Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Jaki tester
Post Wysłano: 12 sty 2010, 23:46

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2010, 23:03
Posty: 25
GG: 0

Witam wszystkich serdecznie. Mam pewien problem wiec mysle ze moze mi ktos tutaj pomoc, otoz prowadze maly warsztat samochodow ciezarowych i mam zamiar kupic sobie jakis tester do ciezarowek raczej uniwersalny bo na serwisowki to mnie nie stac jestem takze swiadom tego ze co jest do wszystkiego to jest do niczego ale moze ktos pracuje na jakims sprzecie ktory by lepiej dzialal np.od TEXY (o ktorej slyszalem rozne rzeczy) widzialem na allegro jakies ST-6000 ; MagnetiMarelli ;TesterTechTruck ;Jaltest. czy moglby mi ktos powiedziec cos na ten temat. Sprzedawcy jak wszyscy chwala swoje byle by zarobic potem sie dopiero okazuje ze z pelnego worka zalet danego testera zostaje mala garstka i wywalone pieniadze w bloto. Za jakas pomoc z gory Bardzo Dziekuje.


Tytuł: Re: Jaki tester
Post Wysłano: 13 sty 2010, 1:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2010, 14:45
Posty: 5

Witam wszystkich. Co do testera uniwersalnego, czyli wielomarkowego to jest tak jak napisałeś "marek". Sprzedawcy zachwalają swoje zabawki. Proponuje wziąć na warsztat (czyt. do wyboru) dwa testery TEXA oraz tego Jaltesta. Reszta odstaje troszkę od stawki a MagnetiMarelli to działa na licencji TEXA'y z tą różnicą, że dostaje później aktualizacje i takie tam. Można się umówić z dystrybutorami tych cudeniek by przeprowadzili pokaz w warunkach warsztatowych. Najlepiej skrzyknąć kilka zestawów, chyba, że naczepy nie wchodzą w grę, to tylko same konie różnych marek i wtedy porównać sobie. Przestrzegam jednak, zakup samego testera to jedno a wsparcie techniczne oraz aktualizacje to drugie. Ja byłem na kilku szkoleniach, pokazach i tak dalej. Wybrałem TEXE w opcji z aktualizacjami oraz informacjami technicznymi (biuletyny informacyjne). Mam więc dostęp do opisów, schematy, instrukcje regulacji i tak dalej. Wiadomo, że nie wykonam 100% rzeczy ale elektryk-tronik bez głowy może mieć same serwisówki i nie zrobi więcej. A co do ogólnej obsługi takiego sprzętu i naprawy elektroniki samochodowej to nie polecam osobą, które nie bardzo mają pojęcie, nie mają podstaw oraz myślą, że tester wykona za nich całą prace. Mylicie się. Jeżeli macie wydać z 20 tys. na zabawkę gdzie później trzeba płacić jeszcze abonament i ma ona stać w kącie to dajcie sobie spokój i lepiej skorzystajcie z tak zwanego "latającego elektryka-tronika samochodowego", który skasuje was np. 150 czy tam 200zł za podłączenie i poklikanie 10 min albo 15min. Po odjęciu tej kwoty od sumy wydanej na tą całą zabawkę to troszkę trzeba popracować, żeby się zwróciło. Zresztą czasem jest małą usterka a rwie się włosy przez pół nocy. No to wszystko w tym temacie, starałem się pomóc.

Do administratora: proponuje zmianę tego tematu na ogólnie "narzędzia lub sprzęt warsztatowy" oraz na opisywanie wad i zalet narzędzi czy sprzętu jaki wykorzystujecie w swoich warsztatach. Dużo osób skorzysta na tym, nie kupując bardzo słabych "zabawek"


Tytuł: Re: Jaki tester
Post Wysłano: 14 sty 2010, 11:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2010, 23:03
Posty: 25
GG: 0

Dzieki kolego Ekler za porade, rozejrze sie za tym Jaltestem .mam nadzieje ze bedzie lepszy od texy pozdrawiam.


Tytuł: Re: Jaki tester
Post Wysłano: 14 sty 2010, 11:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 12 sty 2010, 23:03
Posty: 25
GG: 0

ale jesli ktos moglby wypowiedziec sie jeszcze na ten temat bardzo bym prosil.


Tytuł: Re: Jaki tester
Post Wysłano: 14 sty 2010, 13:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2007, 23:08
Posty: 183
Lokalizacja: śląskie

nic nie robi więcej niż texa, jeżeli chcesz więcej informacji napisz na priv to pogadamy.


Tytuł: Re: Jaki tester
Post Wysłano: 22 sty 2010, 23:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2009, 19:55
Posty: 46
GG: 2230320

rowniez uzywam texe i jestem zadowolony smiga niezle menu po polsku bledy opisane w miare nie z kosmosu abonament troche duzy no ale i duze samochody obsluguje
natomiast mam tez do iveco fabryczny niestety nie do osiagniecia na rynku wtornym pod scislym nadzorem koncernu na nim moge zrobic dokladnie wszystko !!!!!!!!!
jakies 5 lat temu tez mialem podobny problem tylko ze u mnie goruje iveco wiec texa najlepiej to smiga

_________________
czesci & serwis IVECO
czesci DAF
www.wieniaauto.pl

TEL 600-827-637
GG 2230320


Tytuł: Re: Jaki tester
Post Wysłano: 28 kwie 2018, 18:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2016, 18:58
Posty: 124
Samochód: FH

Odkop :)

Czy na dzień dzisiejszy, coś się zmieniło w stawce Jaltest vs Texa, czy nadal jeden robi to lepiej a drugi tam to ..

Miałem prezentację Jaltesta i muszę przyznać że jak na tester wielomarkowy (ciężarowe, naczepy, dostawcze) coś tam nawet potrafi zdziałać, oraz mocna jego strona, to mnóstwo przejżystych schematów. Nie mniej jednak do interfejsu volvo serwisowego, nie ma za bardzo co "przykładać". Czekam teraz na sprawdzenie możliwości Texy. Wiem że najpiękniej było by mieć serwisowy komp do każdej marki osobno, jednak to poza moim zasięgiem finansowym.

Jak wiadomo facet z Jaltesta chwali swoje i z Texy tak samo..

Potrzebuję obiektywnej podpowiedzi kogoś kto w ostatnim czasie pracował z w/w testerami.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: