Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 lut 2018, 17:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2018, 17:19
Posty: 2

Witajcie, niedawno nabyłem euro 5 z 2008 roku. W kabinie nie działa podświetlenie globtrotera oraz czerwone lampki nocne w suficie. Mam dwa przyciski, jeden nad głową (przy tacho) i drugi w konsoli środkowej oznaczone jako światło z księżycem. Ponadto auto posiada instalację podświetlenia Globa ale do tego nie widzę żadnego przełącznika a nie zapala się razem ze światłami pozycyjnymi. Bezpieczniki są ok, przekaźniki chyba też ok. Do burdel-lampek oraz Globa nie dochodzi napięcie. Gdzie szukać jeszcze rozwiązania? Pomoże jakaś dobra dusza?


Post Wysłano: 10 lut 2018, 18:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
Gdzie szukać jeszcze rozwiązania? Pomoże jakaś dobra dusza?
Jak to FH13 to zadzwoń do Daleszyc lub Bodzentyna. Tam chłopaki ogarniają te modele


Post Wysłano: 10 lut 2018, 19:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Od podswietlenia globa odpowiada przełącznik w górnej konsoli obok tacho, zapala on swietlówki dopiero po włączeniu pozycyjnych wiec jak nie masz klawisza to gdzies za zaslepka powinna byc chociaż kostka z tego klawisza a to juz połowa sukcesu bo ktoś tylko go zajumał, czerwone lampki w kabinie działały(dostawały napięcie do klawisza) chyba cały czas albo po pierwszej pozycji w stacyjce więc jeżeli żarówki sa całe to w kostke od klawisza metodą prób i błedów podałbym +24V zeby sprawdzic czy zapala sie zarówki i potem kminił czemu do niego nie dochodzi, dość prosto można pociagnac od nowa kabel do lampek i po problemie. Jeszcze w srodkowej konsoli od spodu jest lampka (chyba połączona z burdelówkami )

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 12 lut 2018, 17:09

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2018, 17:19
Posty: 2

Światło w globie znalazłem wg twojego pomysłu. Przycisk mam od dawcy więc jest ok. Teraz pozostaje kwestia burdelówek oraz dodatkowo świata roboczego za kabiną.

Czy miałby ktoś schemat podłączenia pinów w przełączniku oświetlenia?

Zmierzyłem miernikiem przejścia i okazało się że stan zmienia tylko pomiędzy dwoma skrajnymi pinami oraz tym w środku.
Co najlepsze w kości przyłączeniowej ten środkowy pin nie jest w ogóle wykorzystany

Edit.
Im dalej w las tym gorzej. Nie działa również sterowanie szybami, lusterkami i podgrzewaniem. Działa jedynie otwieranie c.z. prawych drzwi. Przełącznik jest ok - sprawdzony w innym aucie

Sprawdza się powiedzenie: elektryka chinczyka to raj dla elektryka


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: