko jednym kablem (Euro)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lip 2018, 19:58
Posty: 9
Samochód: Daf

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź. 😀 koledzy mi mówili, że najczęściej stosują euro ale w ciagnikach, nigdy odwrotnie. Teraz wiem, że śmiało moge tak robić 😀.


Ja tak robiłem i nie miałem z tego powodu jakichś problemów/kłopotów.
Żeby było wszystko jasne: ciągnik DAF XF 105.410, rok prod 2008, naczepa Koegel typu furgon, rok prod. 2006. Jeździłem z takim "patentem" przez prawie 3 lata - jakoś nic się nie działo z elektryką.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

czemu ma sie cokolwiek dziać?
prąd płynie w jedną i w drugą stronę tak samo -przynajmniej w instalacjach samochodowych.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


ZZX - ja o tym wiem, Ty to rozumiesz, ale są ludzie, którzy z elektryką na bakier i nie umieją podpiąć przewodów, gdy zmieni się kolory.
Powyższe zdanie nie jest skierowane w stronę Autora tematu, ale do co niektórych domorosłych "jelektryków", którzy głoszą różne, dziwne fantastyczne teorie.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Z wozu na ogół wychodzi to duże wielopinowe złącze. W naczepach na ogół jest to wielopinowe że niby ADR (cena x2), i równolegle te złącza na dwie wtyki.
Bez problemu można kupić kabel wielopinowe/dwie wtyki.
Bangla tak samo.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lip 2018, 19:58
Posty: 9
Samochód: Daf

Generalnie szukałem też rozwiązania dotyczącego dlaczego oś w naczepie nie chce się podnieść. Na początku laczylem kablami 7 pin i oś nadal się nie podnosiła. Podłączyłem 7 pin do ciągnika, 15 pin do naczepy - oś sie podnosi, pod ciężarem się opuszcza, światła są, wszystko jest ok.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 paź 2010, 17:16
Posty: 816

Podnoszenie osi nie jest sterowane kablem od ebsu czy tam absu?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka



Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lip 2018, 19:58
Posty: 9
Samochód: Daf

Sterowane jest przez przewód abs/ebs. U mnie problem występował następująco: działały światła cofania - oś ie reagowala. Światła cofania nie działają - oś się podnosi i opuszcza prawidłowo.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lip 2018, 19:58
Posty: 9
Samochód: Daf

Rozwiazlem problem. Jest uszkodzony pin w gnieździe 7, który zasila "lift axle". Dlatego oś się nie podnosiła 😀.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: