Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 18 sty 2018, 16:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2012, 12:57
Posty: 195
Samochód: Scania R500 \8/ TOPLINE
Lokalizacja: NO

Witam. Mam oryginalnie te prostokątne światła H4 w Scanii i chce kupić lampy ksenonowe razem z kierunkami. Wiem że lampy i kierunki mają wtyczki i teraz pytanie, jak to podłączyć? Wiem że kostki dostane w serwisie ale co dalej? Robił ktoś już taki zabieg? Jakieś zdjęcia, poradnik?


Post Wysłano: 18 sty 2018, 16:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Nie wiem czy pomoże, ale wygrzebałem coś takiego.
http://uploadas.com/3yjm8d57yy9m/Wymian ... A.pdf.html


Post Wysłano: 18 sty 2018, 17:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

Żeby to grało tak jak trzeba to bez serwisu się nie obejdzie.


Post Wysłano: 18 sty 2018, 23:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Kierunkowskazy z dziennymi/postojowymi na bank działają, tylko wtyczkę trzeba zrobić i to jest kwestia tylko odpowiedniego podpięcia kabli i gdzie ma napięcie, żadnej elektroniki tam nie ma (w Iveco HiWay np. jest i tam już jest trudniej, ale nie niewykonalne).Byłem przy ttm jak robili u mnie na firmie i wszystko działało w naszym aucie. Ksenony nie wiem, ale zawsze idzie to opanować zestawem HID pod CAN, jakby oryginalnych przetwornic nie było, albo by nie dało się z jakichś powodów zamontować.
Z resztą RO/BG jakoś w 4kach montuje najnowsze lampy i coś mi się wydaje, że po serwisach z tym nie jeżdżą, ciekawe tylko czemu w Rkach tak xzęsto całe lampi giną.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 19 sty 2018, 9:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2008, 22:56
Posty: 861
GG: 35025070
Samochód: S-U-P-E-R

W R trzeba w serwisie zmienić sops.
W oryginalnych lampach po włączeniu długich świateł, wyłączą mijania. Bo jest na żarówce H4. W xenonie masz d2s plus jeszcze H1 albo H7 na drogowe. Da się to podłączyć i będzie to grało napewno tylko tak jak mowie samemu nie da się przestawić żeby nie wyłączało mijania. W czwórce to co innego da się do załatwić przekaźnikiem.
Co do tych dziennych to tez nie taka prosta sprawa bo trzeba do lampy doprowadzić napięcie po włączeniu zapłonu żeby dzienne grały tak jak fabrycznie są podłączone. No chyba, że w planach montaż ksenonów z pierwszej Rki to odpada problem z dziennymi.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: